gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .

+3
doremi
alexandrakicat
shiba
7 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Empty Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .

Δημοσίευση από shiba Τρι Ιουν 05, 2012 11:28 pm

Την προηγουμενη Πεμπτη, ξημερωματα Παρασκευης γυρναω απο βολτα με φιλους και παω να αφησω τον εναν στο αυτοκινητο του. Φτανουμε καθομαστε εξω απο το αυτοκινητο να καπνισουμε ενα τσιγαρο.
Στα 2-3 μετρα καδοι σκουπιδιων εξω απο το φραχτη ενος σπιτιου (εχει σημασια), οπως συζητουσαμε διαπιστωσαμε πως οι καδοι νιαουριζαν.Στην αρχη υπεθεσα πως καποια γατα θα ειχε χωθει μεσα και καποιος εκλεισε το καπακι χωρις να την δει.
Ανοιγω το καπακι του καδου και περιμενω να δω καποια γατα τρομαγμενη να πεταγεται εξω.
Αμ δε, αυτος που νιαρουριζε ηταν ο Ρομεο μου, τον επιασα και τον εβαλα μεσα στο αυτοκινητο.Μεχρι να τον χαιδεψω να τον ηρεμισω μου λεει ο φιλος μου οτι ακουει και αλλα νιαουρισματα!
Ανοιγουμε αλλα δεν μπορουσαμε να τα εντοπισουμε, ηταν γεματος ο καδος!
Τον γυρισαμε αναποδα και σε μια σακουλα στον πατο του γεματου καδου ηταν άλλα τεσσερα.
Σκιζω τη σακουλα και διαπιστωνω οτι ειναι άλλα 4 μεσα, το ενα ειχε σκασει (δεν ξερω αν εχετε δει γατακι πνηγμενο, αλλα ειναι ανατριχιαστικο το θεαμα)και οι αλλοι 3 ηταν σε κατασταση σοκ.
Τα βγαλαμε και μεχρι να παει ο φιλος να φερει κουτι και πανια για να τα μαζεψουμε, απο τον κηπο του σπιτιου στη μαντρα του οποιου ηταν ο καδος εμφανιστηκε η μανα τους! εξαλλη και αρχιζε να τα μαζευει οντας φυσικα πολυ επιθετικη προς εμας.Σε κοντινη αποσταση δεν υπαρχουν σπιτια και νομιζω πως ο οποιοσδηποτε μπορει να καταλαβει οτι οι ιδιοκτητες της μανας πεταξαν τα μωρα της στον καδο εξω απο το σπιτι τους.
Ευτυχως (θα δειτε παρακατω γιατι) που ειχα βαλει τον Ρομεο στο αυτοκινητο και χωρις δευτερη σκεψη τον πηρα σπιτι και με γρατζουναει τωρα που πληκτρολογω το κειμενο!
Αποφασισαμε με τον φιλο μου να φερθουμε σαν "Ευρωπαιοι" και να μην ξυπνησουμε τους ιδιοκτητες και τους παρει ο διαολος, αλλα να παει το επομενο πρωι να κανει ευγενικη συσταση γιατι εγω πλεον ειχα τον Ρομεο που επρεπε να κανονισω την μετακομιση του στο σπιτι.
Παρασκευη πρωι λοιπον πηγε ο φιλος μου και βρηκε μια καπως ηλικιωμενη γυναικα στο σπιτι η οποια ναι μεν μας ειπε πως ηξερε τη γατα αλλα δεν ηταν δικη της, ηταν του γειτονα (γειτονας δεν υπηρχε) που ειχε φυγει απο το σπιτι του και η γατα ειχε εγκατασταθει σε αυτους.
Ηξερε και για τα μωρα αλλα φυσικα ειπε οτι δεν ειχε ιδεα σχετικα με τα σκουπιδια κλπ.
Ο φιλος εκανε ευγενικη συσταση, ειπε πως η τοπικη αστυνομια εχει ενημερωθει, και εφυγε.
Το απογευμα της ιδιας ημερας ο αδερφος του φιλου πηγε να τσεκαρει τον καδο.
Μαντεψτε!
Καποιο χερι τα ειχε πεταξει παλι μεσα!!!
Φυσικα τα πηρε επιτοπου ενω εγινε παλι συσταση στην ιδια γυναικα, αυτη τη φορα ομως καθολου μα καθολου ευγενικη.
Καναμε επωνυμη καταγγεια στην αστυνομια και αν ξεραμε πως θα γινονταν κατι, θα καναμε και μηνυση.
Επομενη κινηση ειναι να παρουμε τη μανα για στειρωση διοτι οπως καταλαβαινετε στον επομενο οιστρο της παλι τα ιδια θα γινουν.
Τελος εφτιαξα αυτοκολλητο που θα κολλησω στον καδο και θα γραφει "προσοχη! ανωμαλοι πετανε ζωντανα ζωα σε αυτον τον καδο" .

shiba
Kitten
Kitten

Άντρας
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 4
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Empty Απ: Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .

Δημοσίευση από alexandrakicat Τρι Ιουν 05, 2012 11:46 pm

Μπραβο για την καλη αυτη κινηση σου!Βαλε μας και φωτο
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Empty Απ: Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .

Δημοσίευση από doremi Τετ Ιουν 06, 2012 2:54 pm

Να είσαστε καλά! oksmily3 τυχερός ο Ρομέο , τα άλλα; τα πήρε ο φίλος σου ή τα αφήσατε στη ΄γάτα;
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Empty Απ: Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .

Δημοσίευση από shiba Τετ Ιουν 06, 2012 3:46 pm

doremi έγραψε:Να είσαστε καλά! oksmily3 τυχερός ο Ρομέο , τα άλλα; τα πήρε ο φίλος σου ή τα αφήσατε στη ΄γάτα;
Ποια να αφησουμε στη γατα?
Διαβασε τι γραφω, την επομενη τα βρηκαμε παλι στα σκουπιδια και φυσικα τα πηρε ο φιλος μου.
για δυο μερες ηταν σε κατασταση σοκ τα ζωντανα, δεν κοιμοντουσαν πουθενα αλλου εκτος της αγκαλιας του φιλου, μολις τα αφηνε εκλαιγαν τα κακομοιρα.

shiba
Kitten
Kitten

Άντρας
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 4
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Empty Απ: Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .

Δημοσίευση από doremi Τετ Ιουν 06, 2012 5:50 pm

Τί καθάρματα που είμαστε, καταδικάζουμε ψυχούλες επειδή μας ενοχλούν που υπάρχουν.
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Empty Απ: Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .

Δημοσίευση από Πούπσυ Τετ Ιουν 06, 2012 5:56 pm

doremi έγραψε:Τί καθάρματα που είμαστε, καταδικάζουμε ψυχούλες επειδή μας ενοχλούν που υπάρχουν.
και δεν είναι μόνο αυτό. νομίζουμε ότι η δική μας ζωή είναι ανεκτίμητη και μόνο εμείς πρέπει να έχουμε το προνόμιο της ζωής. επαρση σε όλο της το μεγαλείο! εγώ θα έλεγα της γριας, "απο πού κι ως που η δική σου ζωή έχει μεγαλύτερη αξία. στο κάτω κάτω τι προσφέρεις στον κόσμο;" astadiala
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Empty Απ: Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .

Δημοσίευση από loulou Τετ Ιουν 06, 2012 7:36 pm

Βρε παιδιά δεν μπορώ να διαβάζω και να συναντώ όλο τέτοια περιστατικά. Κάτι πρέπει να γίνει μ' αυτούς τους απαίδευτους. Έτσι μου 'ρχεται να μπορούσα να τους σπάσω στο ξύλο και τα υπάρχον΄τα τους γιατί με συστάσεις κλπ δεν καταλαβαίνουν τα ανεγκέφαλα όντα!!! Πόσο έχω θυμώσει τώρα. Εχω βγάλει κι εγώ γατί από κάδο και ξέρω!

Μπράβο σας για τον τρόπο που το χειριστήκατε. Καλή δύναμη με τα μωράκια τώρα. Τι θα γίνει με τη μαμά τους, θα την κρατήσετε κοντά να τα βοηθήσει να μεγαλώσουν?

Αχ την άτιμη τη γριά..
loulou
loulou
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : 2++
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιράκι-μπανάκι-
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Δεν ξέρω ποιά να διαλέξω... όλες ίσως;
Motto : Το μέλλον ανήκει σε κείνους που ξέρουν να περιμένουν...
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/04/2008
Mood : Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Empty Απ: Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .

Δημοσίευση από anastasia* Τετ Ιουν 06, 2012 8:15 pm

loulou έγραψε:Βρε παιδιά δεν μπορώ να διαβάζω και να συναντώ όλο τέτοια περιστατικά. Κάτι πρέπει να γίνει μ' αυτούς τους απαίδευτους. Έτσι μου 'ρχεται να μπορούσα να τους σπάσω στο ξύλο και τα υπάρχον΄τα τους γιατί με συστάσεις κλπ δεν καταλαβαίνουν τα ανεγκέφαλα όντα!!! Πόσο έχω θυμώσει τώρα. Εχω βγάλει κι εγώ γατί από κάδο και ξέρω!

Μπράβο σας για τον τρόπο που το χειριστήκατε. Καλή δύναμη με τα μωράκια τώρα. Τι θα γίνει με τη μαμά τους, θα την κρατήσετε κοντά να τα βοηθήσει να μεγαλώσουν?

Αχ την άτιμη τη γριά..
εγώ βλέπω συνέχεια πατημένα ζωάκια λες κ τα σημαδεύουν ρε παιδί μου κ τα χτυπάνε επίτηδες! εδώ που μένω εγώ είναι κ η εγνατία κ συνέχεια ακούμε για αρκούδες που συγκρούστηκαν με αυτοκίνητα. αλλά ο κόσμος είναι τόσο για το πέος καβαλά..... εδώ έχω πολλούς γνωστούς κυνηγούς κ όλοι νομίζουν ότι κάτι κάνουν, το παίζουν μάγκες,μαμάω κ δέρνω, (με το ύφος που έχουν 11χρονά που μόλις ανακάλυψαν το πουλί τους) με έχουν εκνευρήσει αφάνταστα!! αν ακούσετε ρε παιδιά ιστορίες που λένε θα σας σηκωθεί η τρίχα,οι περισσότεροι δεν τα έχουν κάνει αυτά που λένε γιατι ξέρω πως δεν θα μπορούσαν να τα κάνουν αλλά έιναι η νοοτροπία τους τέτοια που νομίζουν ότι κάτι κάνουν.όσους γνωστούς κυνηγούς έχω κ αρχίζουν με αυτά τα θέματα τους το κόβω 1ον γιατί δεν θέλω να τα κάνουν άρα κ πόσο μάλλον να ανέχομαι τη διήγηση κ 2ον πέρνω το απαξιοτηκό μου υφος(totally bitch angry )κ τους αρχίζω το κύρηγμα. όπως η κωλόγρια τώρα,τα ξαναπέταξε στα κάδο τα ζωντανά κ νομίζει ότι σε κορόιδεψε! τι να πεις ρε γαμώτο για τέτοια αποβράσματα....
το χειρότερο όμως για άλλα αυτά είναι το οικοςανοχής-κράτος μας που δεν τηρούνται οι νόμοι κ δεν λειτουργεί η αστυνομία σε τέοια θέματα. ΕΛΕΟΣ [u] ας γίνει κάτι επιτέλους...............
anastasia*
anastasia*
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : ψηλά στα χιόνια
Αριθμός γατουνίων : τώρα 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γουργουρίζουμε παντώς καιρού
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/11/2011
Mood : Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Empty Απ: Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .

Δημοσίευση από anastasia* Τετ Ιουν 06, 2012 8:17 pm

sorry about the language Laughing
anastasia*
anastasia*
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : ψηλά στα χιόνια
Αριθμός γατουνίων : τώρα 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γουργουρίζουμε παντώς καιρού
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/11/2011
Mood : Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Empty Απ: Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .

Δημοσίευση από Debbie4ever Τετ Ιουν 06, 2012 8:23 pm

anastasia* έγραψε:
εγώ βλέπω συνέχεια πατημένα ζωάκια λες κ τα σημαδεύουν ρε παιδί μου κ τα χτυπάνε επίτηδες! εδώ που μένω εγώ είναι κ η εγνατία κ συνέχεια ακούμε για αρκούδες που συγκρούστηκαν με αυτοκίνητα. αλλά ο κόσμος είναι τόσο για το πέος καβαλά..... εδώ έχω πολλούς γνωστούς κυνηγούς κ όλοι νομίζουν ότι κάτι κάνουν, το παίζουν μάγκες,μαμάω κ δέρνω, (με το ύφος που έχουν 11χρονά που μόλις ανακάλυψαν το πουλί τους) με έχουν εκνευρήσει αφάνταστα!! αν ακούσετε ρε παιδιά ιστορίες που λένε θα σας σηκωθεί η τρίχα,οι περισσότεροι δεν τα έχουν κάνει αυτά που λένε γιατι ξέρω πως δεν θα μπορούσαν να τα κάνουν αλλά έιναι η νοοτροπία τους τέτοια που νομίζουν ότι κάτι κάνουν.όσους γνωστούς κυνηγούς έχω κ αρχίζουν με αυτά τα θέματα τους το κόβω 1ον γιατί δεν θέλω να τα κάνουν άρα κ πόσο μάλλον να ανέχομαι τη διήγηση κ 2ον πέρνω το απαξιοτηκό μου υφος(totally bitch angry )κ τους αρχίζω το κύρηγμα. όπως η κωλόγρια τώρα,τα ξαναπέταξε στα κάδο τα ζωντανά κ νομίζει ότι σε κορόιδεψε! τι να πεις ρε γαμώτο για τέτοια αποβράσματα....
το χειρότερο όμως για άλλα αυτά είναι το οικοςανοχής-κράτος μας που δεν τηρούνται οι νόμοι κ δεν λειτουργεί η αστυνομία σε τέοια θέματα. ΕΛΕΟΣ [u] ας γίνει κάτι επιτέλους...............

Πριν δύο χρόνια όπου περπατούσες στην Καλαμάτα έβλεπες κι ένα γατάκι πατημένο από αυτοκίνητο! Ειδικά στην γειτονιά μου που δεν έχει καλό φωτισμό! Τα έβλεπα και σφιγγόταν η καρδιά μου!
Η μαμά μου έχει στην δουλειά της γύρω στις 5-6 αδέσποτες που φροντίζει, μαζί με γάτους! Σε κάθε γέννα τουλάχιστον δύο θα τα έχει βρει χτυπημένα από αυτοκίνητο! Δεν ενδιαφέρονται καθόλου!
Debbie4ever
Debbie4ever
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : Δύο. Το θηρίο και την γλύκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Χούλιο, Ρίκυ, Ερμής
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Empty Απ: Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .

Δημοσίευση από Πούπσυ Τετ Ιουν 06, 2012 8:24 pm

ακομα έτσι ειναι....
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Empty Απ: Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .

Δημοσίευση από anastasia* Τετ Ιουν 06, 2012 8:33 pm

άσε μη σου πω για ιστορίες από καλαμάτα......by the way η μητέρα μου κατάγεται από τους χράνους,χωριό που σέβονται τα ζωλακια αλλά τα έχουν για "αγροτικές" εργασίες. εσύ που μένεις;
anastasia*
anastasia*
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : ψηλά στα χιόνια
Αριθμός γατουνίων : τώρα 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γουργουρίζουμε παντώς καιρού
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/11/2011
Mood : Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Empty Απ: Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .

Δημοσίευση από Πούπσυ Τετ Ιουν 06, 2012 9:04 pm

εγώ μένω μέσα στην καλαματα. πρόσφατα μου δηλητηρίασαν τα αδεσποτάκια που τάιζα στη δική μου αυλη.. tafos
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Empty Απ: Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .

Δημοσίευση από anastasia* Τετ Ιουν 06, 2012 9:14 pm

Sad Sad ...............
anastasia*
anastasia*
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : ψηλά στα χιόνια
Αριθμός γατουνίων : τώρα 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γουργουρίζουμε παντώς καιρού
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/11/2011
Mood : Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Empty Απ: Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .

Δημοσίευση από loulou Τετ Ιουν 06, 2012 9:36 pm

Αυτό με τους κυνηγούς, άλλη ιστορία κι αυτή! Εχουμε κι εμεις εδώ αρκετούς τέτοιους ανεγκέφαλους που σκοτωνουν για την πλακα τους και για να το παινευτούν αργότερα στην καφετέρια. Και κάνουν και κόντρες για το ποιός έχει σκοτώσει τα περισσότερα. Εμετός με πιάνει. Το ίδιο ισχύει και για τους ψαράδες, ειδικότερα τους ερασιτέχνες που πηγαίνουν για ψάρεμα με ειδικούς χάρτες και GPS και μετά βγάζουν και φωτο με τα ψάρια που έχουν πιάσει. Βρε @αλακες πως θα προστατευτει το έρμο το ψάρι?

Άντε γιατί με τρελαίνει αυτό που γίνεται εδώ και χρόνια τώρα και δεν υπάρχει ούτε νόμος ούτε κανείς που να νοιάζεται. Κι αν τους πω και κάτι γίνομαι και γραφική!!!

loulou
loulou
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : 2++
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιράκι-μπανάκι-
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Δεν ξέρω ποιά να διαλέξω... όλες ίσως;
Motto : Το μέλλον ανήκει σε κείνους που ξέρουν να περιμένουν...
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/04/2008
Mood : Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Empty Απ: Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .

Δημοσίευση από shiba Πεμ Ιουν 07, 2012 2:01 am

Ο καδος ειναι το χειροτερο πραγμα, ειναι σαν να θαβεις καποιον ζωντανο .
Δεν μπορω να ανεχθω απο κανεναν να αφαιρει σε κανεναν το δικαιωμα της ζωης.
Τη μανα δεν την πηραμε, μολις ηρεμισω με τον Ρομεο και τον μεγαλο μου καημο τον Σιμπα μου και κλεισει η πληγουλα του, θα επανελθω να την παρω ειτε με το ζορι ειτε με το καλο για στειρωση.
Γιατι στον επομενο της οιστρο θα γινουν τα ιδια.
Σχετικα με τη βια, ωραια και να την πλακωνα στο ξυλο, μπορω το ξερω ειναι 70+ και ειμαι 27, δεν θα αλλαζε κατι ομως .

Υγ ειμαι και εγω απο την Καλαματα, βασικα απο τον Καμπο Αβιας λιγο πριν την Καρδαμυλη και κατεβαινω πολυ πολυ συχνα.
Εχω ονειρο να μεινω Καλαματα μονιμα καποια στιγμη.
Μια κτηνιατρος που μου διαφευγει αυτη τη στιγμη το ονομα της, στην Καλαματα, μου ειχε σωσει περυσι τον Μιλου μου που ηταν 3 εβδομαδων και επαθε ιωση.

shiba
Kitten
Kitten

Άντρας
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 4
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Empty Απ: Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .

Δημοσίευση από anastasia* Παρ Ιουν 08, 2012 2:44 pm

καλά θα κάνεις κ χέστη τη κωλόγρια.μπαρντον manysmiles αλλά δεν μπορώ άλλο.έχει τρελαθεί ο κόσμος ,όπως η άλλη με τη δίδυμη αδερφή της...'ελεος. πάρε τη γάτα αν μπορέσεις αφου έτσι κι αλλιώς δεν μπορεί να τη φροντήσει η γριά όπως πρέπει. έπρεπε να της ρήξεις κ 2-3 είναι κ της μόδας από χτες!

ωραία η καλαμάτα ειδικά τώρα το καλοκαίρι τα παραθαλάσσια χωριά είναι τέλεια....
......όπως κ η γουρνοπούλα salia
anastasia*
anastasia*
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : ψηλά στα χιόνια
Αριθμός γατουνίων : τώρα 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γουργουρίζουμε παντώς καιρού
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/11/2011
Mood : Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Empty Απ: Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .

Δημοσίευση από shiba Πεμ Ιουν 14, 2012 2:08 am

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Cf5b0a2f

ο εν λογω κυριος!

shiba
Kitten
Kitten

Άντρας
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 4
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Empty Απ: Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .

Δημοσίευση από Πούπσυ Πεμ Ιουν 14, 2012 2:10 am

φοβερός! Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  986261
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Empty Απ: Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .

Δημοσίευση από shiba Πεμ Ιουν 14, 2012 2:16 am

η φωτο ειναι συλλεκτικη!
Ειναι μια απο τις ελαχιστες στιγμες που κοιμαται αντι να με γρατζουναει, δαγκωνει κλπ κλπ Veryhappy

shiba
Kitten
Kitten

Άντρας
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 4
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Empty Απ: Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .

Δημοσίευση από Πούπσυ Πεμ Ιουν 14, 2012 2:21 am

και πώς κοιμάται! Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  986261 Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  742497
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .  Empty Απ: Πως βρηκα τον Ρομεο . . . . .

Δημοσίευση από shiba Πεμ Ιουν 14, 2012 2:28 am

ετσι κοιμαται σχεδον παντα!
Οι κινησεις ειναι μηχανικες πριν παει για υπνο!
1. τρωει το καταπετασμα
2. παει στην αμμο του για να μην σηκωθει την ωρα που κοιμαται
3. σκαρφαλωνει στη μαξιλαρα
4. παιρνει την ποζα της φωτο
5. απολαμβανω λιγη ωρα ησυχιας!

shiba
Kitten
Kitten

Άντρας
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 4
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης