gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

+54
alex..niaou
Debbie4ever
vaso
Smokys
Mary-Fish
Δ²
funambolo
Karamela
otz
nikos_x
marea
Λιλούκι
f.m123
Naerdiel
kat-cats
Μαυρογατος
Bijoux743
mpoulaalekoula
zaharitsa
houlieta
polina4smile
koneko
Dreamer
my kristi
marsy-mona
Maskotaki
Sisy
flokatoula
za(cat)istas
LAROGATA
Πούπσυ
tralala
lamprini
uptight
vickypop
Kikiriki
nelly 's mother
alexia54
Λιαννα
kounelaki
alexandrakicat
aiorasky
doremi
Chouzouris
aporw
crescent_moon
NiaR
Anatoli
XIONIS
moukelis
natalouko
dianna.claudia
SuperCatz
Φωτεινή
58 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 29 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Λιαννα Τρι Ιαν 11, 2011 7:38 pm

Μου προτειναν απο το πετ σοπ την nutragold,ειναι ολιστικη τροφη.Την πηρα και τους αρεσε πολυ.Ξερουμε κατι??
Λιαννα
Λιαννα
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 8)Η Μελενια ,ο Σωκρατης,η Gilda ,η Σισσυ,η Μινετ,το Κολοκυθακι ,η Σκαρλετ και ο Λεοναρντο!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας+
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον πανεμορφο Snow ,το Μικυ και το Λουκουμα ....Α και τη Μαγια!!!!!!!!!!!!
Motto : υπαρχουν και χειροτερα,αλλα υπαρχουν και καλυτερα...
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/06/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Chouzouris Τρι Ιαν 11, 2011 9:00 pm

Anatoli έγραψε:
Chouzouris έγραψε:Τα δικά μου δεν τρώνε την Arden.
Ουτε την Αρντεν? Shocked

Έχω βρει την υγειά μου με την Royal Canine την Urinary.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Ιαν 11, 2011 9:05 pm

Βικ, χωρις να ειμαι σιγουρη, κανει να την τρωνε συνεχεια? Γιατι εχω την εντυπωση οτι δεν πρεπει για πανω απο 6 μηνες συνεχομενα.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από NiaR Τρι Ιαν 11, 2011 9:14 pm

Anatoli έγραψε:Βικ, χωρις να ειμαι σιγουρη, κανει να την τρωνε συνεχεια? Γιατι εχω την εντυπωση οτι δεν πρεπει για πανω απο 6 μηνες συνεχομενα.
και εμενα αυτο μου ειχαν πει οταν επερνα ουριναρι...οτι εφοσον δεν εχουν προβλημα δεν κανει συνεχεια
και ετσι περνω την sterilized + slimness και ειμαστε οκ
NiaR
NiaR
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : where the wild roses grow....
Αριθμός γατουνίων : Έκτορας + Παρις
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Φθινόπωρο
Motto : Μην φοβάσαι να χαλασεις τα παπούτσια σου κυνηγώντας τα πιο τρελα όνειρα σου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/01/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Chouzouris Τρι Ιαν 11, 2011 9:14 pm

Ο γιατρός μας είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα...

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από alexia54 Τρι Ιαν 11, 2011 9:23 pm

να ρωτησω κατι ασχετο? εγω δινω στην Τiffany την Royal Canin kitten 36 και σημερα ο φιλους μου, εφερε σα δωρακι στη μικρη κατι σνακ WHISKAS anti-hairball, τα οποια κ καλα περιεχουν ενζυμα που βοηθουν την "πεψη" των τριχων. Τωρα μολις της δωσαμε 2-3 κρακερακια κ της αρεσαν πολυ, αλλα απ'ο,τι εχω καταλαβει δεν ειναι κ τοπ τα WHISKAS, οποτε η απορια μου ειναι μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει κατι αντιστοιχο σε αλλη πιο "ευυπόληπτη" εταιρια? αν οντως εχει αποτελεσμα, θα ηθελα να βρω καποιο τετοιο προϊον..
alexia54
alexia54
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 35
Τόπος : Αλεξανδρούπολη (και Γατ-άβυσσο)
Αριθμός γατουνίων : Hazel aka fountoukaki (k kapoies akoma sto patriko mou..)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : μια γατοσ-πίτα γάτο απ'όλα!!!
Motto : in the end everything's gonna be ok. if it's not ok, it's not the end..
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/06/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Ιαν 11, 2011 9:25 pm

Για τις τριχομπαλες υπαρχει πιο ειδικο προιον. Λεγεται defurr-um antihairball και ειναι μια παστα μεσα σε σωληναριο. Ρωτα τον γιατρο σου για την δοσολογια γι αργοτερα. Νομιζω κανει για 6 μηνων γατακια και πανω.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Ιαν 11, 2011 9:47 pm

Anatoli έγραψε:Για τις τριχομπαλες υπαρχει πιο ειδικο προιον. Λεγεται defurr-um antihairball και ειναι μια παστα μεσα σε σωληναριο. Ρωτα τον γιατρο σου για την δοσολογια γι αργοτερα. Νομιζω κανει για 6 μηνων γατακια και πανω.

+1
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από moukelis Τρι Ιαν 11, 2011 9:52 pm

Νομιζω οτι η persian εχει ειδικη συσταση για τις τριχομπαλες,ψαξε το.
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Ιαν 11, 2011 9:53 pm

alexia54 έγραψε:να ρωτησω κατι ασχετο? εγω δινω στην Τiffany την Royal Canin kitten 36 και σημερα ο φιλους μου, εφερε σα δωρακι στη μικρη κατι σνακ WHISKAS anti-hairball, τα οποια κ καλα περιεχουν ενζυμα που βοηθουν την "πεψη" των τριχων. Τωρα μολις της δωσαμε 2-3 κρακερακια κ της αρεσαν πολυ, αλλα απ'ο,τι εχω καταλαβει δεν ειναι κ τοπ τα WHISKAS, οποτε η απορια μου ειναι μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει κατι αντιστοιχο σε αλλη πιο "ευυπόληπτη" εταιρια? αν οντως εχει αποτελεσμα, θα ηθελα να βρω καποιο τετοιο προϊον..

H Royal Canin βγάζει και ειδική τροφή για περσικά (και για μικρά και για ενήλικα), κοίτα μήπως μπορείς να τη βρεις, την έχουν τα πετ σοπ.
Επίσης, πολύ καλή, κατά τη γνώμη μου, είναι η κτηνιατρική Hill's, μια καινούργια σειρά που έχει βγάλει. Αυτή τρώνε τα δικά μας που είναι στειρωμένα (ειδική για ενήλικα στειρωμένα), αυτή δίναμε και στη Λουνίτσα (την παιδική) και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα. Την τρώνε και τους αρέσει, έχει βοηθήσει την Πατούσα να παίρνει λιγότερο βάρος απ' ότι έπαιρνε με τη royal canin - δεν έχει σταθεροποιηθεί ακόμα η τοφαλίτσα μου Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 697817 , και έφτιαξε και το γαστρεντερολογικό του Gizmo (που είχε βγάλει πρόβλημα με την orijen).
Φυσικά, όλα αυτά είναι υποκειμενικά και είναι και πώς θα δεχτεί την τροφή το γατάκι σου.

Πάντως, καλύτερα μη δίνεις whiskas..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Ιαν 11, 2011 9:54 pm

moukelis έγραψε:Νομιζω οτι η persian εχει ειδικη συσταση για τις τριχομπαλες,ψαξε το.

Δώρα, νομίζω ότι έχεις δίκιο, αν θυμάμαι καλά, γιατί είναι καιρός που έχουμε να πάρουμε τη συγκεκριμένη, αλλά και πάλι χρειαζόντουσαν τη defurr-um..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από moukelis Τρι Ιαν 11, 2011 10:05 pm

Φυσικα κι εχω δικιο,οπως παντα,καλο θα ηταν να το παιρνατε αποφαση ολοι στην υφηλιο και να ησυχαζα κι εγω κι εσεις... Razz
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Ιαν 11, 2011 10:13 pm

moukelis έγραψε:Φυσικα κι εχω δικιο,οπως παντα,καλο θα ηταν να το παιρνατε αποφαση ολοι στην υφηλιο και να ησυχαζα κι εγω κι εσεις... Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 690518

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 690518 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 473601 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 690518 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 473601 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 690518
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από XIONIS Τρι Ιαν 11, 2011 10:16 pm

Anatoli έγραψε:Η ελλειψη Οριτζεν συνεχιζεται. Και θα συνεχιζεται σιγουρα μεχρι τελοες της εβδομαδας. Ισως παραλαβουν τα καταστηματα απο την επομενη εβδομαδα. και λεω ισως γιατι η Ασπα ειπε μεχρι και μετα τις 20 του μηνα. Πηρα λοιπον σημερα να μου κρατησει ενα 7μισακιλο Αrden Grange. Και ειχε τελειωσει και αυτο. Αλλα ευτυχως την παρασκευη θα παραλαβει στα σιγουρα. Θεωρειται πολυ καλη τροφη. Ειναι και αυτη ολιστικη και υποαλλεργικη.Ηθελα εδω και καιρο να την δοκιμασω και τωρα βρεθηκε η ευκαιρια. Η σολωμος ρυζι με την εκπτωση κανει περιπου 40 ευρω. Η κοτοπουλο-ρυζι ειναι πιο φθηνη και κανει γυρω στα 34 ευρω (η τιμη αυτη δεν ξερω εαν ειναι πριν η μετα την εκπτωση). Παντως εδω και λιγες μερες που την τρωνε ανακατεμενη με την Οριτζεν την τσακιζουν. Διαφορα στην υφη των κακακιων δεν υπαρχει.

Α, και την βγαζει η εταιρεια που βγαζει και τις applaws

Anatoli έγραψε:To pet-shop που ψωνιζω εχει απο ολα. Και Ρογιαλ και Χιλς και Ακανα, Οριτζεν, Αρντεν, Μπλου και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις. Η κυρια το ψαχνει πολυ. Η ιδια μου προτεινε να εχω παντα μια εναλλακτικη τροφη γιατι οι ελειψεις τις Οριτζεν ειναι συχνες.Μου προτεινε την Αρντεν και ξερω οτι δεν το κανει για κερδος γιατι πουλαει απο ολα. Ειχε βαλει ενα λινκ και η Ασπα πριν καιρο και στην παγκοσμια καταταξη η Οριτζεν ηταν πρωτη η Ακανα δευτερη και η Αρντεν τριτη. Δεν ειναι και λιγο. Ειναι στην ιδια φιλοσοφια με την Οριτζεν, απο τον Καναδα και αυτη, υποαλλεργικη και χωρις μεταλλαγμενα συστατικα. Σιγουρα δεν ειναι Οριτζεν αλλα επειδη εγω εχω και στο βαθος του μυαλου μου μια φοβια για την πολλη πρωτεινη και γενικα πιστευω οτι δεν πρεπει να εχουμε μονοφαγια απο μια μονο κροκετα, την προτιμησα για διαλλειμα. Και απο δω και περα την στιγμη που την τρωνε, θα τις παιρνω εναλλαξ.

Τετα τα εχεις μπερδεψει λιγο... Η Arden ειναι μεν υποαλλεργικη (οι κτηνιατροι δεν το δεχονται βεβαια γιατι καθαρα υποαλλεργικες ειναι μονο οι κτηνιατρικες) αλλα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΙΣΤΙΚΗ!!!! Επισης δεν ειναι αΚαναδεζικη τροφη αλλα αγγλικη!!! Και τελος δεν εχει καμια συγκριση η Orijen με την Arden. Την Orijen μπορεις να τη συγκρινεις μονο με τη Blue!!! Η Arden ειναι μιας καλης ποιοτητας οικονομικη τροφη!!! Δεν ειχαμε ποτε παραπονα απο πελατες αλλα δεν ειναι και η top τροφη... Και το λεω αυτο εγω που εχω 5πλασιο κερδος στην πωληση της απ οτι στην πωληση της Orijen!!! tafos
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από XIONIS Τρι Ιαν 11, 2011 10:18 pm

Oσο για το ποτε θα παραλαβουμε στα μαγαζια Orijen & Acana σημερα το πρωιθ μιλησα ΞΑΝΑ με την εταιρεια και μου ειπαν οτι θα παραλαβουν στις αποθηκες σακια στις 20/1. Αυτο σημαινει οτι στα μαγαζια θα διανεμηθουν αργοτερα...
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Ιαν 11, 2011 10:23 pm

Τι να πω.... tongueout
Κι εγω δεν ηξερα. Το μονο που θυμομουν ειναι οτι σε ενα πινακα ηταν στο νο3 παγκοσμιως. Παντως και ιδιαιτερα οικονομικη δεν ειναι αφου το 7 ή 7μισοκιλο κανει 45 ευρω αρχικη (αυτη με το σολωμο) και η οριτζεν 47 αρχικη. Κυμαινονται στην ιδια τιμη περιπου.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από XIONIS Τρι Ιαν 11, 2011 10:30 pm

Ο σολωμος ειναι η πιο ακριβη γευση και στο σκυλο και στη γατα!!! Το 7κιλο δε θυμαμαι ποσο κανει μπορω να το δω αυριο και να σου πω! Παντως το 2,5κιλο ειναι πολυ πιο οικονομικο απο το αντιστοιχο 2,5κιλο της Orijen!
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από alexia54 Τετ Ιαν 12, 2011 12:44 am

Anatoli έγραψε:Για τις τριχομπαλες υπαρχει πιο ειδικο προιον. Λεγεται defurr-um antihairball και ειναι μια παστα μεσα σε σωληναριο. Ρωτα τον γιατρο σου για την δοσολογια γι αργοτερα. Νομιζω κανει για 6 μηνων γατακια και πανω.

SuperCatz έγραψε:
alexia54 έγραψε:να ρωτησω κατι ασχετο? εγω δινω στην Τiffany την Royal Canin kitten 36 και σημερα ο φιλους μου, εφερε σα δωρακι στη μικρη κατι σνακ WHISKAS anti-hairball, τα οποια κ καλα περιεχουν ενζυμα που βοηθουν την "πεψη" των τριχων. Τωρα μολις της δωσαμε 2-3 κρακερακια κ της αρεσαν πολυ, αλλα απ'ο,τι εχω καταλαβει δεν ειναι κ τοπ τα WHISKAS, οποτε η απορια μου ειναι μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει κατι αντιστοιχο σε αλλη πιο "ευυπόληπτη" εταιρια? αν οντως εχει αποτελεσμα, θα ηθελα να βρω καποιο τετοιο προϊον..

H Royal Canin βγάζει και ειδική τροφή για περσικά (και για μικρά και για ενήλικα), κοίτα μήπως μπορείς να τη βρεις, την έχουν τα πετ σοπ.
Επίσης, πολύ καλή, κατά τη γνώμη μου, είναι η κτηνιατρική Hill's, μια καινούργια σειρά που έχει βγάλει. Αυτή τρώνε τα δικά μας που είναι στειρωμένα (ειδική για ενήλικα στειρωμένα), αυτή δίναμε και στη Λουνίτσα (την παιδική) και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα. Την τρώνε και τους αρέσει, έχει βοηθήσει την Πατούσα να παίρνει λιγότερο βάρος απ' ότι έπαιρνε με τη royal canin - δεν έχει σταθεροποιηθεί ακόμα η τοφαλίτσα μου Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 697817 , και έφτιαξε και το γαστρεντερολογικό του Gizmo (που είχε βγάλει πρόβλημα με την orijen).
Φυσικά, όλα αυτά είναι υποκειμενικά και είναι και πώς θα δεχτεί την τροφή το γατάκι σου.

Πάντως, καλύτερα μη δίνεις whiskas..

SuperCatz έγραψε:
moukelis έγραψε:Νομιζω οτι η persian εχει ειδικη συσταση για τις τριχομπαλες,ψαξε το.

Δώρα, νομίζω ότι έχεις δίκιο, αν θυμάμαι καλά, γιατί είναι καιρός που έχουμε να πάρουμε τη συγκεκριμένη, αλλά και πάλι χρειαζόντουσαν τη defurr-um..

χμμ..αρα θα πρεπει να κανω υπομονη 2 μηνες ακομα γιατι πραγματικα δε νομιζω να της ξαναδωσω τις παλιοWHISKAS.. δεν μπορειτε να φανταστειτε τι εγινε..
σας εγραψα νωριτερα οτι ειχε φαει τετοιες 2-3 κροκκετουλες και αργοτερα γυρω στις 9.30 10 την ταϊσαμε για βραδυ. δεν περναει κανενα μισαωρο κ παει τουαλετα κ μετα που πηγα να την καθαρισω συνειδητοποιω οτι οι τριχες στο μπουτακι της, κοντα στον πωπο της, ειχαν λερωθει. ΠΟΤΕ ολες αυτες τις μερες δεν ειχε μαλακα σκατουλακια. πρωτη φορα ηταν μαλακά κ πιστευω οτι στο λερωμα της επαιξε ρολο το οτι της εχω τουαλετα μικροτερη απο αυτη που χρειαζεται.. αυριο θα της αγορασω αλλη και σκοπευω να μην της ξαναδωσω τετοιες μπουρδες..
η μεγαλυτερη μλκια ειναι οτι επειδη δεν μπορουσα να την καθαρισω με μωρομαντηλο, αναγκαστηκαμε να της κοψουμε τις λερωμενες τριχουλες.. θα την εκανα μπανιο, αλλα η κτηνιατρος μου ειπε να περιμενω εως την παρασκευη για να την κανω.. ευτυχως ειναι σημειο που δε φαινεται το τσουλουφακι που λειπει, αλλα ελεος ρε φουστη μου τι ηταν κι αυτο βραδιατικα?!! δεινοπαθησαμε να την καθαρισουμε γιατι μετα την εμπειρια με το θερμομετρο αφηνιαζει αν πλησιασει κανεις προς το συγκεκριμενο..hot spot nio
αυτες ηταν οι βραδυνες μας περιπετειες..δοξα τω Θεω καθε μερα εχουμε κατι να συμβαινει, να μην ειμαστε παραπονεμενοι και σε δουλεια να βρισκομαστε δηλαδη! nio geek
alexia54
alexia54
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 35
Τόπος : Αλεξανδρούπολη (και Γατ-άβυσσο)
Αριθμός γατουνίων : Hazel aka fountoukaki (k kapoies akoma sto patriko mou..)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : μια γατοσ-πίτα γάτο απ'όλα!!!
Motto : in the end everything's gonna be ok. if it's not ok, it's not the end..
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/06/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από SuperCatz Τετ Ιαν 12, 2011 12:54 am

Το θερμόμετρο θα το συνηθίσει, δεν το συζητάμε, είναι αναγκαίο κακό..

Όσο για τα μαλακά κακά, σίγουρα η τροφή έφταιξε, όχι τόσο η αμμολεκάνη.. Σε τελική ανάλυση, γιατί δε λερωνόταν τόσο καιρό και λερώθηκε τώρα?

Για το τσουλουφάκι, μην ανησυχείς καθόλου.. Έχεις να κόψεις από το συγκεκριμένο σημείο!!... Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 56971 Ένα θα σου πω μόνο.. Ο Tesoro σήμερα μας στόλισε με μια κουραδάρα στο πάτωμα και λερώθηκε τόσο που ξεκίνησα να καθαρίζω με ψαλίδι, όχι με χαρτιά ή μωρομάντηλα..

Είναι πολύ δύσκολη η περιοχή εκεί για τα μακρύτριχα, καθότι είναι φουλ στο μαλλί.. Πολλές φορές θα τύχει να τους κολλήσει ένα σκατουλάκι και όταν θα τα δεις από πίσω να περπατάνε, θα δεις και το σκατουλάκι να κόβει βόλτες στον αέρα, οριακά να πέσει, αλλά κολλημένο στο τρίχωμά τους! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 986261 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 72784 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 300270
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από alexia54 Τετ Ιαν 12, 2011 1:20 am

Shocked Shocked Shocked Shocked what what what lipothymia lipothymia

τι λες τωρα?! δε θελω να ξερω!!!.. μ'αρεσει η ψυχραιμια σου ομως!! εγω δεν ημουν προετοιμασμενη για τετοια skatovroxi δεν της ξαναδινω τετοιες χαζομαρες, τελος!
ασχετο, ειναι απο την προηγουμενη συζητηση, εχει οντως η Royal Canin Kitten για περσικα?? δεν τα ειδα στη Ζωοφιλια..ελπιζω τωρα που θα παω να εφεραν.. εχει μεγαλη διαφορα σαν ποιοτητα? ειναι κ καλα για να διατηρει το τριχωμα κλπ? εχω ξανακουσει στο φορουμ για τη Hill's που μου ειπες, αλλα ειναι αρχη ακομα κ με εχει φοβισει ο handjob (πρωην ιδιοκτητης/βασανιστης του φουντουκιου) να μην ΔΙΑΝΟΗΘΩ να της αλλαξω γατοτροφη ή αμμο. και να φανταστεις η αμμος της ειναι μια σιχαμενη απο το Lidl που η μιση εχει γινει μπετο.. κατουραει, παω βγαζω το κατουρημενο κ παρ'ολα αυτα απο κατω ειναι σαν τα θεμελια του ΟΑΚΑ !!!
alexia54
alexia54
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 35
Τόπος : Αλεξανδρούπολη (και Γατ-άβυσσο)
Αριθμός γατουνίων : Hazel aka fountoukaki (k kapoies akoma sto patriko mou..)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : μια γατοσ-πίτα γάτο απ'όλα!!!
Motto : in the end everything's gonna be ok. if it's not ok, it's not the end..
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/06/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από SuperCatz Τετ Ιαν 12, 2011 1:47 am

Σταδιακή αλλαγή τροφής και άμμου..

Ξεκίνα ν' ανακατεύεις την υφιστάμενη τορφή με λίγη από την καινούργια, για να μην της δημιουργήσει πρόβλημα στο γαστρεντερολογικό της, σιγά σιγά θα προσθέτεις καινούργια τροφή και θ' αφαιρείς την παλιά, μέχρι που μετά από λίγο θα τρώει μόνο την καινούργια.

Το ίδιο, περίπου, μπορείς να κάνεις και με την άμμο της, δλδ να πάρεις κάποια που θες και έχεις ακούσει ότι είναι καλή και να προσθέσεις στην αμμολεκάνη της, ώστε ν' ανακατευτεί με την παλιά που θα έχει και τις μυρωδιές της. Έτσι θα μάθει στην καινούργια και σταδιακά θα της έχεις αυτή που εξυπηρετεί και τις 2 σας.
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από SuperCatz Τετ Ιαν 12, 2011 1:54 am

kounelaki έγραψε:Παιδια εμενα δεν ετρωγαν την Acana.Και οταν λεω δεν την ετρωγαν εννοω οτι τα αφησα 3 μερες θεονηστικα και ετρωγαν μονο 2 κροκετες την ημερα απλα για να επιβιωσουν. Και οταν την ανακατεψα με την royal που τρωνε,διαλεγαν τις κροκετες.
Καναμε αμαν να ξεφορτωθουμε το σακουλι που χρυσοπληρωσαμε γιατι ουτε και η αδεσποτη μου δεν την ετρωγε με ευχαριστηση.
Δεν αντιλεγω οτι ειναι πολυ καλη τροφη,αλλα εχω ακουσει παρα πολλα περιστατικα γατιων που δεν την ετρωγαν με τιποτα.

Και τα δικά μου το ίδιο έκαναν με την acana..
Ανακατεμένη acana με hill's στο μπωλάκι κι όμως διάλεγαν τις κροκέτες της Hill's και έμεναν οι acana..

moukelis έγραψε:Δοκιμασαμε αναγκαστικα Blue wilderness επειδη δεν υπαρχει Οrijen πουθενα,και μετα απο δεκαπεντε ωρες ταξιδιου θεονηστικα,εφαγαν ενα κουταλακι του γλυκου ο καθενας.Και μιλαμε για γατια που δοκιμαζουν σχεδον τα παντα.Την ανακατεψα με Orijen,με λαδι σολωμου,με κονσερβα...Το μπωλ μενει δραματικα σχεδον γεματο,ενω συνηθως γυριζα το μεσημερι και το ειχαν αδειασει.

Και τώρα τί τους δίνεις βρε Δώρα?
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από NiaR Τετ Ιαν 12, 2011 8:08 am

ελεοςςςςςςςς
ακου εκει μη διανοηθεις!!!! Παιδι μου ειναι η γατα ΣΟΥ πλέον. Αν δεις οτι κατι δεν ειναι καλο θα το αλλαζεις!
και τα δικα μου εχουν φαει λιχουδιες της WHISKAS παντως και μαλιστα 2-3 φορες απο δωρακια φιλων που οκ ασχετα ειναι τα παιδια και δεν παθαν τιποτα απολυτως...
NiaR
NiaR
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : where the wild roses grow....
Αριθμός γατουνίων : Έκτορας + Παρις
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Φθινόπωρο
Motto : Μην φοβάσαι να χαλασεις τα παπούτσια σου κυνηγώντας τα πιο τρελα όνειρα σου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/01/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από moukelis Τετ Ιαν 12, 2011 10:18 am

Alexia καποιοι ανθρωποι εχουν τελικα πολύ θρασος…Εκεινος διανοειται να αναπαραγει τα ζωα του χωρις να νοιαζεται για την υγεια τους,κι εσενα σου λεει να μην διανοηθεις να της αλλαξεις αμμο.Τι να πω…
Υπαρχει Persian στη σειρα της Royal αλλα γενικα η εταιρια εχει αρχισει να αποσυρει τους κωδικους που απευθυνονται σε φυλες.Πιστευω όμως ότι επειδη τη συγκεκριμενη την παιρνει απιστευτα πολυς κοσμος,δεν τους συμφερει να τη σταματησουν.Ψαξε την,είναι πολύ καλυτερη από τη Hillʼs κατά τη γνωμη μου.Η συσκευασια της είναι αυτή:
http://www.petco.com/product/7098/Royal-Canin-Feline-Breed-Nutrition-Persian-30.aspx
Η whiskas ακομα και με δυο-τρεις κροκετες εμενα μου εχει τυχει να κανει ακομα και πολύ προχωρημενη κολλιτιδα στο ζωο,μην της ξαναδωσεις με τιποτα.Επισης κρατησε ελαχιστη από την αμμο της,οσο ένα φτυαρακι περιπου,και ανακατεψε την με μια clumping litter.Κι εσυ θα ξενοιασεις από μυρωδιες,και πιο υγιεινο για το ζωο θα είναι.
Bικακι βρηκα ενα 2,5κιλο Orijen και τους το ανακατεψα...
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από SuperCatz Τετ Ιαν 12, 2011 10:51 am

Η παιδική περσική της royal canin είναι η persian 32, η persian 30 είναι για ενήλικα. Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 270712
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από moukelis Τετ Ιαν 12, 2011 10:58 am

Α νομιζα οτι οπου να 'ναι γινεται εξι μηνων η μπεμπα,γι'αυτο της εδειξα την 30.
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από SuperCatz Τετ Ιαν 12, 2011 11:42 am

Nαι, γύρω στο Πάσχα, αλλά και πάλι η persian 30 είναι από 1 έτους και πάνω.
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από XIONIS Τετ Ιαν 12, 2011 12:16 pm

Anatoli έγραψε:Η ελλειψη Οριτζεν συνεχιζεται. Και θα συνεχιζεται σιγουρα μεχρι τελοες της εβδομαδας. Ισως παραλαβουν τα καταστηματα απο την επομενη εβδομαδα. και λεω ισως γιατι η Ασπα ειπε μεχρι και μετα τις 20 του μηνα. Πηρα λοιπον σημερα να μου κρατησει ενα 7μισακιλο Αrden Grange. Και ειχε τελειωσει και αυτο. Αλλα ευτυχως την παρασκευη θα παραλαβει στα σιγουρα. Θεωρειται πολυ καλη τροφη. Ειναι και αυτη ολιστικη και υποαλλεργικη.Ηθελα εδω και καιρο να την δοκιμασω και τωρα βρεθηκε η ευκαιρια. Η σολωμος ρυζι με την εκπτωση κανει περιπου 40 ευρω. Η κοτοπουλο-ρυζι ειναι πιο φθηνη και κανει γυρω στα 34 ευρω (η τιμη αυτη δεν ξερω εαν ειναι πριν η μετα την εκπτωση). Παντως εδω και λιγες μερες που την τρωνε ανακατεμενη με την Οριτζεν την τσακιζουν. Διαφορα στην υφη των κακακιων δεν υπαρχει.

Α, και την βγαζει η εταιρεια που βγαζει και τις applaws
H συσκευασια ειναι 7,5 κιλα και οχι 7κιλη οπως η Οrijen κι εχει προτεινομενη τιμη πωλησης απο την εταιρεια 44,95 ο σωλομος και 34,95 το κοτοπουλο.
Δεν την βγαζει η ιδια εταιρεια αν και οι δυο ειναι αγγλικες αλλα οι Applaws φτιαχνονται Ταυλανδη!!! Το κοινο τους ειναι οτι τις εισαγει και τις 2 η ιδια εταιρεια!!!


SuperCatz έγραψε:Η παιδική περσική της royal canin είναι η persian 32, η persian 30 είναι για ενήλικα. Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 270712

Εμπιστευεστε την απλη σειρα της Royal Canin? Εγω προσωπικα οχι. Περυσι το καλοκαιρι ειχα μεινει απο τροφη κι ηταν κλειστος ο κτηνιατρος και ειχα παρει απο πετ σοπ την απλη τα μισα δεν την ετρωγαν και τα αλλα μισα ειχαν εμετους και διαροια!!!! Στη δε παγκοσμια καταταξη η απλη σειρα εχει 3 αστερια σε 2 κωδικους και 2 & 1 στους υπολοιπους ενω η Orijen εχει 6, η Acana 5 & η Arden 4!!!!! Shocked
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από aporw Τετ Ιαν 12, 2011 12:19 pm

XIONIS έγραψε:

Εμπιστευεστε την απλη σειρα της Royal Canin? Εγω προσωπικα οχι. Περυσι το καλοκαιρι ειχα μεινει απο τροφη κι ηταν κλειστος ο κτηνιατρος και ειχα παρει απο πετ σοπ την απλη τα μισα δεν την ετρωγαν και τα αλλα μισα ειχαν εμετους και διαροια!!!! Στη δε παγκοσμια καταταξη η απλη σειρα εχει 3 αστερια σε 2 κωδικους και 2 & 1 στους υπολοιπους ενω η Orijen εχει 6, η Acana 5 & η Arden 4!!!!! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 71431

Για μενα η RC ειναι πολυ υπερκτιμημενη! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 56971 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 56971 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 56971 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 56971
Θεωρω απαραδεκτο μια εταιρεια να χρεωνει 20 ευρω τα 2 κιλα και να ειναι μια τροφη τιγκα στο καλαμποκι..και το βαζουν και με καμαρι σαν πρωτο συστατικο! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 56971 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 56971
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από natalouko Τετ Ιαν 12, 2011 12:57 pm

Εγώ θέλω να τους δοκιμάσω την blue buffalo αλλά δεν έχω βρει πουθενά την μεγάλη συσκευασία.. Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 442890 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 442890 Έστειλα τώρα ένα email στον αντιπρόσωπο Ελλάδος και περιμένω να μου πουν που θα την βρω... Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 134150 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 134150
Αν δεν βρω αυτή θα τους δώσω την Oliver's!! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 270712 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 270712
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από SuperCatz Τετ Ιαν 12, 2011 1:00 pm

XIONIS έγραψε:
SuperCatz έγραψε:Η παιδική περσική της royal canin είναι η persian 32, η persian 30 είναι για ενήλικα. Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 270712

Εμπιστευεστε την απλη σειρα της Royal Canin? Εγω προσωπικα οχι. Περυσι το καλοκαιρι ειχα μεινει απο τροφη κι ηταν κλειστος ο κτηνιατρος και ειχα παρει απο πετ σοπ την απλη τα μισα δεν την ετρωγαν και τα αλλα μισα ειχαν εμετους και διαροια!!!! Στη δε παγκοσμια καταταξη η απλη σειρα εχει 3 αστερια σε 2 κωδικους και 2 & 1 στους υπολοιπους ενω η Orijen εχει 6, η Acana 5 & η Arden 4!!!!! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 71431

Νομίζω ότι, τελικά, έχει να κάνει με το πώς δέχονται και τα γατιά την κάθε τροφή..
Δλδ οκ, 6 αστέρια η Orijen αλλά δημιούργησε μεγάλο πρόβλημα στον Gizmo..
Τη δε Acana, δεν την τρώνε, ξεχωρίζουν και τρώνε τις κροκέτες της Hill's και μένουν στο μπωλάκι οι κροκέτες της Acana..

Τη Royal Canin, τη λατρεύουν (κτηνιατρική ή από πετ σοπ για περσικά), είτε κροκέτες είτε φακελάκια τροφής.
Επίσης, η persian 30 και η persian 32 που τις έχω δοκιμάσει, μια χαρά τροφές ήταν, τα γατιά δεν είχαν κανένα πρόβλημα διάρροιας ή βάρους και είχαν και λιγότερες τριχόμπαλες και εκπληκτικό τρίχωμα.

Αυτή τη στιγμή τρώνε τη Hill's με την οποία είμαστε όλοι ευχαριστημένοι, και αυτά γιατί τους αρέσει και εγώ γιατί και το βάρος τους είναι οκ και δεν έχουμε διάρροιες.

Επίσης, μήπως είναι πολλή η πρωτεΐνη που έχουν αυτές οι 2 τροφές για γατιά που είναι μέσα στο σπίτι και δεν κινούνται παρά ελάχιστα?
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Anatoli Τετ Ιαν 12, 2011 1:53 pm

Κι εγω την φοβαμαι την πολλη πρωτεινη συνεχεια. Γι αυτο και δεν θελω να παρω την μπλου, γιατι εχει παραπανω πρωτεινη και απο την Οριτζεν. Φοβαμαι μηπως μακροχρονια δημιουργει προβλημα. Γι αυτο και θα ναλλασσω απο δω και περα Οριτζεν και Αρντεν. Εκτος και εαν βγει κατι αλλο καλο. Σε 6 μηνες μου ειπε οτι θα ερθουν πολλες καινουργιες τροφες. Θα δουμε.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από XIONIS Τετ Ιαν 12, 2011 2:33 pm

natalouko έγραψε:Εγώ θέλω να τους δοκιμάσω την blue buffalo αλλά δεν έχω βρει πουθενά την μεγάλη συσκευασία.. Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 442890 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 442890 Έστειλα τώρα ένα email στον αντιπρόσωπο Ελλάδος και περιμένω να μου πουν που θα την βρω... Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 134150 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 134150
Αν δεν βρω αυτή θα τους δώσω την Oliver's!! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 270712 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 270712
Eισαι τυχερη!!!! Μολις εφυγε ο πωλητης της Leading Paws!!!! H μονη τροφη που εχει ερθει στην Ελλαδα σε μεγαλη συσκευασια ειναι η Finicky η οποια απευθυνεται σε δυσκολες γατες. Εχει τρια ειδη πρωτεινης βγαινει σε 3,17 κιλα και προτεινομενη λιανικη τιμη ειναι στα 30 ευρω. Αν τη θες πες μου και θα στην εχω την Παρασκευη!!!! blinking
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Φωτεινή Τετ Ιαν 12, 2011 2:34 pm

Τι έχει η πολλή πρωτεϊνη και τη φοβάσαι, Τέτα; Suspect
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Anatoli Τετ Ιαν 12, 2011 3:10 pm

Φωτεινή έγραψε:Τι έχει η πολλή πρωτεϊνη και τη φοβάσαι, Τέτα; Suspect

Πολλη πρωτεινη! happy2
Καταλαβαινω οτι οι γατες στη φυση τρεφονται απο καθαρη πρωτειν και σιγουρα δεν θα πανε να φανε ρυζι ας πουμε. Αλλα τα δικα μας ειναι απο καναπε σε κρεβατι και απο κρεβατι σε πολυθρονα. Επειδη λοιπον αυτη η "φιλοσοφια" της αυξημενης πρωτεινης σε γατοτροφες ειναι κατι καινουργιο και δεν μπορουμε να δουμε τα οποια αποτελεσματα στο συστημα των γατιων μας τωρα, αλλα μακροπροθεσμα, ειμαι λιγο επιφυλακτικη. Αυτο μονο. Δικες μου σκεψεις.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 4 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 29 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης