gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

+54
alex..niaou
Debbie4ever
vaso
Smokys
Mary-Fish
Δ²
funambolo
Karamela
otz
nikos_x
marea
Λιλούκι
f.m123
Naerdiel
kat-cats
Μαυρογατος
Bijoux743
mpoulaalekoula
zaharitsa
houlieta
polina4smile
koneko
Dreamer
my kristi
marsy-mona
Maskotaki
Sisy
flokatoula
za(cat)istas
LAROGATA
Πούπσυ
tralala
lamprini
uptight
vickypop
Kikiriki
nelly 's mother
alexia54
Λιαννα
kounelaki
alexandrakicat
aiorasky
doremi
Chouzouris
aporw
crescent_moon
NiaR
Anatoli
XIONIS
moukelis
natalouko
dianna.claudia
SuperCatz
Φωτεινή
58 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 29 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από moukelis Τετ Νοε 03, 2010 4:49 pm

XIONIS έγραψε:
crescent_moon έγραψε:
XIONIS έγραψε:Ισως Royal Canin την απλη σειρα κι οχι την κτηνιατρικη. Αλλα εκει δε ξερω να σου πω τιμες γιατι εμεις φερνουμε μονο τις κτηνιατρικες. Μετα παμε σε αρκετα κατωτερης ποιοτητας και δε θα'θελα να προτεινω καποια...

Δεν ειμαι καθολου φαν της royal canin, τουλαχιστον την απλη σειρα την εχω παρει με πολυ κακο ματι... Για κατωτερη ποιοτητα δεν το συζηταω καν οποτε μαλλον στην arden grange θα καταληξω μεχρι να ορθοποδησω οικονομικα

Επειδη απ οτι ειδα εισαι εστω και προσωρινα με 2 γατακια να ξερεις οτι παντα συμφερουν οι μεγαλυτερες συσκευασιες!!! Μονο να προσεχεις στις συσκευασιες την ημερομηνια ληξης. Συνηθως ειναι για 1 χρονο μετα αλλα μου εχουν τυχει πελατες που εχουν φυγει απο τα πετ σοπ που ψωνιζαν ειτε γιατι πουλουσαν ληγμενα ειτε γιατι αλλαζαν τις ημερομηνιες στις συσκευασιες!!!! Shocked tafos
Αυτο οντως ισχυει,εγω με τεσσερις γατες περναω ενα μηνα με το επτακιλο της Orijen,και μου κοστιζει 47 ευρω.
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από crescent_moon Τετ Νοε 03, 2010 5:06 pm

moukelis έγραψε:
XIONIS έγραψε:
crescent_moon έγραψε:
XIONIS έγραψε:Ισως Royal Canin την απλη σειρα κι οχι την κτηνιατρικη. Αλλα εκει δε ξερω να σου πω τιμες γιατι εμεις φερνουμε μονο τις κτηνιατρικες. Μετα παμε σε αρκετα κατωτερης ποιοτητας και δε θα'θελα να προτεινω καποια...

Δεν ειμαι καθολου φαν της royal canin, τουλαχιστον την απλη σειρα την εχω παρει με πολυ κακο ματι... Για κατωτερη ποιοτητα δεν το συζηταω καν οποτε μαλλον στην arden grange θα καταληξω μεχρι να ορθοποδησω οικονομικα

Επειδη απ οτι ειδα εισαι εστω και προσωρινα με 2 γατακια να ξερεις οτι παντα συμφερουν οι μεγαλυτερες συσκευασιες!!! Μονο να προσεχεις στις συσκευασιες την ημερομηνια ληξης. Συνηθως ειναι για 1 χρονο μετα αλλα μου εχουν τυχει πελατες που εχουν φυγει απο τα πετ σοπ που ψωνιζαν ειτε γιατι πουλουσαν ληγμενα ειτε γιατι αλλαζαν τις ημερομηνιες στις συσκευασιες!!!! Shocked tafos
Αυτο οντως ισχυει,εγω με τεσσερις γατες περναω ενα μηνα με το επτακιλο της Orijen,και μου κοστιζει 47 ευρω.
και orijen 7κιλη παιρνω ακομα κ με το ενα μουσουδακι που ειχα αφου συμφερει παρα πολυ, βγαζω μια μεγαλη ποσοτητα σε δοχειο που κλεινει κ την υπολοιπη τη σφραγιζω οσο καλυτερα γινεται

crescent_moon
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/11/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από aporw Τετ Νοε 03, 2010 6:24 pm

Eγω ψηφιζω orijen δαγκωτο! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 270712 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 270712 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 270712 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 270712
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από SuperCatz Τετ Νοε 03, 2010 7:13 pm

Λες να δοκιμάζαμε λίγο την acana?

Άσπα εσύ το σκέφτεσαι?
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Anatoli Τετ Νοε 03, 2010 7:47 pm

΅Εγω παντως που εκανα σταδιακα τη μεταβαση δηλαδη ειχα ενα τετρακιλο κανιν το οποιο φαγωθηκε με 1,5 εφτακιλο οριτζεν δεν επαθαν τιποτα. Καμια διαφορα στα κακακια.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Φωτεινή Πεμ Νοε 04, 2010 11:17 am

moukelis έγραψε:Φωτεινη το προβλημα με την παρτιδα της Αυστραλιας κατα πασα πιθανοτητα δε δημιουργηθηκε λογω της τροφης,αλλα λογω της ακτινοβολησης.

Ναι, το ξέρω... αλλά στην προκειμένη - σχετικά με την κριτική της κοπέλας που προανέφερα - ενδιαφέρον έχει η αντίδραση και η στάση της εταιρίας...
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Φωτεινή Πεμ Νοε 04, 2010 11:24 am

XIONIS έγραψε:
Φωτεινή έγραψε:
Anatoli έγραψε:>Δες το λινκ
http://www.kompa.gr/or_cat_and_kitten.html

Μμμμ.. και "γεύμα" κρέατος στα συστατικά, ε; Suspect
Αυτο με το γευμα κρεατος με ειχε προβληματισει. Μιλωντας την προηγουμενη εβδομαδα ομως με τον κ.Παπαζογλου τον ιδιοκτητη της Κομπα και εισαγωγεα των Orijen & Acana, ο οποιος ειχε ερθει απο το μαγαζι μας να μας δει, μας ειπε οτι οι Καναδοι ετοιμαζουν νεες παρτιδες οπου το μαγειρεμενο κρεας θα αντικατασταθει με ωμο που σημαινει οτι θα αυξηθει κι αλλο το ποσοστο πρωτεινης στην Orijen! Επισης ειχε πει και δε θυμαμαι αν το εγραψα ή οχι οτι τα μαλακα κακα και οι διαροιες ειναι απο την ξαφνικη αλλαγη τροφης απο τροφη με δημητριακα σε τροφη με πολυ πρωτεινη και χωρις δημητριακα. Η αλλαγη θα πρεπει να γινεται σταδιακα και αναμεσα στην αλλη τροφη και την Orijen να μεσολαβει η Acana που περιεχει λιγοτερες πρωτεινες. Το πεπτικο θα συνηθησει την αλλαγη μετα απο κανενα μηνα περιπου. Επισης αν σε καποιο γατακι συνεχιζονται οι διαρροιες να συνεχιζει μονο με Acana. Eγω δεν τα ηξερα αυτα οτν ειχα κανει την αλλαγη γιατι ο πωλητης της Κομπα δε μας ειχε ενημερωσει σχετικα οποτε μετα απο μια 7κιλη συσκευασια τροφης (περιπου 20 μερες) ξαναγυρισα στην παλια μας τροφη. Τωρα που εστρωσαν τα κακακια του Πολυ φοβαμαι να ξαναεπιχειρησω την αλλαγη... pale

Κοίτα, αυτό με τις διάρροιες το φοβάμαι... σκέφτομαι να αναμείξω Όριτζεν με RC για όσο πάρει και θα δούμε. Θα κάνω καλά, λέτε; Ή θα φάνε ξαφνικά μια καταιγίδα πρωτεϊνών και θα "σκάσει" το σύστημα; Suspect
Πάντως, θέλω να τους δίνω (και) κάτι άλλο από RC. Εχτές ξανακοίταξα τα συστατικά και (ξανά)έπαθα φρίκη. Τα πέντε πρώτα συστατικά στο σακούλι της Young Male Neutered Skin: αφυδατωμένο κρέας κοτόπουλου, γλουτένη καλαμποκιού, καλαμπόκι, γλουτένη σιταριού, ρύζι... το οποίον πρώτο συστατικό είναι κρέας μεν, αλλά καθότι αφυδατωμένο χωρίς νερό και λίπη, ζυγίζει λιγότερο από τα σιτηρά και έχει μικρότερη διατροφική αξία...εμείς δεν ταϊζουμε γατιά, κότες ταϊζουμε! No
Επιπλέον, η RC κυκλοφορεί "ειδική" τροφή για διαβητικά γατιά. Αυτή περιέχει περισσότερη ζωική πρωτεϊνη και λιγότερη φυτική. Και διερωτώμαι: γιατί δεν βάζει σε όλες τις συσκευασίες εξαρχής λιγότερα σιτηρά για να αποφύγουν οι γάτες το διαβήτη; Α. γιατί η ζωική πρωτεϊνη κοστίζει πολύ περισσότερο από τη φυτική και δεν τους συμφέρει και Β. για να πάθουν οι γάτες διαβήτη και να αγοράζεται και αυτή η "ειδική" τροφή... ε, ρε βρεγμένη σανίδα που θέλουν όλοι τους! box
Διαβάζω ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο σχετικά με τη διατροφή της γάτας, όταν τα καταφέρω να το μεταφράσω θα σας το βάλω.. είναι "επαναστατικό"!
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από SuperCatz Πεμ Νοε 04, 2010 12:27 pm

Φωτεινή, κάνε τη σταδιακή αλλαγή, κάνοντας την ανάμειξη όπως λες..
Τα περισσότερα γατιά δεν είχαν πρόβλημα, εκτός από τον Gizmo, τον Πόλυ και τον Λίνο..
Θα δεις πώς θα πάει, πάντως ναι, είναι καλή τροφή και ναι ΒΡΩΜΟΚΟΠΑΝΕ τα κακάκια τους! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 986261 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 56971


Θα περιμένουμε το άρθρο που λες όταν θα κάνεις τη μετάφραση! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 359487
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Φωτεινή Πεμ Νοε 04, 2010 1:47 pm

SuperCatz έγραψε:Φωτεινή, κάνε τη σταδιακή αλλαγή, κάνοντας την ανάμειξη όπως λες..
Τα περισσότερα γατιά δεν είχαν πρόβλημα, εκτός από τον Gizmo, τον Πόλυ και τον Λίνο..
Θα δεις πώς θα πάει, πάντως ναι, είναι καλή τροφή και ναι ΒΡΩΜΟΚΟΠΑΝΕ τα κακάκια τους! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 986261 Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 56971


Θα περιμένουμε το άρθρο που λες όταν θα κάνεις τη μετάφραση! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 359487

Δεν με πειράζει να βρωμοκοπάνε τα κακά τους, ήδη νομίζω ότι μυρίζουν έντονα (ειδικά κάθε φορά που η Ρενάτα δεν τα σκεπάζει dizzy ).. αρκεί να είναι καλές και να σταματήσω να ταϊζω πια κότες.
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Φωτεινή Πεμ Νοε 04, 2010 1:51 pm

Το άρθρο στα αγγλικά είναι αυτό---> http://www.catinfo.org/

Επίσης, πολύ ενδιαφέρον είναι και αυτό---> http://www.catinfo.org/?link=cannedfoods

Αξιολόγηση των συστατικών σε γνωστές κονσέρβες---> http://binkyspage.tripod.com/CanFoodNew.html
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Νοε 04, 2010 1:56 pm

Φωτεινη, δοκιμασε την την Οριτζεν. αν μη τι αλλο θεωρειται πολυ καλυτερη απο την κανιν. Αφου τους δινεις τωρα Κανιν, παρε την Οριτζεν και κανε τους σταδιακα την αλλαγη και δεν θα καταλαβουν τιποτα. Στην αρχη, πολυ πιθανο να ξεχωριζουν τα κροκετακια της Κανιν και να τρωνε μονο αυτα παραμεριζοντας εκεινα της Οριτζεν. Αυτο εκαναν και τα δικα μου και τελικα συνηθισαν. Αυτο γινεται γιατι οι κροκετες της Κανιν ειναι ψεκασμενες με λιπος γι αυτο και πιο ελκυστηκες. Και στο πετ σοπ που ψωνιζω που πουλαει ολες τις μαρκες (και Κανιν) η κυρια απορησε οταν της ειχα πει οτι τα ταιζω με αυτη την τροφη. Χαρακτηριστικα μου ειχε πει "εσεις που ειστε στο γατοσπιτο και ειστε τοσο ενημερωμενοι συνεχιζεται και δινετε Κανιν? Ειναι υπερτιμημενη και δεν αξιζει τα λεφτα της γι αυτα που προσφερει" Δεν λεω οτι δεν ειναι καλη. σιγουρα ειναι καλυτερη απο πολλες αλλες και ιδιαιτερα οι κτηνιατρικες της τροφες. απο κει και περα δεν χανεις κατι να δοκιμασεις. Τωρα για το τι πραγματικα προσφερει η καθε τροφη οπως εχω πει, ο Θεος μαζι μας.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από NiaR Πεμ Νοε 04, 2010 1:59 pm

εγώ τι θα κάνωωωωωω ? Sad Sad Sad
θα σας στείλω τα παιδιά μου να τα εκπαιδεύσετε
NiaR
NiaR
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : where the wild roses grow....
Αριθμός γατουνίων : Έκτορας + Παρις
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Φθινόπωρο
Motto : Μην φοβάσαι να χαλασεις τα παπούτσια σου κυνηγώντας τα πιο τρελα όνειρα σου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/01/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Νοε 04, 2010 2:00 pm

Δεν την τρωνε Νανσουλι? Πρεπει να επιμεινεις αλλιως τα χουγια δεν αλλαζουν.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από NiaR Πεμ Νοε 04, 2010 2:01 pm

δεν τρωνε ΚΑΜΙΑ πλην της Κανιν Τετα μου
ο Εκτορας αναποδογυριζει το μπολ του και κανει γενικα χαζομαρες αν δεν του βαλεις αυτο που θελει
ο Παρουλινος μου ειναι καλος μυλος...αλεθει σχεδον τα παντα
NiaR
NiaR
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : where the wild roses grow....
Αριθμός γατουνίων : Έκτορας + Παρις
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Φθινόπωρο
Motto : Μην φοβάσαι να χαλασεις τα παπούτσια σου κυνηγώντας τα πιο τρελα όνειρα σου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/01/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Νοε 04, 2010 2:07 pm

Νομιζω οτι εαν κανεις την αλλαγη να τραβηξει πολυ καιρο και οχι αποτομα θα την συνηθισει. Δηλαδη να παρεις την Οριτζεν και να την τρωνε παραλληλα με την Κανιν για κανα μηνα τουλαχιστον. Τι να πω!
Ειναι πολυ παραξενα. εμενα ας πουμε δεν αγγιζουν κονσερβα κοτοπουλου. με τιποτα ομως. Και εννοειται οτι ειναι applaws που θεωρειται σουπερ. Τρωνε μονο τους τονους. Προσφατα που εβγαλε καινουργια γεσγ Ocean Fish που σε αλλες κονσερβες (σεζιρ, σιμπα) το ετρωγαν, με τις applaws ουτε που το ακουμπησαν. Τι σκατα μπορει να ειχε μεσα και να τα απωθησε τοσο/ Ειχα παρει και 10 τρομαρα μου! Τα αδεσποτακια της μαμας μου εκαναν παρτυ!
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από crescent_moon Πεμ Νοε 04, 2010 2:51 pm

Φωτεινή έγραψε:Το άρθρο στα αγγλικά είναι αυτό---> http://www.catinfo.org/

Επίσης, πολύ ενδιαφέρον είναι και αυτό---> http://www.catinfo.org/?link=cannedfoods

Αξιολόγηση των συστατικών σε γνωστές κονσέρβες---> http://binkyspage.tripod.com/CanFoodNew.html
Διαβαζοντας το πρωτο αρθρο μπορω να πω οτι εφριξα! Συγγνωμη αλλα κανενας δεν προκειται ποτε να με πεισει οτι ειναι καλυτερα να ταίζω friskies κονσερβα παρα μια πολυ ποιοτικη ξηρα τροφη (και εννοω πραγματικα ποιοτικη και οχι απλα γνωστη και επωνυμη) και να νιωθω και περηφανη για την επιλογη μου. Δε βρηκα καποιο σοβαρο επιχειρημα στο αρθρο κατα των ξηρων τροφων απο την αποψη παντα οτι αυτα που αναφερει ειναι για χαμηλης ποιοτητας τροφες τις οποιες εχω αποκλεισει προ πολλου ετσι και αλλιως. Προτιμω χιλιες φορες να πληρωνω ακριβη καλη τροφη η να μαγειρευω το φαι παρα να δωσω friskies κονσερβα. Για τις ποιοτικες κονσερβες δε διαφωνω καθολου βεβαια πιστευω οτι ειναι οντως καλυτερες αλλα μιας και χρειαζονται μεγαλυτερη ποσοτητα φαγητου με τις κονσερβες ειναι πολυ ασυμφορο....

crescent_moon
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/11/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από NiaR Πεμ Νοε 04, 2010 3:13 pm

ΧΑΧΑΧΑΧΑ
πραγματικα Τετα δεν μπορεις ποτε να ξερεις με τα ζαβα μας!!!
ο Παρης τρωει κονσερβα μονο σολωμο ... ! το σκατοπαιδο!

ο αλλος παλι κονσερβα να ναι και οτι θελει ας ειναι!
NiaR
NiaR
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : where the wild roses grow....
Αριθμός γατουνίων : Έκτορας + Παρις
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Φθινόπωρο
Motto : Μην φοβάσαι να χαλασεις τα παπούτσια σου κυνηγώντας τα πιο τρελα όνειρα σου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/01/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Νοε 04, 2010 3:21 pm

Στις κονσερβες η διαφορα μεταξυ ποιοτικης και οχι φαινεται. Κανει μπαμ και κανεις δεν μπορει να με πεισει για το αντιθετο. Αν δεις μια κονσερνα φρισκις και μια applaws ή scezir ας πουμε δεν υπαρχει συγκριση. Η πρωτη ειναι σαν πολτος βρωμικων κρεατων και η αλλη ετοιμη να την φαει και ανθρωπος.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από moukelis Πεμ Νοε 04, 2010 3:22 pm

Τα σιταλευρα και γενικα τα σιτηρα κανουν τα κοπρανα στεγνα και σχετικα αοσμα,αυτο ισχυει και στους ανθρωπους και στις γατες.Παντως οντως Φωτεινη,η λιστα συστατικων της Royal ειναι μια φρικη,θυμαμαι οταν αρχισα κι εγω να το ψαχνω το θεμα ειχα μεινει αφωνη...
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από aporw Πεμ Νοε 04, 2010 3:23 pm

Eγω παιδια δεν ξερω τι να κανω!!
Ειμαι σε διλλημα! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 72784 Ενω θεωρω απο τις καλυτερες τροφες την orijen το τελευταιο διαστημα εχουμε μαλακα κακα! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 504504 Η αληθεια ειναι οτι ο Λουκουμας παντα ειχε θεματακια με τα εντερικα του..θυμαμαι κιολας οτι μας ειχε πει καποια στιγμη η γιατρος οτι καλο ειναι να του δωσω μια τροφη για ευαισθητα σε στομαχικα θεματα γατια! και θυμαμαι οτι του εδινα την sensitive της rc σε συνδιασμο με την beauty (για να δερματολογικα του Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 56971 )αν θυμαμαι καλα και ειχε στρωσει αρκετα!
Και σκεφτομαι μηπως το ξαναδοκιμασω για ενα διαστημα μηπως και στρωσει..δεν ξερω..ισως η πολυ πρωτεινη γι αυτον που εχει ευαισθητο στομαχι αρχισε να τον κουραζει γι αυτο και οι διαρροιες! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 703780
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Φωτεινή Πεμ Νοε 04, 2010 3:29 pm

crescent_moon έγραψε:
Φωτεινή έγραψε:Το άρθρο στα αγγλικά είναι αυτό---> http://www.catinfo.org/

Επίσης, πολύ ενδιαφέρον είναι και αυτό---> http://www.catinfo.org/?link=cannedfoods

Αξιολόγηση των συστατικών σε γνωστές κονσέρβες---> http://binkyspage.tripod.com/CanFoodNew.html
Διαβαζοντας το πρωτο αρθρο μπορω να πω οτι εφριξα! Συγγνωμη αλλα κανενας δεν προκειται ποτε να με πεισει οτι ειναι καλυτερα να ταίζω friskies κονσερβα παρα μια πολυ ποιοτικη ξηρα τροφη (και εννοω πραγματικα ποιοτικη και οχι απλα γνωστη και επωνυμη) και να νιωθω και περηφανη για την επιλογη μου. Δε βρηκα καποιο σοβαρο επιχειρημα στο αρθρο κατα των ξηρων τροφων απο την αποψη παντα οτι αυτα που αναφερει ειναι για χαμηλης ποιοτητας τροφες τις οποιες εχω αποκλεισει προ πολλου ετσι και αλλιως. Προτιμω χιλιες φορες να πληρωνω ακριβη καλη τροφη η να μαγειρευω το φαι παρα να δωσω friskies κονσερβα. Για τις ποιοτικες κονσερβες δε διαφωνω καθολου βεβαια πιστευω οτι ειναι οντως καλυτερες αλλα μιας και χρειαζονται μεγαλυτερη ποσοτητα φαγητου με τις κονσερβες ειναι πολυ ασυμφορο....

Οι άνθρωποι που μπαίνουν στον κόπο να διαβάσουν αυτό το άρθρο, σίγουρα δε δίνουν στη γάτα τους friskies! Σαν παράδειγμα το αναφέρει, εννοώντας ότι αν δεν έχεις λεφτά για καλές κονσέρβες, είναι προτιμότερο να δίνεις κάτι χαμηλότερης ποιότητας. Φυσικά, ούτε εγώ συμφωνώ με τις friskies, αλλά η ουσία είναι μία: ότι οι κονσέρβες - σύμφωνα με όσα υποστηρίζει - είναι προτιμότερες από τις κροκέτες για διάφορους λόγους.
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από crescent_moon Πεμ Νοε 04, 2010 3:51 pm

Φωτεινή έγραψε:
crescent_moon έγραψε:
Φωτεινή έγραψε:Το άρθρο στα αγγλικά είναι αυτό---> http://www.catinfo.org/

Επίσης, πολύ ενδιαφέρον είναι και αυτό---> http://www.catinfo.org/?link=cannedfoods

Αξιολόγηση των συστατικών σε γνωστές κονσέρβες---> http://binkyspage.tripod.com/CanFoodNew.html
Διαβαζοντας το πρωτο αρθρο μπορω να πω οτι εφριξα! Συγγνωμη αλλα κανενας δεν προκειται ποτε να με πεισει οτι ειναι καλυτερα να ταίζω friskies κονσερβα παρα μια πολυ ποιοτικη ξηρα τροφη (και εννοω πραγματικα ποιοτικη και οχι απλα γνωστη και επωνυμη) και να νιωθω και περηφανη για την επιλογη μου. Δε βρηκα καποιο σοβαρο επιχειρημα στο αρθρο κατα των ξηρων τροφων απο την αποψη παντα οτι αυτα που αναφερει ειναι για χαμηλης ποιοτητας τροφες τις οποιες εχω αποκλεισει προ πολλου ετσι και αλλιως. Προτιμω χιλιες φορες να πληρωνω ακριβη καλη τροφη η να μαγειρευω το φαι παρα να δωσω friskies κονσερβα. Για τις ποιοτικες κονσερβες δε διαφωνω καθολου βεβαια πιστευω οτι ειναι οντως καλυτερες αλλα μιας και χρειαζονται μεγαλυτερη ποσοτητα φαγητου με τις κονσερβες ειναι πολυ ασυμφορο....

Οι άνθρωποι που μπαίνουν στον κόπο να διαβάσουν αυτό το άρθρο, σίγουρα δε δίνουν στη γάτα τους friskies! Σαν παράδειγμα το αναφέρει, εννοώντας ότι αν δεν έχεις λεφτά για καλές κονσέρβες, είναι προτιμότερο να δίνεις κάτι χαμηλότερης ποιότητας. Φυσικά, ούτε εγώ συμφωνώ με τις friskies, αλλά η ουσία είναι μία: ότι οι κονσέρβες - σύμφωνα με όσα υποστηρίζει - είναι προτιμότερες από τις κροκέτες για διάφορους λόγους.
Απλα η συγκεκριμενη φραση πραγματικα με καραφλιασε! Δεν μπορω να διανοηθω οτι ανθρωπος που εχει ασχοληθει (γιατι προφανως και εχει ασχοληθει) με το θεμα πιστευει και γραφει κατι τετοιο!
Η ενσταση μου στο ολο αρθρο ειναι οτι κρινει τις ξηρες τροφες χρησιμοποιοντας συγκεκριμενα παραδειγματα και οτι το μονο ουσιαστικο επιχειρημα που εχει ειναι οτι ειναι κακες επειδη ΟΛΕΣ(????) περιεχουν σιτηρα καλαμποκι κλπ. Για μενα ειναι φανερο οτι δε στηριζεται σε ουσιαστικα επειχειρηματα αλλα σε μεμονωμενες συγκρισεις. Οπως υπαρχουν ποιοτικες κονσερβες ετσι υπαρχουν και ποιοτικες κροκετες. Οπως ειπα και πριν σαφεστατα μια πολυ ποιοτικη κονσερβα ειναι σιγουρα καλυτερη αλλα το ολο αρθρο κατανταει γελειο και οι κροκετες δεν ειναι τοσο κακες οσο θελει να τις παρουσιαζει.

crescent_moon
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/11/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από crescent_moon Πεμ Νοε 04, 2010 4:02 pm

aporw έγραψε:Eγω παιδια δεν ξερω τι να κανω!!
Ειμαι σε διλλημα! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 72784 Ενω θεωρω απο τις καλυτερες τροφες την orijen το τελευταιο διαστημα εχουμε μαλακα κακα! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 504504 Η αληθεια ειναι οτι ο Λουκουμας παντα ειχε θεματακια με τα εντερικα του..θυμαμαι κιολας οτι μας ειχε πει καποια στιγμη η γιατρος οτι καλο ειναι να του δωσω μια τροφη για ευαισθητα σε στομαχικα θεματα γατια! και θυμαμαι οτι του εδινα την sensitive της rc σε συνδιασμο με την beauty (για να δερματολογικα του Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 56971 )αν θυμαμαι καλα και ειχε στρωσει αρκετα!
Και σκεφτομαι μηπως το ξαναδοκιμασω για ενα διαστημα μηπως και στρωσει..δεν ξερω..ισως η πολυ πρωτεινη γι αυτον που εχει ευαισθητο στομαχι αρχισε να τον κουραζει γι αυτο και οι διαρροιες! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 703780
Ισως αν του τη γυριζες σταδιακα σε acana; εχει λιγοτερη πρωτεϊνη και ειναι και αυτη πολυ καλη, αν το προβλημα του ειναι οντως η πρωτεϊνη

crescent_moon
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/11/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από SuperCatz Πεμ Νοε 04, 2010 6:16 pm

aporw έγραψε:Eγω παιδια δεν ξερω τι να κανω!!
Ειμαι σε διλλημα! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 72784 Ενω θεωρω απο τις καλυτερες τροφες την orijen το τελευταιο διαστημα εχουμε μαλακα κακα! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 504504 Η αληθεια ειναι οτι ο Λουκουμας παντα ειχε θεματακια με τα εντερικα του..θυμαμαι κιολας οτι μας ειχε πει καποια στιγμη η γιατρος οτι καλο ειναι να του δωσω μια τροφη για ευαισθητα σε στομαχικα θεματα γατια! και θυμαμαι οτι του εδινα την sensitive της rc σε συνδιασμο με την beauty (για να δερματολογικα του Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 56971 )αν θυμαμαι καλα και ειχε στρωσει αρκετα!
Και σκεφτομαι μηπως το ξαναδοκιμασω για ενα διαστημα μηπως και στρωσει..δεν ξερω..ισως η πολυ πρωτεινη γι αυτον που εχει ευαισθητο στομαχι αρχισε να τον κουραζει γι αυτο και οι διαρροιες! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 703780

Eμείς πάντως, ό,τι πρόβλημα αντιμετωπίσαμε με διάρροια από τον Gizmo ήταν λόγω της συγκεκριμένης τροφής.
Η Orijen δεν του έκατσε καθόλου καλά και έκανε διάρροια με αίμα και βλέννα.
Έτσι αλλάξαμε τροφή, παίρνουμε την κτηνιατρική Hills για στειρωμένα και ηρέμησε και ο γατούλης.
Πρέπει πάντως να πω, ότι μια δοκιμή με την Acana θα ήθελα να κάνω, με δεδομένο ότι έχει λιγότερη πρωτεΐνη από την Orijen.
Μήπως να την δοκίμαζες κι εσύ?

Άσπα, υπάρχει μικρή συσκευασία της Acana κι αν ναι, πόσο στοιχίζει? Υπάρχουν διαφορετικές γεύσεις?
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Chouzouris Πεμ Νοε 04, 2010 10:06 pm

Anatoli έγραψε:Νομιζω οτι εαν κανεις την αλλαγη να τραβηξει πολυ καιρο και οχι αποτομα θα την συνηθισει. Δηλαδη να παρεις την Οριτζεν και να την τρωνε παραλληλα με την Κανιν για κανα μηνα τουλαχιστον. Τι να πω!
Ειναι πολυ παραξενα. εμενα ας πουμε δεν αγγιζουν κονσερβα κοτοπουλου. με τιποτα ομως. Και εννοειται οτι ειναι applaws που θεωρειται σουπερ. Τρωνε μονο τους τονους. Προσφατα που εβγαλε καινουργια γεσγ Ocean Fish που σε αλλες κονσερβες (σεζιρ, σιμπα) το ετρωγαν, με τις applaws ουτε που το ακουμπησαν. Τι σκατα μπορει να ειχε μεσα και να τα απωθησε τοσο/ Ειχα παρει και 10 τρομαρα μου! Τα αδεσποτακια της μαμας μου εκαναν παρτυ!


Κι εμένα ΜΟΝΟ τον τόνο τρώνε Τέτα.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Chouzouris Πεμ Νοε 04, 2010 10:08 pm

Δοκιμάστε την Acana, σε εμένα έκατσε καλά....

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Νοε 05, 2010 12:49 am

SuperCatz έγραψε:
Άσπα, υπάρχει μικρή συσκευασία της Acana κι αν ναι, πόσο στοιχίζει? Υπάρχουν διαφορετικές γεύσεις?
Υπαρχει σε 2,5 και 7 κιλα η Wild Prairie και σε 2,5 κιλα η Pacifica. Την Pacifica σταματησαμε να την φερνουμε γιατι ειναι εξισου βρωμερη με τη Six Fish της Orijen και μας λεγαν οσοι την επαιρναν οτι δεν αντεχαν τη μυρωδια... Τα 2,5 κιλα Wild Prairie στοιχιζουν 21,70 και η Pacifica 26,30 http://www.kompa.gr/photos/prosfora/timokatalogos.pdf
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Φωτεινή Παρ Νοε 05, 2010 10:15 am

Ασπασία, λέει ότι υπάρχουν και συσκευασίες των 400 γρ. για όλες τις τροφές, ισχύει;
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από NiaR Παρ Νοε 05, 2010 11:28 am

Φωτεινή έγραψε:Ασπασία, λέει ότι υπάρχουν και συσκευασίες των 400 γρ. για όλες τις τροφές, ισχύει;

επειδή ειναι αρκετά ακριβές δέν θα το διακινδύνευα και εγω για μεγάλη συσκευασία, αλλά θα δώ αν μπορούν να μου φέρουν την μικρή να δοκιμάσω Embarassed
NiaR
NiaR
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : where the wild roses grow....
Αριθμός γατουνίων : Έκτορας + Παρις
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Φθινόπωρο
Motto : Μην φοβάσαι να χαλασεις τα παπούτσια σου κυνηγώντας τα πιο τρελα όνειρα σου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/01/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Φωτεινή Παρ Νοε 05, 2010 12:40 pm

κι εγώ για τον ίδιο λόγο ρωτάω, Νάνσυ Smile
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από XIONIS Σαβ Νοε 06, 2010 8:41 pm

Φωτεινή έγραψε:Ασπασία, λέει ότι υπάρχουν και συσκευασίες των 400 γρ. για όλες τις τροφές, ισχύει;
Ισχυει αλλα σπανιως μας φερνουν ειδικα γατας. Απ οτι μας ειπαν δεν θελουν να πουλαμε 400αρια για πανω απο μια φορα γι αυτο δε φερνουν. Ασε που δεν τους στελνουν -και παλι απ οτι ειπαν- απο Καναδα τοσα 400αρια γατας οσο σκυλου! Αβυσσος η ψυχη του προμηθευτη... Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 43833 Εμεις παντως Τριτη που θα κανουμε νεα παραγγελια θα ξαναματαπαραγγειλουμε 400αρια κι ελπιζουμε να εισακουστουμε... Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 854171
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από doremi Κυρ Δεκ 26, 2010 5:30 pm

Νέα Σμύρνη πού ακριβώς είσαι; Πηγαίνω συχνά και είναι κοντά μου.
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Δεκ 26, 2010 8:01 pm

Nεα Σμυρνη ειναι το σπιτι μου, το μαγαζι ειναι πισω απο το Καλλιμαρμαρο! Laughing
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από doremi Τετ Δεκ 29, 2010 4:33 pm

Ήρθα το μεσημέρι από το μαγαζί σου αλλά εσύ κυρία μου έλειπες! Η άλλη κοπέλα που με εξυπηρέτησε, μου έδωσε την Arden Grange την υποαλλεργική με κοτόπουλο και ρύζι. Ο Πίπης έχει παχύνει λόγω που του έδινα Embarassed ξηρά τροφή friskies ,η κονσέρβα δεν του άρεσε τα οικονομικά μας δεν είναι ιδιαίτερα ανθηρά και με τον Ορφέα καταλαβαίνεις .Οταν διάβασα εδώ για τις γατοτροφές, έμεινα . Πήρα από ένα πετσοπ στο Καλαμάκι χύμα γατοτροφή ξεχωριστή για τον Πίπη και άλλη για τον Ορφέα μου τις είιπε ότι είναι καλές και γερμανικές ,δεν θυμάμαι όνομα ,και έτρωγε ο ένας το φαγητό του άλλου .Ηθελα να πάρω κάτι σωστό για τα γατιά μου
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από XIONIS Τετ Δεκ 29, 2010 5:47 pm

Ελα βρε!!!! Εσυ ησουν? Μου ειπε η Δημητρα οτι ηρθε καποια κυρια για μενα αλλα δεν ηξερα ποια!!! Ναι σημερα ημουν απογευμα ηρθα στις 15.30!!! Κοβουμε τη μερα στη μεση γιατι το μαγαζι ειναι μικρο και δεν εχει νοημα να ειμαστε ταυτοχρονα κι οι δυο! blinking
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 29 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης