gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

+26
marina289
FROGK
tsili
arianna
Fotoula
ΚουκουΒάγια
natalouko
LAROGATA
ladycat
Chouzouris
aporw
TITIKA CAT
BokSurat
vaso
Kikiriki
SuperCatz
ellaki
doremi
Λιαννα
marianthia
NiaR
niou
Anatoli
alexandrakicat
Πούπσυ
ralou
30 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από doremi Τετ Φεβ 15, 2012 6:02 pm

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 oksmily3
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από tsili Τετ Φεβ 15, 2012 6:10 pm

Θεία Ραλού , είσαι άπαικτη!!!
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από SuperCatz Τετ Φεβ 15, 2012 9:06 pm

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Ρουλίτσα μας, σ' ευχαριστούμε πολύ!Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 952616 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 702886

Είναι πάντα μοναδικός και ξεχωριστός ο τρόπος που παρουσιάζεις το Κατρουλίνι μου!Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 24219 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 702886
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από ralou Πεμ Φεβ 16, 2012 6:40 pm

Τον γουτσαρω πολυ μωρε αυτο τον γατο!
heart heart heart
Οταν ηρθα για περσοζουληγμα περισυ, δεν ηθελε να κατεβει απο την αγκαλια μου, δεν διαμαρτυρηθηκε που τον ειχα ανασκελιασμένο τοση ωρα, που του έδωσα τα απειρα φιλια, που τον πηγαινα περα δοθε...
Ασε που μυριζε σαν φρεσκοπλυμένο μαλλινο και τρελαίνομαι γι αυτη την μυρωδια Laughing
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Πεμ Φεβ 16, 2012 8:19 pm

ralou έγραψε:Τον γουτσαρω πολυ μωρε αυτο τον γατο!
heart heart heart
Οταν ηρθα για περσοζουληγμα περισυ, δεν ηθελε να κατεβει απο την αγκαλια μου, δεν διαμαρτυρηθηκε που τον ειχα ανασκελιασμένο τοση ωρα, που του έδωσα τα απειρα φιλια, που τον πηγαινα περα δοθε...
Ασε που μυριζε σαν φρεσκοπλυμένο μαλλινο και τρελαίνομαι γι αυτη την μυρωδια Laughing

Γούτσου γούτσου γούτσου δηλαδή, ε???? Laughing

escape

Με έπιασε τώρα και θέλω να σας πειράξω μωρε!! Ετσι, από χαζομάρα, να γελάσουμε μωρε!!
(εχω κι αγωνία για τη μασαμπούκα απόψε...και δεν έχουν έρθει ακόμα και οι συνμασαμπούκοι που περιμένουμε)
filaki filaki filaki filaki ... kissss kissss kissss
ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από ralou Πεμ Φεβ 16, 2012 8:42 pm

Ενα ταξιδάκι για άλλες δουλειες και για κερασάκι ζουληγμα Γκιζμο ειναι ότι πρεπει Βαγια.
Καλα να περάσετε με τους συντσικνιστες σας, μακαρι να ειχαμε και εμεις παρεα σημερα. tango
Να υποθέσω μπαρμπεκιου και τα συναφη?
Διοτι γνωρίζεις σιγουρα ότι η παραδοση θέλει κακμενο φαγητο, οχι αναγκαστικα κρεατικο.
Εγω πάντως σημερα το μεσημέρι, τσικνισα λιγάκι το χτεσινο κοτοπουλο με πουρε που ειχε μεινει και για σημερα την ωρα που το ζεσταινα.
filaki
Εισαι πολυ καλο κορίτσι μωρε!

ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από SuperCatz Παρ Φεβ 17, 2012 12:04 am

Πώς και πώς την περιμένω Ρούλα μου, αλλά όλο κάτι γίνεται και μου ξεγλυστράει σαν χχχέλι η παλιοταλεντάρα μου!Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 734572 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 339558



Ρούλα, από πέρυσι μέχρι φέτος έχει γίνει άλλος τόσος.. Πρέπει πλέον να έχει ξεπεράσει τα 4 κιλά, είναι ένας αξιολάτρευτος, φουντωτός, γκρι μπόγος!Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 45749
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Παρ Φεβ 17, 2012 12:41 am

ralou έγραψε:Ενα ταξιδάκι για άλλες δουλειες και για κερασάκι ζουληγμα Γκιζμο ειναι ότι πρεπει Βαγια.
Καλα να περάσετε με τους συντσικνιστες σας, μακαρι να ειχαμε και εμεις παρεα σημερα. tango
Να υποθέσω μπαρμπεκιου και τα συναφη?
Διοτι γνωρίζεις σιγουρα ότι η παραδοση θέλει κακμενο φαγητο, οχι αναγκαστικα κρεατικο.
Εγω πάντως σημερα το μεσημέρι, τσικνισα λιγάκι το χτεσινο κοτοπουλο με πουρε που ειχε μεινει και για σημερα την ωρα που το ζεσταινα.
filaki
Εισαι πολυ καλο κορίτσι μωρε!


Μπορεί να μην τα καταφέρω ούτε αυτή τη φορά να σας χαρώ από κοντά Ρουλίτσα μου αλλά δεν ανησυχώ γιατί έτσι κι αλλιώς θα έρθω κάποια στιγμή...αλλιώς πως?
Η πατρίδα μου είναι μωρέ! Χώματά μου... Sad Α στο καλό πια Sad



Το λοιπόν, κρεατικά είχαμε αλλά επειδή είχε το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ κρυο έξω, τα ψήσαμε στο τζάκι και τελικά μια χαρούλα έγιναν!
Ολα ήταν μπόμπα! Και η παρέα, και τα φαγητά και όλα. Και το κόκκινο ημίγλυκο ήταν μπόμπα. Μόνο που το παράκανα...μάλλον δηλαδή...δεν είμαι και σίγουρη...αλλά κατά κει το βλέπω drunk drunk lipothymia
Ο Βασίλης έκαωε και μερικά μπιφτέκια...μια χαρά έγινε τσίκνισμα λοιπόν geek

Μάκια την Ραλουδίτσα μας!! filaki filaki kissss kissss kissss kissss



SuperCatz έγραψε:Πώς και πώς την περιμένω Ρούλα μου, αλλά όλο κάτι γίνεται και μου ξεγλυστράει σαν χχχέλι η παλιοταλεντάρα μου!Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 734572 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 339558


Embarassed Embarassed Embarassed Αντε γεια μας κι ας με μαλώνεις ... γαμώτ'... tango tango tango
Μανατζεράρα μου!!! filaki filaki kissss kissss kissss kissss



ΥΓ. Οχι καλέ! Δεν είμαι σουρωμένη! angry2


geek
ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από SuperCatz Παρ Φεβ 17, 2012 12:52 am

Περιμένω το απόσπασμα από το ημερολόγιο του Gizmo, για σήμερα Τσικνοπέμπτη, να διαβάσω τί θα έχει γράψει για την σουρωμένη ταλεντάρα της μαμάς του!Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 300270
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από SuperCatz Παρ Φεβ 17, 2012 12:57 am

Και του χρόνου Βαγιοπουλάκι μου, να είστε καλά και να περάσετε έτσι όμορφα κι ακόμα καλύτερα! Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 322479 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 702886
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Παρ Φεβ 17, 2012 1:20 am

SuperCatz έγραψε:Και του χρόνου Βαγιοπουλάκι μου, να είστε καλά και να περάσετε έτσι όμορφα κι ακόμα καλύτερα! Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 322479 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 702886

Να 'σαι καλά μανατζεράρα μου!!
Και του χρόνου, όλοι λίγο καλύτερα ... και πάνω απ' όλα, καλή καρδΓΓΓιά drunk

kissss kissss kissss
ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από ralou Τρι Απρ 17, 2012 1:01 pm

SuperCatz έγραψε:Περιμένω το απόσπασμα από το ημερολόγιο του Gizmo, για σήμερα Τσικνοπέμπτη, να διαβάσω τί θα έχει γράψει για την σουρωμένη ταλεντάρα της μαμάς του!Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 300270

Κοιτα να δεις Βικυ που το είχα ετοιμο το αποσπασμα του ημερολογιου του Γκιζμο απο τότε και ξέχασα να το βάλω εδω...
Ηταν οι μέρες που ετοιμαζόταν το "Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων" και μου διεφυγε.
Οριστε! Σε λιγο βάζω και αυτο αλλά και τα πιο πρόσφατα αποσπάσματα απο το ημερολόγιο του αγαπητότατου γατου σου.
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από ralou Τρι Απρ 17, 2012 1:28 pm

meleti Πέμπτη 15 Φεβρουαρίου
Πήρε τηλέφωνο αργούτσικα σήμερα για να μου ευχηθεί η θεία Βάγια.
Αυτή η θεία παρ όλο που έχει μια πολύ όμορφη γάτα που την γνώρισα και προσωπικά στο Κλαμπ, όλο λέει ότι με αγαπάει και θέλει να με ζουλίξει.
Ε! καλά... το ξέρω! Όλες οι θείες γουστάρουν να με ζουλίξουν, είναι που είμαι βολικός και κάθομαι στις αγκαλιές τους.
Τι να κάνω... εδώ μέσα είναι μεγάλος ο ανταγωνισμός. Κάτι η Πατούσα που στην ποδιά της σφάζονται γατουδες, κάτι ο Σνοου που με την –υποτιθέμενη- ομορφάδα του τις ρίχνει όλες... Ως και ο Τεζόρο έχει τρελές θαυμάστριες, να για παράδειγμα την θεία Ραλου, που αυτόν έχει πει ΄τοι θέλει να βουτήξει άμα της δοθεί ευκαιρία...
Καλά σου θεία Ραλου... καλά σου...!
Τέλος πάντων...
Η θεία Βάγια λοιπόν πήρε τηλέφωνο. Ακούγονταν φωνές από το σπίτι της και τραγούδια. Από το ακουστικο έβγαινε μια θεϊκή μυρωδιά ψητού κοψιδιου. Μου έσπασε την μύτη. Και μια άλλη μυρωδιά μεθυστική... Χικ... Υπέροχη μυρωδιά Χικ Χικ!
Έκανα κεφάλι μ αυτή την μυρωδιά, διότι, δεν ξέρω αν το έχω αναφέρει ξανά, έχω κληρονομικό χάρισμα να μυρίζω τα πάντα ακόμα και μέσω τηλεφώνου.
Έχω μια μύτη εγώ!!!
Τι έλεγα Χικ... Λοιπόν η θεία είπε
«Χρρονα Πολλλια ρε συ Γκζσσσμο Χικ, Να σε χαιρμαστι... ε... ραιχομασ.... ε... Χικ.. χαιρομαστε κορίτσι μου Χικ...
Κορίτσι μου??? Χικ... Χικ... Αυτό είναι λάθος ή μου φαίνεται? Χικ... ουφ... με κόλλησε «χικ» η θεία Βάγια... Και γιατί κάνω Χικ χικ συνέχεια δηλαδή??
Θεία Βαγιααααα για στείλε λιγουλάκι από αυτό που πίνεις και μυρίζει έτσι υπέροχα Χικ πως είπαμε ότι το λένε Ρακσι... Καρσι... Σαρκακι... ουφ! Τέλος πάντων στείλε λίγο από αυτό το ωραίο! Και κανένα Χικ... κοψίδι ε?
Αχ! Τι ωραία να έχεις θειουλες που σου κάνουν τέτοια δωράκια.
... νυσταξα μωρε... Πάω για ύπνο...

meleti Παρασκευή 17 Φεβρουαρίου
Σήμερα ξύπνησα με ένα πονοκέφαλο... Μα ένα πονοκέφαλο... και το στομάχι μου παει να σπάσει... Λες μωρέ να με πείραξε αυτό το ρκασι εεε κρασί που έπινε η θειουλα και μου ήρθε η μυρωδιά του???
Καλά... ας πάρω καμία ασπιρίνη γιατί το βράδυ έχω την τελετή στο Κλαμπ των Ανεξάρτητων γλωσσοκοπάνων και θα είμαι πτώμα...
Ουφ... Είναι και η Αρχηγός δύσκολη...
Μαναααα! Ένα Αλκα Σελτζερ!
Γρήγορα!

meleti Δευτέρα 12 Μαρτίου
Σήμερα παντρευτηκαν επιτέλους ο φίλος Τσιλι με την καλή του την Σουσυ.
Μου έκαναν την τιμή να με ορίσουν τελετάρχη στο γάμο τους και εγώ θα έλεγα τα λόγια για την ένωση τους. Χαχα! Σαν Δήμαρχος θα ήμουν σε πολιτικό γάμο.
Και λέω «θα ημουν» γιατί... ε... να μωρέ, ο γάμος έγινε στην εξοχή και ακριβώς την ώρα που ετοιμαζόμουν να πω «σας ονομάζω συζυγους» με έπιασε ... ε.. να... με έπιασε να πάω για κατούρημα... ήταν και εκείνο το βρωμοπουλο που τραγουδούσε ένα τραγούδι που έμοιαζε με καλάρισμα νερού! Τι να έκανα ο γάτος?!
Ευτυχώς με ξελάσπωσε η Πατούσα που συνέχισε τον γάμο η ίδια και δεν γίναμε οικογενειακώς ρεζίλι...
Πάντως το φαΐ ήτανε καλό και το τίμησα δεόντως.
Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Ts_giz11
Χαχα! Πάντα τέτοια! Να ζήσουν τα παιδιά και σύντομα και στο κεφαλάκι μας τα στέφανα!

meleti Τρίτη 3 Απριλίου
Χαχαχα! Μπήκε η Άνοιξη και όλο για γάμους ακούμε!
Σήμερα με πήρε τηλέφωνο ο θείος Νικόλας ο μπαμπάς της Φρεγιας να με καλέσει στον γάμο της με τον Πιπη!!! Είχανε κλεφτεί τα παιδιά και παντρεύονταν σε ενα πλοίο στον δρόμο για Ιταλία! Αυθημερόν μάλιστα!
Ξεσηκωθήκαμε με την Πατούσα να πάμε αλλά μετά έμαθα ότι ο μόνος τρόπος ήταν να διακτινιστούμε λέει από το σπίτι μας στο πλοίο.
Κατ αρχάς δεν είχα αντίρρηση αλλά μόλις πάτησα το πόδι μου στο μηχάνημα... ε... να... ένα φόβο τον πήρα και τα αμόλησα επί τόπου.
Μέτα από αυτό, αποφασίσαμε με την Πατούσα να μην πάω κι εγώ μαζί της μην τυχόν και η διαρροή μου δημιουργήσει κανένα βραχυκύκλωμα στον διακτινιστή και έχουμε δράματα! Οπότε πήγε μόνη της και εγώ έμεινα με Τεζόρο και Σνοου που ούτε να το σκεφτούν δεν θέλανε. Είπαν ότι αν ήθελε η Φρεγια να τους καλέσει στο γάμο της καλά θα έκανε να παντρευόταν στην Μητρόπολη! Τι εξτριμ πράγματα είναι αυτά!
Δεν συμφωνώ αλλά έτσι κι αλλιώς εγώ δεν μπόρεσα να πάω.
Ας είναι καλά τα φιλαράκια και ας ζήσουν ευτυχισμένα. Και στα δικά μας οι ανύπαντροι!

meleti Σάββατο 14 Απριλίου
Χρόνια Πολλά! Καλό Πάσχα! Να χαίρομαι τους γατογονεις και τους γατοσυγκάτοικους μου!
Δεν ξέρω τι ακριβώς είναι αυτό το Πάσχα που ʽολοι εύχονται σε όλους να είναι καλό αλλά οι ευχές δεν έβλαψαν ποτέ κανένα, οπότε ας ευχηθώ κι εγώ στον εαυτό μου.
Η μαμά είναι λιγάκι ανήσυχη σήμερα, φοβάται λέει το βράδυ τις κροτίδες και μην τρομάξουμε λέει εμείς οι γάτες. Καλέ μαμά, λάθος τις λες, δεν τις λένε «κροτιδες» τις λένε «κροκέτες» και γιατί δηλαδή να φοβόμαστε και να τρομάξουμε από τις καλές μας τις κροκετούλες ε?!
Αααααα! Τι ήταν αυτό???
Μπαμ μπουμ και ξανά μπαμ και μπουν και ξανά-ματα μπαμ και μπουμ... ξαφνικά μέσα στη νύχτα, πεταχτήκαμε όλοι επάνω αλαφιασμένοι. Η Πατούσα κρύφτηκε στην αγκαλιά του μπαμπά της του Τεζορο και ο Σνοου, προσπάθησε να κρυφτεί στην δικιά μου την ίδια ώρα που κι εγώ προσπαθούσε να κάνω το ίδιο στην δικιά του, κουτουλήσαμε μύτη με μύτη απαπα! και του το έχω πει ότι είναι μειονέκτημα που έχει μυταρώνα και όχι κομψό πατημένο μυτάκι σαν και εμένα...αλλά αυτός νομίζει ότι τον κάνει πιο όμορφο. Τέλος πάντων, μπλέξατε τα μπούτια μας και χωθήκαμε σε μια γωνιά για να περάσει το κακό.
meleti Κυριακή 15 Απριλίου
Ααααα! Τώρα κατάλαβα γιατί όλοι δίνουν ευχές το Πάσχα. Τις δίνουν για να έχεις την ελπίδα ότι θα την σκαπουλάρεις από αυτό τον σαματά που έγινε χτες. Ακόμα γατζωμένοι είμαστε με τον Σνοου και ευτυχώς είμαστε ζεστα αγκαλίτσα οι δυο μας...
Για να πω την αλήθεια, επίτηδες δεν φεύγω από την αγκαλιά του... μόλις χωριστούμε θα καταλάβει ότι χτες το βράδυ με εκείνο το κακό, όχι μέχρι την λεκάνη με τον μπετονίτη, αλλά ούτε μέχρι τον καναπέ της μαμάς δεν πρόλαβα να πάω και αναγκάστηκα να κατουρήσω επάνω του! Ουφ! Ας κάνω το κορόιδο λίγο ακόμα. Άμα σηκωθούμε και το ανακαλύψει... ποιος τον ακούει τον νάρκισσο που δεν αφήνει τίποτα να χαλάσει την κάτασπρη ομορφιά του!

meleti Δευτέρα 16 Απριλίου
Σήμερα η μαμά έβαλε νέες φωτογραφίες μας στο γατόσπιτο.
Κάτι ωραίες με τον Τεζόρο στη λιακάδα, την Πατούσα μέσα στα νεύρα –ποτε κάνεις δεν ξέρει γιατί έχει τα νεύρα της η Παπουσα, ξέρω γω... ίσως να μην της πέτυχε η μιζανπλί στα μουστάκια της τα κατσαρά-.
Ο Σνοου... ε καλά... ο Σνοου φωτογραφήθηκε ανάσκελα όπως πάντα για να μας δείξει την κοιλιά του την μπαμπακένια. Και ευτυχώς δηλαδή που ήρθε η μαμά με την φωτογραφική μηχανή, διότι αυτό του απόσπασε την προσοχή από το ότι του είχα κατουρήσει την γούνα και με είχε αρχίσει στα μπιν@@@κι@, άπαπα! όσο ωραίος δείχνει έχει ένα στόμα... μα ένα στόμα... είναι να μην πέσεις στη γλώσσα του!
Η μαμά φωτογράφησε και εμένα αλλά δεν παρέλειψε να δηλώσει ότι εγω είμαι ο κατρουλής του σπιτιού... ελα καλέ μαμά... εντάξει... καμιά φορά κατουράω τον καναπέ ή έστω την κοιλιά του Σνοου... αλλά τι πειράζει??? Ε! Τι πειράζει???

meleti Τρίτη 17 Απριλίου
Καθώς παρακολουθούσα τις αντιδράσεις των γατουδων για την ομορφάδα μου μετά τις φωτό που έβαλε η μαμά, παρατήρησα ότι ένα σωρό καινούριες θείες μας επισκέπτονται τώρα, που δεν τις ήξερα από παλιά.
Μια από αυτές έχει ένα σωρό από γάτες ίδιες με μας, περσίδες και μάλιστα 3 αγόρια και 1 κορίτσια όπως είμαστε και εμείς. Το πως ξεροσταλιάζει η μία στο σπίτι της άλλης δεν λέγεται και όλο λένε πως θα μας κλέψουν λέει να μας αλλάξουν σπίτια.
Να σας πω την αλήθεια, εγώ πρόβλημα δεν έχω. Όπου με βάλουνε θα κάτσω αρκεί να υπάρχει ένας βολικός καναπές για να μπορώ να κατουράω μ την άνεση μου. Ααα! Είμαι ολιγαρκής εγώ!
Πάντως αυτή η νέα θεία έχει και μια κοριτσάρα Περσίδα κόρη... Γιαμυ... μπουκιά και συχώριο είναι... Αλλά πρόλαβε και την καπάρωσε εκείνος ο Περσυ της θείας Αθηνάς. Καλά! Θα υποχωρήσω, όχι γιατί εκείνος είναι πιο όμορφος αλλά γιατί υπάρχει μπέσα ρε σεις ανάμεσα σε μας τους άντρες τους Πέρσες τους μουστακαλήδες πεχλιβανιδες! Τι νομίζατε!
(χεχεχε! Η μαμα λέει ότι θα την φέρει στο σπιτι την κουκλάρα! Μωρε, ας την έχω εγω εδω μέσα και σου λέω αν θα σκεφτω μπέσες και κουραφέξαλα. Για τον Ερωτα και στον Πόλεμο όλα επιτρέπονται, ετσι δεν λένε?)
Και μια άλλη καλλονή η Ροζαλια μιας άλλης θείας... κι αυτή καπαρωμένη λέει από ένα άλλο τύπο δίδυμο του δικού μας του Σνοου...
Μια μικρή απογοήτευση την πήρα, δεν μπορω να το αρνηθώ...
Εγώ δηλαδή... πότε θα βρω το ταίρι μου???
Ουφ καλά...
Ας κατουρήσω κι εγώ στον καναπεδάκο μου. Σ αγαπώ πιστέ, κατάδικε μου καναπεδάκο!
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από marina289 Τρι Απρ 17, 2012 3:39 pm

ααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!

ααααααααααααααααααααααααααχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχχαχχαχαχαχα!!!

veryfunny veryfunny veryfunny

Τί τέλειο θεματάκι είναι αυτό!! Τώρα το ανακάλυψα!! oksmily3


Gismo μου, αγόρι μου κατρούλικο !! Άφησε την αμμωνία σου διάσπαρτη στο χώρο! Άδειασε όλη τη φούσκα σου όπως εμπνευστείς ,να σκάσει ο Χουζούρης που του έχεις πάρει τα πρωτεία! oksmily3

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από ROZALIA78 Τρι Απρ 17, 2012 4:01 pm

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
Αχ βρε Γκίσμο μου αγοράκι μου παραπονεμένο λοιπόν να σου πω κάτι να ξέρεις για τη Ρόζ θεά που το δεύτερο όνομα της είναι και Τζούλια.... βλέπεις μοιάζει πολύ με τη Τζούλια, είναι ξανθούλα και αυτή και γαλανομάτα και αλληθωρήτσα, μοιάζει όμως και σε κάτι άλλο είναι και αυτή πορνοστάρ το ήξερες αυτό? Αν δεν έχει παράπονο λοιπόν ο Άχι μας όπως πριν ήταν τρίο με τη Μελίνα έτσι θέλει και η Ρόζ να κάνουμε άλλο τρίγωνο...
ROZALIA78
ROZALIA78
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Χανιά
Αριθμός γατουνίων : Τη Ροζαλία και τον Ορφέα , και ένα doggy τον Τόμμυ!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατοκαλόκαιρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αιμιλιώνης, Pupa, Shaggy!!!
Motto : Η ζωή είναι μία
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από ralou Τρι Απρ 17, 2012 10:03 pm

Μαρινα, να ξερετε εσεις οι νέοι φίλοι ότι με τον Γκιζμο έχω μια προσωπικη φιλια που βατσάει καιρο τωρα.
Εδω και ενα χρόνο με εμπιστευεται να κοιταζω το ημερολογιο του και να μεταφέρω καποια πράγματα εδω για να κατανοουν όλοι για ποιο λόγο εχει μανία με το κατουρημα του καναπε -και όχι μονο- του σπιτιου του.
Ειναι καλο παλικάρι ο Γκιζμο μας τον αγαπάμε πολυ και να το ξέρετε και πολυ στεναχωρηθηκα που δεν τολμησε να έρθει στο γαμο της Φρεγιας μου...

Ροζ aka Τζουλια, ομορφη κουκλιτσα μου, για να πω την αληθεια με παραξενευεις λιγάκι, ειμαι και μεγαλη γυναικα και αυτα με τα "τριο" δεν τα πολυκαταλαβαίνω.
Βεβαια αν το θέλετε και συ και ο Αχιλλεας και συμφωνησει ο Γκιζμο σας... τι να πω... με την ευχη μου!
Νομιζω όμως πως πρεπει πρωτα να συμφωνησει η μαμα του η Βικυ.
Ειναι πολυ αυστηρων αρχων πιστευω... Και σιγουρα θα το συζητησει και ο Γκιζμο μαζί της πριν πάρει την απόφαση του.
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Απρ 17, 2012 10:10 pm

ralou έγραψε:Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 990179 Σάββατο 14 Απριλίου
Μπαμ μπουμ και ξανά μπαμ και μπουν και ξανά-ματα μπαμ και μπουμ... ξαφνικά μέσα στη νύχτα, πεταχτήκαμε όλοι επάνω αλαφιασμένοι. Η Πατούσα κρύφτηκε στην αγκαλιά του μπαμπά της του Τεζορο και ο Σνοου, προσπάθησε να κρυφτεί στην δικιά μου την ίδια ώρα που κι εγώ προσπαθούσε να κάνω το ίδιο στην δικιά του, κουτουλήσαμε μύτη με μύτη απαπα! και του το έχω πει ότι είναι μειονέκτημα που έχει μυταρώνα και όχι κομψό πατημένο μυτάκι σαν και εμένα...αλλά αυτός νομίζει ότι τον κάνει πιο όμορφο. Τέλος πάντων, μπλέξατε τα μπούτια μας και χωθήκαμε σε μια γωνιά για να περάσει το κακό.
Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 990179 Δευτέρα 16 Απριλίου
Σήμερα η μαμά έβαλε νέες φωτογραφίες μας στο γατόσπιτο.
Κάτι ωραίες με τον Τεζόρο στη λιακάδα, την Πατούσα μέσα στα νεύρα –ποτε κάνεις δεν ξέρει γιατί έχει τα νεύρα της η Παπουσα, ξέρω γω... ίσως να μην της πέτυχε η μιζανπλί στα μουστάκια της τα κατσαρά-.
Ο Σνοου... ε καλά... ο Σνοου φωτογραφήθηκε ανάσκελα όπως πάντα για να μας δείξει την κοιλιά του την μπαμπακένια. Και ευτυχώς δηλαδή που ήρθε η μαμά με την φωτογραφική μηχανή, διότι αυτό του απόσπασε την προσοχή από το ότι του είχα κατουρήσει την γούνα και με είχε αρχίσει στα μπιν@@@κι@, άπαπα! όσο ωραίος δείχνει έχει ένα στόμα... μα ένα στόμα... είναι να μην πέσεις στη γλώσσα του!
Η μαμά φωτογράφησε και εμένα αλλά δεν παρέλειψε να δηλώσει ότι εγω είμαι ο κατρουλής του σπιτιού... ελα καλέ μαμά... εντάξει... καμιά φορά κατουράω τον καναπέ ή έστω την κοιλιά του Σνοου... αλλά τι πειράζει??? Ε! Τι πειράζει???

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 990179 Τρίτη 17 Απριλίου
Ουφ καλά...
Ας κατουρήσω κι εγώ στον καναπεδάκο μου. Σ αγαπώ πιστέ, κατάδικε μου καναπεδάκο!
Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261

Ρούλα, διαπιστωμένα σε εμπνέει ο αγαπημένος κατρουλίτσος μας!Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 742497 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 359487 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 702886
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από funambolo Τρι Απρ 17, 2012 10:11 pm

Αγαπημένε μου Γκίζμο.
Το μόνο που έχω να προσθέσω είναι μια υπενθύμιση προς εσένα, που υπέκλεψα από το άλλο θέμα σου: στο σπίτι (στο μπαλκόνι για να γίνω πιο σαφής) υπάρχει μία ολόκληρη καρέκλα που είναι ακατούρητη. Δεν ξέρω ακριβώς τι σε έχει αποθαρρύνει από το να σκορπίσεις κι εκεί το περιεχόμενο της υδροροής σου, προτείνω όμως να την τσεκάρεις πάραυτα και να δείξεις στη μαμά Βίκυ ποιός έχει τον πραγματικό έλεγχο του σπιτιού.
Με θαυμασμό
Αθηνά
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από ralou Τρι Απρ 17, 2012 10:24 pm

Αχ βρε Αθηνα...
Τι του το ειπες τωρα ε?!
Δεν ξέρω πως θα το πάρει ο Γκιζμο αλλα οι ανθρωποι, μια καρεκλα ειχαν ακατουρητη... Να την οικειοποιηθει κι αυτην???
Τελος πάντων θα δουμε τις επομενες μέρες πως θα αντιδράσει το αγόρι μας. Θα περιμένω να τα γραψει στο ημερολογιο του και βλεπουμε.

Βικυ, ο Γκιζμο ειναι μαζι με τον Τεζόρο και την Πατουσα τα μοναδικα γατια του γατόσπιτου που έχω πάρει στην αγκαλια μου.
Ειναι δυνατον να μην με εμπνέει και μονο η αναμνηση αυτου του ολογλυκου κορμιου χαλαρου στα χέρια μου?!
Ο Γκιζμο ειναι ο μοναδικος γάτος για τον οποιο εχω φτιάξει ξεχωριστο θέμα εκτός απο την Φρεγια μου. Αντε και το ομαδικο του Κλαμπ αλλά και εκει ειναι ο Γκιζμο.

Απο μια αποψη ειναι καλο που δεν έχω γνωρίσει απο κοντα άλλες απο τις γατες σας.
Διαφορετικα θα ειχα ανοιξει ενα θέμα για καθεμια απο αυτες και δεν θα προλάβαινα να τα βγάλω περα. Laughing Laughing Laughing Laughing
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Απρ 17, 2012 10:27 pm

Αθηνά, έτερη αγαπημένη γαταμυθού..

Ξέρω σε τί αναφέρεσαι.. Και ένα μόνο έχω να σου πω.. Στο συγκεκριμένο μπαλκόνι είναι 4Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 71431 , ναι 4Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 71431 , ακατούρητες καρέκλες.. Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 734572

Και η μαμά Βίκυ δεν μας βγάζει έξω σ' αυτό το μπαλκόνι να την ... τιμήσουμε..Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 28874 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 734572

Φαντάσου το δράμα μου..Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 280655 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 465745
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Απρ 17, 2012 10:32 pm

ralou έγραψε:Βικυ, ο Γκιζμο ειναι μαζι με τον Τεζόρο και την Πατουσα τα μοναδικα γατια του γατόσπιτου που έχω πάρει στην αγκαλια μου.
Ειναι δυνατον να μην με εμπνέει και μονο η αναμνηση αυτου του ολογλυκου κορμιου χαλαρου στα χέρια μου?!
Ο Γκιζμο ειναι ο μοναδικος γάτος για τον οποιο εχω φτιάξει ξεχωριστο θέμα εκτός απο την Φρεγια μου. Αντε και το ομαδικο του Κλαμπ αλλά και εκει ειναι ο Γκιζμο.

Απο μια αποψη ειναι καλο που δεν έχω γνωρίσει απο κοντα άλλες απο τις γατες σας.
Διαφορετικα θα ειχα ανοιξει ενα θέμα για καθεμια απο αυτες και δεν θα προλάβαινα να τα βγάλω περα. Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 270712 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 270712 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 270712 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 270712

Ρούλα, σε περιμένουμε μετά το νοσοκομείο (και πριν αν θες!), να έρθεις να χουφτώσεις με την ησυχία σουΑποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 952616 , και πού ξέρεις, μπορεί να κάνει την έκπληξη το άλλο το αγαπημένο, ναι, το γνωστό ακοινώνητο (aka μπουχέσας) o Snow και να πλησιάσει σε απόσταση ασφαλείας να σε περιεργαστεί!Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 270712


Έχει επεξεργασθεί από τον/την SuperCatz στις Τρι Απρ 17, 2012 10:33 pm, 1 φορά
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από marina289 Τρι Απρ 17, 2012 10:32 pm

ROZALIA78 έγραψε: happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
Αχ βρε Γκίσμο μου αγοράκι μου παραπονεμένο λοιπόν να σου πω κάτι να ξέρεις για τη Ρόζ θεά που το δεύτερο όνομα της είναι και Τζούλια.... βλέπεις μοιάζει πολύ με τη Τζούλια, είναι ξανθούλα και αυτή και γαλανομάτα και αλληθωρήτσα, μοιάζει όμως και σε κάτι άλλο είναι και αυτή πορνοστάρ το ήξερες αυτό? Αν δεν έχει παράπονο λοιπόν ο Άχι μας όπως πριν ήταν τρίο με τη Μελίνα έτσι θέλει και η Ρόζ να κάνουμε άλλο τρίγωνο...
tongueout

ralou έγραψε:Μαρινα, να ξερετε εσεις οι νέοι φίλοι ότι με τον Γκιζμο έχω μια προσωπικη φιλια που βατσάει καιρο τωρα.
Εδω και ενα χρόνο με εμπιστευεται να κοιταζω το ημερολογιο του και να μεταφέρω καποια πράγματα εδω για να κατανοουν όλοι για ποιο λόγο εχει μανία με το κατουρημα του καναπε -και όχι μονο- του σπιτιου του.
Ειναι καλο παλικάρι ο Γκιζμο μας τον αγαπάμε πολυ και να το ξέρετε και πολυ στεναχωρηθηκα που δεν τολμησε να έρθει στο γαμο της Φρεγιας μου...
Αφού σου κάνει τέτοια τιμή ο Γκίζμο, είσαι πραγματικά ευλογημένος άνθρωπος!
Όσο για την αισθητή-αισθητότατη απουσία του από τον γάμο , ούτε η παρουσία του Ρίτσαρντ , ούτε κανείς δεν μπόρεσε να την καλύψει.... tongueout


('ασχετο, αλλά αν δεν το έχετε καταλάβει αυτό : tongueout
είναι το αγαπημένο μου εμοτικον ! )


marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από funambolo Τρι Απρ 17, 2012 10:44 pm

SuperCatz έγραψε:
ralou έγραψε:Βικυ, ο Γκιζμο ειναι μαζι με τον Τεζόρο και την Πατουσα τα μοναδικα γατια του γατόσπιτου που έχω πάρει στην αγκαλια μου.
Ειναι δυνατον να μην με εμπνέει και μονο η αναμνηση αυτου του ολογλυκου κορμιου χαλαρου στα χέρια μου?!
Ο Γκιζμο ειναι ο μοναδικος γάτος για τον οποιο εχω φτιάξει ξεχωριστο θέμα εκτός απο την Φρεγια μου. Αντε και το ομαδικο του Κλαμπ αλλά και εκει ειναι ο Γκιζμο.

Απο μια αποψη ειναι καλο που δεν έχω γνωρίσει απο κοντα άλλες απο τις γατες σας.
Διαφορετικα θα ειχα ανοιξει ενα θέμα για καθεμια απο αυτες και δεν θα προλάβαινα να τα βγάλω περα. Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 270712 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 270712 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 270712 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 270712

Ρούλα, σε περιμένουμε μετά το νοσοκομείο (και πριν αν θες!), να έρθεις να χουφτώσεις με την ησυχία σουΑποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 952616 , και πού ξέρεις, μπορεί να κάνει την έκπληξη το άλλο το αγαπημένο, ναι, το γνωστό ακοινώνητο (aka μπουχέσας) o Snow και να πλησιάσει σε απόσταση ασφαλείας να σε περιεργαστεί!Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 270712

Βίκυ και Ρούλα, όταν κανονίσετε καταλαβαίνετε βέβαια ότι θα έρθω κι εγώ (ενοχλώ, δεν ενοχλώ geek ), φέρνοντας σε μια απλή Λουί τον Shaggy, διότι θα επιτευχθούν πολλαπλοί στόχοι:
Θα υπάρξει αναλυτική συζήτηση-ενθάρρυνση Ρούλας για την επέμβαση, με δραματοποιημένα στοιχεία από τα καλά τα δικά μου filaki
Θα υπάρξει πίστα-μακροβούτι σε κοιλιά Σάγκεως από τις θείες που δεν την έχουν ακουμπήσει cheers
Θα υπάρξει πίστα-μακροβούτι σε κοιλιά Γκίζμο (εν ανάγκη και κατούρημα χεριού) από εμένα που τον θαυμάζω salia
Θα υπάρξει κατά λάθος ανταλλαγή κατά την αποχώρηση, όπου θα αφήσω για λίγο τον Shaggy στη Βίκυ και θα πάρω τον Γκίζμο σπίτι γιατί έχω αμαγάριστα έπιπλα και θα το εκτιμήσει whistle

tafos tafos tafos
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από ralou Τρι Απρ 17, 2012 10:52 pm

SuperCatz έγραψε:

Ρούλα, σε περιμένουμε μετά το νοσοκομείο (και πριν αν θες!), να έρθεις να χουφτώσεις με την ησυχία σουΑποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 952616 , και πού ξέρεις, μπορεί να κάνει την έκπληξη το άλλο το αγαπημένο, ναι, το γνωστό ακοινώνητο (aka μπουχέσας) o Snow και να πλησιάσει σε απόσταση ασφαλείας να σε περιεργαστεί!Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 270712
Βικυ ίσως να μην το θυμάσαι, ίσως να μην το ειχα πει τοτε, ειχα μια στενη επαφη τριτου τυπου με τον Σνοου στο σπιτι σου.
Ειχα παει στην τουαλέτα και μόλις άνοιξα την πορτα να βγω, τον βρηκα πάνω στο χαλάκι να με κοιταει απο χαμηλα στα μάτια.
Πάγωσα για μια στιγμη και του μιλησα, και έσκυψα μάλιστα λιγακι να τον αγγιξω αλλά στα 30 εκατοστα πριν την επαφη γυρισε και εξαφανιστηκε.
Ισως στο μέλλον να με εμπιστευτει... αλλά πάντως ακόμα και αν δεν γινει αυτο...
We will always have the toilet door... Embarassed Embarassed Embarassed
Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 9k=
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από ralou Τρι Απρ 17, 2012 11:05 pm

Πολυ καλη πρόταση Αθηνα!
Εχω την εντυπωση ότι ο Σαγκυ ειναι ενα φευγαλέο όνειρο που τα δαχτυλα μου δεν θα ακουμπησουν ποτε την γουνα του.
Να κάνουμε όμως μια τετοια συνάντηση. Να συζητησουμε και το θέμα του κατουρηματος διότι εχω και εγω μεγαλη πειρα απο την Φρεγια που ηταν απο τις πρωτες διδαξασες. Βεβαια, τωρα το έχει κοψει και δυστυχως μας τελειωνουν και τα αποθέματα σε Γκουντλακισσιμο, το άρωμα της καλης τυχης που παρηγαγε τοτε σε μεγάλες ποσότητες και το εμπορευόμαστε!
Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Fr_48_12
Ισως να πρεπει να συζητησουμε για κάποιες νεες ιδέες, όπως να λανσάρουμε το Matso by Gizmo και το Find the kitten inside you by Shaggy.
Τελος πάντων, τα ονοματα θα τα βρουμε, μια απλη ιδέα ειναι που σχηματιζεται ακομα στο μυαλο μου.
Θα τα αποφασισουμε όλοι μαζι αυτα.
Οποτε Αθηνα, περιμένω να το κανονίσουμε!

Παντως να ξέρεις ότι εγω ΔΕΝ ΒΟΥΤΑΩ ΞΕΝΑ ΓΑΤΙΑ!
Ποτε!
Απλως τα ξένα γατια με εμπιστευονται τόσο πολυ, που έρχονται μαζι μου με την θέληση τους -και εναντια στην θέληση των γονιών τους- οταν αποχωρω απο τα σπιτια τους!
Οποτε... ξερω γω... θα ηθελες να το σκεφτεις ίσως λιγο ακόμα??? Laughing Laughing
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Απρ 17, 2012 11:33 pm

funambolo έγραψε:Βίκυ και Ρούλα, όταν κανονίσετε καταλαβαίνετε βέβαια ότι θα έρθω κι εγώ (ενοχλώ, δεν ενοχλώ Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 300270 ), φέρνοντας σε μια απλή Λουί τον Shaggy, διότι θα επιτευχθούν πολλαπλοί στόχοι:
Θα υπάρξει αναλυτική συζήτηση-ενθάρρυνση Ρούλας για την επέμβαση, με δραματοποιημένα στοιχεία από τα καλά τα δικά μου Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 193169
Θα υπάρξει πίστα-μακροβούτι σε κοιλιά Σάγκεως από τις θείες που δεν την έχουν ακουμπήσει Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 977566
Θα υπάρξει πίστα-μακροβούτι σε κοιλιά Γκίζμο (εν ανάγκη και κατούρημα χεριού) από εμένα που τον θαυμάζω Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 661956
Θα υπάρξει κατά λάθος ανταλλαγή κατά την αποχώρηση, όπου θα αφήσω για λίγο τον Shaggy στη Βίκυ και θα πάρω τον Γκίζμο σπίτι γιατί έχω αμαγάριστα έπιπλα και θα το εκτιμήσει Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 570588

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 56971 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 56971 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 56971
Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Έλα, ναι, άσε τον Shaggy και πάρε τον Gizmo και καλή τύχη!Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 56971Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 28874
ralou έγραψε:
SuperCatz έγραψε:

Ρούλα, σε περιμένουμε μετά το νοσοκομείο (και πριν αν θες!), να έρθεις να χουφτώσεις με την ησυχία σουΑποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 952616 , και πού ξέρεις, μπορεί να κάνει την έκπληξη το άλλο το αγαπημένο, ναι, το γνωστό ακοινώνητο (aka μπουχέσας) o Snow και να πλησιάσει σε απόσταση ασφαλείας να σε περιεργαστεί!Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 270712
Βικυ ίσως να μην το θυμάσαι, ίσως να μην το ειχα πει τοτε, ειχα μια στενη επαφη τριτου τυπου με τον Σνοου στο σπιτι σου.
Ειχα παει στην τουαλέτα και μόλις άνοιξα την πορτα να βγω, τον βρηκα πάνω στο χαλάκι να με κοιταει απο χαμηλα στα μάτια.
Πάγωσα για μια στιγμη και του μιλησα, και έσκυψα μάλιστα λιγακι να τον αγγιξω αλλά στα 30 εκατοστα πριν την επαφη γυρισε και εξαφανιστηκε.
Ισως στο μέλλον να με εμπιστευτει... αλλά πάντως ακόμα και αν δεν γινει αυτο...
We will always have the toilet door... Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 323663 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 323663 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 323663
Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 9k=

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Ναι, τώρα που το (ξανα)λες, το θυμάμαι!Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 270712 Άντε και σε χούφτωμα την επόμενη φορά!Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 501866

ralou έγραψε:Πολυ καλη πρόταση Αθηνα!
Εχω την εντυπωση ότι ο Σαγκυ ειναι ενα φευγαλέο όνειρο που τα δαχτυλα μου δεν θα ακουμπησουν ποτε την γουνα του.
Να κάνουμε όμως μια τετοια συνάντηση. Να συζητησουμε και το θέμα του κατουρηματος διότι εχω και εγω μεγαλη πειρα απο την Φρεγια που ηταν απο τις πρωτες διδαξασες. Βεβαια, τωρα το έχει κοψει και δυστυχως μας τελειωνουν και τα αποθέματα σε Γκουντλακισσιμο, το άρωμα της καλης τυχης που παρηγαγε τοτε σε μεγάλες ποσότητες και το εμπορευόμαστε!
Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Fr_48_12
Ισως να πρεπει να συζητησουμε για κάποιες νεες ιδέες, όπως να λανσάρουμε το Matso by Gizmo και το Find the kitten inside you by Shaggy.
Τελος πάντων, τα ονοματα θα τα βρουμε, μια απλη ιδέα ειναι που σχηματιζεται ακομα στο μυαλο μου.
Θα τα αποφασισουμε όλοι μαζι αυτα.
Οποτε Αθηνα, περιμένω να το κανονίσουμε!

Παντως να ξέρεις ότι εγω ΔΕΝ ΒΟΥΤΑΩ ΞΕΝΑ ΓΑΤΙΑ!
Ποτε!
Απλως τα ξένα γατια με εμπιστευονται τόσο πολυ, που έρχονται μαζι μου με την θέληση τους -και εναντια στην θέληση των γονιών τους- οταν αποχωρω απο τα σπιτια τους!
Οποτε... ξερω γω... θα ηθελες να το σκεφτεις ίσως λιγο ακόμα??? Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 270712 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 270712

Αχαχααχαχααχαα!!!Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από funambolo Τετ Απρ 18, 2012 12:07 pm

ralou έγραψε:Πολυ καλη πρόταση Αθηνα!
Εχω την εντυπωση ότι ο Σαγκυ ειναι ενα φευγαλέο όνειρο που τα δαχτυλα μου δεν θα ακουμπησουν ποτε την γουνα του.
Να κάνουμε όμως μια τετοια συνάντηση. Να συζητησουμε και το θέμα του κατουρηματος διότι εχω και εγω μεγαλη πειρα απο την Φρεγια που ηταν απο τις πρωτες διδαξασες. Βεβαια, τωρα το έχει κοψει και δυστυχως μας τελειωνουν και τα αποθέματα σε Γκουντλακισσιμο, το άρωμα της καλης τυχης που παρηγαγε τοτε σε μεγάλες ποσότητες και το εμπορευόμαστε!
Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Fr_48_12
Ισως να πρεπει να συζητησουμε για κάποιες νεες ιδέες, όπως να λανσάρουμε το Matso by Gizmo και το Find the kitten inside you by Shaggy.
Τελος πάντων, τα ονοματα θα τα βρουμε, μια απλη ιδέα ειναι που σχηματιζεται ακομα στο μυαλο μου.
Θα τα αποφασισουμε όλοι μαζι αυτα.
Οποτε Αθηνα, περιμένω να το κανονίσουμε!

Παντως να ξέρεις ότι εγω ΔΕΝ ΒΟΥΤΑΩ ΞΕΝΑ ΓΑΤΙΑ!
Ποτε!
Απλως τα ξένα γατια με εμπιστευονται τόσο πολυ, που έρχονται μαζι μου με την θέληση τους -και εναντια στην θέληση των γονιών τους- οταν αποχωρω απο τα σπιτια τους!
Οποτε... ξερω γω... θα ηθελες να το σκεφτεις ίσως λιγο ακόμα??? Laughing Laughing

"Aγαπημένη θεία Ραλλού
Μόνον εσύ έχεις καταφέρει να εντρυφήσεις τόσο βαθιά στον εσωτερικό μου κόσμο και να καταλάβεις ότι παρά την εντυπωσιακή μου εμφάνιση και τον ανδροπρεπή χαρακτήρα μου, παραμένω κατά βάθος ένα μικρό, ευαίσθητο γατάκι, ένα χνουδομπαλάκι που ξεχειλίζει από ανάγκη για στοργή και Προδέρμ. Και για κροκέτες επίσης. Να ξέρεις ότι είμαι πάντα στη διάθεσή σου για τη δημιουργία και το λανσάρισμα σειράς προϊόντων, που θα οδηγήσουν σε σίγουρη οικονομική επιτυχία. Νομίζω επίσης ότι ο συνδυασμός μας με τον Γκίζμο είναι ακαταμάχητος και προτείνω να σκεφτούμε και το ενδεχόμενο δημιουργίας εξειδικευμένων προϊόντων για την τουαλέτα, όπου όπως ξέρετε διαπρέπουμε, ο Γκίζμο στις υδροροές κι εγώ στα στερεά απόβλητα.
Ελπίζω όταν βρεθούμε να φέρεις μαζί σου και μια μαλακή τσάντα μεταφοράς, για να μη λέει η γκιόσα ότι της πήρες τη γατοφόρο της.
Με πολλή αγάπη
Shaggy το επιχειρηματικό ταλέντο"
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από ralou Κυρ Ιουλ 15, 2012 11:43 am

Κατα παραδοση, το πρωτο κειμενάκι που ποσταρω μετα απο επέμβαση ειναι Αποσπάσματα απο το Ημερολογιο του Γκιζμο, που με κάνει τόσο περηφανη όταν μου το εμπιστευεται!

meleti Κυριακή 24 Ιουνίου
Σημερα ειναι τα γεννεθλια της θειας Ραλους και της φιλης μου της Φρεγιας.
Η θεια Ραλου λειπει βεβαια αλλά θα πάρω τηλέφωνο την Φρεγια να ευχηθω και για τις δυο.
Αν και όταν λειπει η θεια Ραλου, ουτε τουρτες τρωμε, ουτε γλυκα και μεζεδάκια...
Ας ειναι...
Θα περιμένουμε να γυρίσει και να μας κερασει όταν γινει καλα.
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΘΕΙΑ ΡΑΛΟΥ
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΦΡΕΓΙΑ
ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΤΕ!!!!
hapbirthday hapbirthday

meleti Πέμπτη 28 Ιουνίου
Κανει ζέστη!
Πολλη ζέστη σας λέω!
Γιατι άραγε ο Θεος μας εδωσε τετοια γουνα αν ειναι να ανεβαζει τοσο πολυ τον θερμοστατη του πλανητη τα καλοκαιρια?
Η μηπως εκει στην Περσια όπου και ο τοπος καταγωγης μας ειναι πιο δροσερα?
Χμ... πρεπει να το γκουγκλιάσω αυτο να μάθω.
Προς το παρον ας συμβάλω κάπως στην ψυξη του σπιτιου. Οσο πιο πολυ κατουραω, τόσο πιο πολυ η υγρασία κατεβαζει την θερμοκρασία.
Και με οικολογικο τροπο ε?!
Οχι με ενεργοβορα κλιματιστικα και ανεμιστηρες.
Αμ πως! Εχω οικολογικη συνειδηση εγω!

meleti Τρίτη 3 Ιουλίου
Σημερα κάτι πηρε το αυτι μου για οικογενειακη βόλτα.
Καλα, όχι ότι ειμαι φαν της, αλλά όσο ναναι ειναι μια καλη διακοπη στην καθημερινη ρουτινα.
Ετσι λοιπον, ετοιμάστηκα και εγω και πλυθηκα καλά καλα να λαμψει η γουνα μου, τι στο καλο, κοσμος θα μας δει να μην ειμαστε στα καλυτερα μας?
Το ίδιο κάνανε και τα φιλαρακια στο σπιτι ειδικα η Πατουσα που σαν κορίτσι ειναι και κάπως πιο φιλάρεσκη. Ο Σνοου ετσι κι αλλιως καλλωπιζεται καθημερινα η ψωνάρα, αμφιβαλω αν εχει ξεκουνησει τόσο καιρο απο την μπαλκονοπορτα που κοιταζεται στο τζάμι και αυτοθαυμάζεται απο τα Χριστουγεννα!
Ακομα και ο σοφος μου φίλος ο Τεζορο, ετοιμάστηκε κι αυτος με φροντιδα, αν ειναι κάποιος γάτος που επιθυμει να ειναι πολιτικα ορθός σε κάθε περισταση αυτος ειναι ο Τεζόρο. Το Σαβουαρ Βιβρ το παιζει στα πατουσια του.
Να! Εδω ειμαι κι εγω που πλενομαι και η μαμα βγαζει φωτο για να δειξει στην θεια Ραλου ότι οι κοιλιακοι μου ειναι ακμαίοι και δυνατοι, τρελαινεται η θεία όταν με βλέπει να το κάνω αυτο!
Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 60afd665
Δυστυχως η βολτα αποδειχτηκε ότι ηταν σε εκεινο το περίεργο μέρος που το λένε «γιατρος» που έχει και εκεινο τον τυπάκο με την ασπρη ρόμπα.
Δεν μπορω να πω ότι ειναι και η καλυτερη μου όταν πάμε, με πασπατευουν συνέχεια εκει, αλλά γενικα ειμαι καλοβολος εγω και μ αρεσει όταν αλλες γατουδες με θαυμάζουν παρ όλο που πάντα με φωνάζουν «κατρουλη»
Ρεεεε! Τι πάθατε ρεεεε!
Δεν ειμαι κατρουλης! Συνειδητοποιημένος οικολογος ειμαι όπως ειπα και πιο πάνω!

meleti Τετάρτη 4 Ιουλίου
Τι έχει πάθει η μανα μου και θριαμβολογει και μας κοιταει με λατρεια δεν ξέρω!
Ολο λέει ότι όλα πηγαν καλα και αναφερεται σε κάτι νουμερα για ολους που κατεβηκαν λέει και λεει επισης ότι εγω – ο μπαγασας- ημουν «μηδενικος»
(Μα γιατι φοβοταν άραγε? Μηπως... Μηπως ο καναπεδάκος μου ήταν άρρωστος και πηρε τα καλα μαντατα ότι ειναι γερος και δυνατος?
Αχ! Τιποτα δεν μου λένε εμένα!)
Εγω τωρα δεν ημουν ποτε καλος στα Μαθηματικα και δεν τα καταλαβαίνω αυτα, αλλά τουλάχιστον λεει «μηδενικος» και όχι «μηδενικο» διοτι απο Μαθηματικα μπορει να μην σκαμπαζω αλλά τα Ανθρωπινα τα καταλαβαίνω μια χαρα!
Ετσι λοιπον η μαμα ειναι χαρουμενη και για να τονισουμε την χαρουμενη διάθεση τα αμόλησα πάλι για να αποδειξω ότι κι εγω πιστευω ότι ο καναπεδάκος μου χαιρει ακρας υγείας.

meleti Παρασκευή 6 Ιουλίου
Λειπει καιρο απο το γατόσπιτο η θειουλα μου η Ραλου. Ετσι κι εγω αποφασισα να την επισκεφτω στο ονειρο της για να με δει και να την δω λιγακι που τόσο εχουμε πεθυμησει ο ένας τον άλλο.
Καθως κοιμοταν σε ενα παραξενο ασπρο κρεβάτι, χωθηκα στο ονειρο της για να τα πουμε.
Πωπω! Μπορει η Θεια Ραλου να ειναι αρχηγος του φαν Κλαμπ του Τεζορο αλλά... Ποσο ομορφο με βλέπει στον υπνο της!
Ειναι λέει στο σπιτι μου, στο μπαλκονι και ξαφνικα σκάω μυτη απο την μπαλκονόπορτα και της νιαουριζω κοιταζοντας την.
Της κοβεται η ανάσα απο την ομορφάδα μου, με βλέπει με την γουνα μου όμορφη και χτενισμένη και λιγο πιο ασπρουδερη απο ότι ειναι στην πραγματικοτητα. Με εχει εξωραισει στο ονειρο της η καλη μου!
Αλλά δεν μπορει να περπατησει και να έρθει κοντα μου και εγω λέει πλησιάζω και ανεβαίνω στην αγκαλια της σκαρφαλώνοντας απο το πόδι της. Ειναι τόσο ευτυχιαμένη, που δεν μου παει καρδια να της πω ότι βλέπει ονειρο.
Αλλά υποσχομαι όταν γινει καλα να την καλέσω στο σπιτι και να ξαναπαιξουμε το ονειρο απο την αρχη, στην πραγματικοτητα αυτη την φορα.
Πάντως ειμαι πολυ περηφανος γι αυτο που έγινε.
Γιατι μετα ειπε ότι όσο καιρο ηταν σ αυτο το μέρος με το παραξενο ασπρο κρεβάτι εγω ήμουν η μοναδικη γατα που ονειρευτηκε, ουτε καν η φιλενάδα μου η Φρεγια η δικια της γατα!
Αχ! Σ αγαπαω και σε εμπιστευομαι θεια Ραλου να το ξέρεις!
Και εισαι η μοναδικη θεια που της εμπιστευομαι και το ημερολογιο μου!
heart heart heart
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από doremi Κυρ Ιουλ 15, 2012 2:36 pm

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 45749
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από Πούπσυ Κυρ Ιουλ 15, 2012 2:42 pm

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 45749
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από SuperCatz Κυρ Ιουλ 15, 2012 5:38 pm

ralou έγραψε:Κατα παραδοση, το πρωτο κειμενάκι που ποσταρω μετα απο επέμβαση ειναι Αποσπάσματα απο το Ημερολογιο του Γκιζμο, που με κάνει τόσο περηφανη όταν μου το εμπιστευεται!

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 990179 Κυριακή 24 Ιουνίου
Σημερα ειναι τα γεννεθλια της θειας Ραλους και της φιλης μου της Φρεγιας.
Η θεια Ραλου λειπει βεβαια αλλά θα πάρω τηλέφωνο την Φρεγια να ευχηθω και για τις δυο.
Αν και όταν λειπει η θεια Ραλου, ουτε τουρτες τρωμε, ουτε γλυκα και μεζεδάκια...
Ας ειναι...
Θα περιμένουμε να γυρίσει και να μας κερασει όταν γινει καλα.
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΘΕΙΑ ΡΑΛΟΥ
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΦΡΕΓΙΑ
ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΤΕ!!!!
Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 737423 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 737423

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 990179 Πέμπτη 28 Ιουνίου
Κανει ζέστη!
Πολλη ζέστη σας λέω!
Γιατι άραγε ο Θεος μας εδωσε τετοια γουνα αν ειναι να ανεβαζει τοσο πολυ τον θερμοστατη του πλανητη τα καλοκαιρια?
Η μηπως εκει στην Περσια όπου και ο τοπος καταγωγης μας ειναι πιο δροσερα?
Χμ... πρεπει να το γκουγκλιάσω αυτο να μάθω.
Προς το παρον ας συμβάλω κάπως στην ψυξη του σπιτιου. Οσο πιο πολυ κατουραω, τόσο πιο πολυ η υγρασία κατεβαζει την θερμοκρασία.
Και με οικολογικο τροπο ε?!
Οχι με ενεργοβορα κλιματιστικα και ανεμιστηρες.
Αμ πως! Εχω οικολογικη συνειδηση εγω!

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 990179 Τρίτη 3 Ιουλίου
Σημερα κάτι πηρε το αυτι μου για οικογενειακη βόλτα.
Καλα, όχι ότι ειμαι φαν της, αλλά όσο ναναι ειναι μια καλη διακοπη στην καθημερινη ρουτινα.
Ετσι λοιπον, ετοιμάστηκα και εγω και πλυθηκα καλά καλα να λαμψει η γουνα μου, τι στο καλο, κοσμος θα μας δει να μην ειμαστε στα καλυτερα μας?
Το ίδιο κάνανε και τα φιλαρακια στο σπιτι ειδικα η Πατουσα που σαν κορίτσι ειναι και κάπως πιο φιλάρεσκη. Ο Σνοου ετσι κι αλλιως καλλωπιζεται καθημερινα η ψωνάρα, αμφιβαλω αν εχει ξεκουνησει τόσο καιρο απο την μπαλκονοπορτα που κοιταζεται στο τζάμι και αυτοθαυμάζεται απο τα Χριστουγεννα!
Ακομα και ο σοφος μου φίλος ο Τεζορο, ετοιμάστηκε κι αυτος με φροντιδα, αν ειναι κάποιος γάτος που επιθυμει να ειναι πολιτικα ορθός σε κάθε περισταση αυτος ειναι ο Τεζόρο. Το Σαβουαρ Βιβρ το παιζει στα πατουσια του.
Να! Εδω ειμαι κι εγω που πλενομαι και η μαμα βγαζει φωτο για να δειξει στην θεια Ραλου ότι οι κοιλιακοι μου ειναι ακμαίοι και δυνατοι, τρελαινεται η θεία όταν με βλέπει να το κάνω αυτο!
Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 60afd665
Δυστυχως η βολτα αποδειχτηκε ότι ηταν σε εκεινο το περίεργο μέρος που το λένε «γιατρος» που έχει και εκεινο τον τυπάκο με την ασπρη ρόμπα.
Δεν μπορω να πω ότι ειναι και η καλυτερη μου όταν πάμε, με πασπατευουν συνέχεια εκει, αλλά γενικα ειμαι καλοβολος εγω και μ αρεσει όταν αλλες γατουδες με θαυμάζουν παρ όλο που πάντα με φωνάζουν «κατρουλη»
Ρεεεε! Τι πάθατε ρεεεε!
Δεν ειμαι κατρουλης! Συνειδητοποιημένος οικολογος ειμαι όπως ειπα και πιο πάνω!

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 990179 Τετάρτη 4 Ιουλίου
Τι έχει πάθει η μανα μου και θριαμβολογει και μας κοιταει με λατρεια δεν ξέρω!
Ολο λέει ότι όλα πηγαν καλα και αναφερεται σε κάτι νουμερα για ολους που κατεβηκαν λέει και λεει επισης ότι εγω – ο μπαγασας- ημουν «μηδενικος»
(Μα γιατι φοβοταν άραγε? Μηπως... Μηπως ο καναπεδάκος μου ήταν άρρωστος και πηρε τα καλα μαντατα ότι ειναι γερος και δυνατος?
Αχ! Τιποτα δεν μου λένε εμένα!)
Εγω τωρα δεν ημουν ποτε καλος στα Μαθηματικα και δεν τα καταλαβαίνω αυτα, αλλά τουλάχιστον λεει «μηδενικος» και όχι «μηδενικο» διοτι απο Μαθηματικα μπορει να μην σκαμπαζω αλλά τα Ανθρωπινα τα καταλαβαίνω μια χαρα!
Ετσι λοιπον η μαμα ειναι χαρουμενη και για να τονισουμε την χαρουμενη διάθεση τα αμόλησα πάλι για να αποδειξω ότι κι εγω πιστευω ότι ο καναπεδάκος μου χαιρει ακρας υγείας.

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 990179 Παρασκευή 6 Ιουλίου
Λειπει καιρο απο το γατόσπιτο η θειουλα μου η Ραλου. Ετσι κι εγω αποφασισα να την επισκεφτω στο ονειρο της για να με δει και να την δω λιγακι που τόσο εχουμε πεθυμησει ο ένας τον άλλο.
Καθως κοιμοταν σε ενα παραξενο ασπρο κρεβάτι, χωθηκα στο ονειρο της για να τα πουμε.
Πωπω! Μπορει η Θεια Ραλου να ειναι αρχηγος του φαν Κλαμπ του Τεζορο αλλά... Ποσο ομορφο με βλέπει στον υπνο της!
Ειναι λέει στο σπιτι μου, στο μπαλκονι και ξαφνικα σκάω μυτη απο την μπαλκονόπορτα και της νιαουριζω κοιταζοντας την.
Της κοβεται η ανάσα απο την ομορφάδα μου, με βλέπει με την γουνα μου όμορφη και χτενισμένη και λιγο πιο ασπρουδερη απο ότι ειναι στην πραγματικοτητα. Με εχει εξωραισει στο ονειρο της η καλη μου!
Αλλά δεν μπορει να περπατησει και να έρθει κοντα μου και εγω λέει πλησιάζω και ανεβαίνω στην αγκαλια της σκαρφαλώνοντας απο το πόδι της. Ειναι τόσο ευτυχιαμένη, που δεν μου παει καρδια να της πω ότι βλέπει ονειρο.
Αλλά υποσχομαι όταν γινει καλα να την καλέσω στο σπιτι και να ξαναπαιξουμε το ονειρο απο την αρχη, στην πραγματικοτητα αυτη την φορα.
Πάντως ειμαι πολυ περηφανος γι αυτο που έγινε.
Γιατι μετα ειπε ότι όσο καιρο ηταν σ αυτο το μέρος με το παραξενο ασπρο κρεβάτι εγω ήμουν η μοναδικη γατα που ονειρευτηκε, ουτε καν η φιλενάδα μου η Φρεγια η δικια της γατα!
Αχ! Σ αγαπαω και σε εμπιστευομαι θεια Ραλου να το ξέρεις!
Και εισαι η μοναδικη θεια που της εμπιστευομαι και το ημερολογιο μου!
Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 45749 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 45749 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 45749

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 501866 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 501866 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 501866 Καλώς τη Ρουλίτσα μας!Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 501866 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 501866 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 501866 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 952616 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 193169



Ρουλίτσα μας, η πρόσκληση ισχύει κανονικά! Γίνε εσύ καλά και σε περιμένουμε εμείς! Και σου υποσχόμαστε πολύ χούφτωμα και πολλή τρίχα!Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 501866 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 986261 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 952616 Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 702886
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από otz Κυρ Ιουλ 15, 2012 5:52 pm

Δεν θυμόμουν ότι ο Γκίσμο είχε δικό του βήμα...
Νομίζω πως δεν έχω ξαναδεί το ημερολόγιό του.
Πάω να το διαβάσω από την αρχή. run

Σπόιλερ:
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από Anatoli Κυρ Ιουλ 15, 2012 6:51 pm

Welcome back Ρουλιτσα! kissss
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από f.m123 Δευ Ιουλ 16, 2012 12:19 am

Ραλού! Μπράβο ξανά, και ξανά, και ξανά!
Γκίζμο! Shocked Έχεις μπρε ημερολόγιο;
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο

Δημοσίευση από LAROGATA Δευ Ιουλ 16, 2012 12:25 am

Ρουλίτσα μας μπραβο κοριτσακι μου,μας ειχες κακομαθει με τις ιστοριες σου και μας ειχες λειψει!!!
Σ'αγαπαμε πολυ και ο φιλος σου ο Γκισμο περισσοτερο,μιας και εισαι η προσωπικη του βιογραφος Veryhappy Veryhappy kissss grinning4
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Αποσπασματα απο το προσωπικο ημερολογιο του Γκισμο - Σελίδα 4 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης