gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

+21
vaso
lialoon
NiaR
Chouzouris
flokatoula
CHRISTINA_KG
Πούπσυ
arianna
aporw
natalouko
niou
doremi
TITIKA CAT
SuperCatz
nosyparker
LAROGATA
ralou
marianthia
Anatoli
Τζούλι το Κατσούλι
ΚουκουΒάγια
25 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Παρ Σεπ 23, 2011 9:52 pm

Λοιπόοον!
Η Μαρία, η κόρη της κουμπάρας μου που πριν από 16 μήνες βρήκε στα σκουπίδια την Χιονάτη μου, σήμερα βρήκε την χνουδομπαλίτσα που θα δείτε στις φωτο παρακάτω. Μου την έφεραν να τη δω. Είναι πεινάλα και φωνακλού και κάνει σαν καραμουζάκι όλη την ώρα. Αυτό όμως που με εντυπωσίασε είναι το τρίχωμα της! Πρώτη φορά βλέπω τόσο μαλλί σε μωρό! Κι επειδή οι περισσότεροι από σας έχετε μεγταλύτερη πείρα, θα ήθελα να μου πείτε αν πράγματι είναι ένα πολύ μακρύτριχο γατούνι, όπως μου φάνηκε εμένα. Στις φωτογραφίες μοιάζει μεγαλύτερο. Είναι όμως μια σταλιά!

Σας παρουάζω τη μικρή Ροξάνη και περιμένω με αγωνία εγώ, η Μαρία και η μαμά της η Αθηνά να μας πείτε γνώμες και εντυπώσεις Laughing

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 1
Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 2
Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 3
Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 4
Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 5
Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 8
Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 9
Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 10
ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Σεπ 23, 2011 10:22 pm

Άχου το, τι κουκλάκι απίστευτοοοο! lipothymia lipothymia lipothymia Και φαίνεται πολύ μικράκι. mati mati mati Να το χαίρεστε όλοι όσοι το χαίρεστε! Laughing Φαίνεται αρκετά φουντοτούλι, αλλά από τη φωτό δεν μπορείς να πεις με σιγουριά, μάλλον για ημιμακρύτριχο το κόβω, όχι για πάρα πολύ μαλλιαρό. Smile
Αλλά με άλλο πράγμα κόλλησα και κοίταγα και ξανακοίταγα την οθόνη και δεν πίστευα στα μάτια μου... ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ???? ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ??? Και ακόμα χειρότερα: Ήταν στα σκουπίδια Η ΧΙΟΝΑΤΗ??????????ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ???????? Shocked Shocked Shocked Shocked Ο Χριστός κι η Παναγία!!! Shocked
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Σεπ 23, 2011 10:23 pm

Ειναι ενα ονειρο! love love love love
Και ναι ειναι πολυ φουντωτουλι! mati mati mati mati
Ποιος θα την κρατησει?
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Σεπ 23, 2011 10:24 pm

Ημιμακρυτριχα ειναι και τα δικα μου.Οποτε θα ελεγα οτι και αυτο θα παραμεινει αρκετα φουντωτο οταν μεγαλωσει.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Παρ Σεπ 23, 2011 10:42 pm

Κι όμως ζμπεθέρα. Στα σκουπίδια No

Τέτα για την ώρα θα μείνει στην κουμπάρα μου μέχρι να πάρει τα πάνω του και να μεγαλώσει λίγο. Δεν τρωει μόνο του ακόμα. Για το μετά δεν ξέρουμε. Θέλει πάρα πολύ να το κρατήσει αλλά ο άντρας της είναι αμετακίνητος: "Θα πεθάνω αν μείνει η γάτα στο σπίτι". Σκέφτηκα, αν δεν βρεθεί κάποιος να το πάρει, να το φέρει εδώ στον κήπο. Για μέσα δεν το συζητώ. Δεν ξαναπερνάω αυτά που πέρασα με την Σακίρα. Αφήσαμε την μικρή στο περβάζι, ήρθε η Χιονάτη, ευτυχώς τις χώριζε η σήτα....και έγινε ο κακός χαμός! Η κουμπάρα μου δεν το πίστευε angry2
ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από marianthia Παρ Σεπ 23, 2011 11:11 pm

ΙΙΙΙΙΙιιιιιιιιιι.... Είναι κουκλί!!! Μακρύτριχο φαίνεται!!! Η Χιονατούλα μήπως τώρα που είναι πολύ μικό δεν την πειράζει;; Ή κάνει παλι σα λυσσασμενη;; Madd
marianthia
marianthia
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : London, UK
Αριθμός γατουνίων : 2, τη Λίλιθ και τη Μελίτα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη, είμαι παιδί των λουλουδιών..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Snow, το Σεμελάκι και τη μαμά της, τις Τατά, το Λουκούμι, τη Ρούμπυ, το Φρέκι...
Motto : Άβυσσος η ψυχή της γάτας...
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/03/2009
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από marianthia Παρ Σεπ 23, 2011 11:12 pm

Πάντως μου φαίνεται και ρατσας.. Μουθυμίζει τα μωρά τα νορβηγάκια και στο σώμα, έτσι στρουμπουλό που είναι και στο προσωπάκι.. Δώρα δε θυμίζει πολυ?
marianthia
marianthia
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : London, UK
Αριθμός γατουνίων : 2, τη Λίλιθ και τη Μελίτα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη, είμαι παιδί των λουλουδιών..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Snow, το Σεμελάκι και τη μαμά της, τις Τατά, το Λουκούμι, τη Ρούμπυ, το Φρέκι...
Motto : Άβυσσος η ψυχή της γάτας...
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/03/2009
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από ralou Παρ Σεπ 23, 2011 11:21 pm

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 10

Λοιπον Βαγια, μετα απο πείρα χρόνων στην ενδελεχη παρατηρηση του ειδους, έχω να πω τα εξης
Δεν έχει σημασία αν το βλέπεις χνουδωτο κι αφρατο. Μπορει μεγαλώνοντας να χάσει το πολυ μαλι και απλά να αποκτησει μια ορεκτικά απαλη κοιλιτσα.
Τα γατάκια τα δοκιμάζεις όπως τις ντομάτες Laughing
Με προσεκτικο ζουληγμα!
Πιάνεις την ουρίτσα τους και την ζουπας μετριως απαλά.
Αν η αίσθηση ειναι "παχουλη-και-αφρατη-μπολικη-και-μπαμπάτσικη" το γατάκι μεγαλώνοντας θα γίνει μακρυτριχο ή τουλάχιστο ημιμακρύτριχο.
Αν η αίσθηση είναι "απαλη-και-ευλιγιστη-αλλα-ρε-γμτ-σαν- ποντικοουριτσα" τοτε πρόκειται για κοντότριχο γατακι.
Δεν κομίζω γλαυκα στην Αθηνα!
Απλως όταν ενα γατακι είναι να γίνει μακρυτριχο ή ημιμακρυτριχο έχει απο την βρεφικη του ηλικία στην ουρα υπόστρωμα απο εκείνο το πουπουλένιο που κάνει τη γουνα να δείχνει φουντωτη.
Τέλος το Τ.Ζ.Ο. (τεστ ζουληγματος ουρας) δεν σου εξασφαλίζει ακριβως αν θα γίνει μακρυτριχο ή ημι, -δεν διακρινεται ευκολα αν δεν μεγαλώσει λίγο ακόμα- αλλά σε σιγουρευει ότι θα απκτησει μια φουντωτη ουρά πράγμα που γενικά ξεγελάει και όλοι νομίζουν ότι η γάτα είναι "φουντωτη" ακόμα και αν το πάχος της γουνας περιορίζεται στην ουρα και μόνο.
Οπως επίσης το Τ.Ζ.Ο. δεν σου εξασφαλίζει το αν θα γίνει τελικα αειθαλες π.χ. Μικυ και Λουκουμάκι (σχετικα σπάνια ποικιλία) ή φυλλοβόλο π.χ. Φρεγια (συνηθισμένη ποικιλια)
Τουτων λεχθέντων να διευκρινίσω ότι τελικά δεν έχει σημασία, διότι ως γνωστον οι γάτες και τα καρπουζια δεν είναι ΠΟΤΕ άσχημα! Cool Cool

υ.γ.
Να συμπληρωσω ότι υπάρχει και το Τ.Φ.Δ. (τεστ για φουντακια ανάμεσα στα δάχτυλα) αλλά αυτο το εξειδικευμένο τεστ μπορει να γίνει σε λίγο μεγαλύτερη ηλικία.

Ανεξαρτητα απο το αν θα γίνει φουντωτη η όχι πάντως, η κουκλα δείχνει ζόρικη και έχω πεθάνει στα γέλια απο την παραπάνω φωτο που διαμαρτηρεται με παααρα πολυ υφάκι! Laughing
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Παρ Σεπ 23, 2011 11:40 pm

marianthia έγραψε:ΙΙΙΙΙΙιιιιιιιιιι.... Είναι κουκλί!!! Μακρύτριχο φαίνεται!!! Η Χιονατούλα μήπως τώρα που είναι πολύ μικό δεν την πειράζει;; Ή κάνει παλι σα λυσσασμενη;; Madd

Και την Σακίρα όταν την φέραμε, μια σταλιά ήταν. Όσο και το καραμουζάκι σήμερα... έπεσε να το φαει, να του βγάλει τα μάτια, να του πιει το αίμα pale Σήμερα έκανα κι άλλο τεστ, με την κηπίσια γατίτσα που ταϊζω εδώ και λίγο καιρό. Εβαλα στην Χιονάτη σαμαράκι, να την βγάλω έξω να δω πως θα αντιδράσει με την άλλη γατίτσα. Δεν ξεκινήσαμε καλά. Ανοίγω την πόρτα. Η γατίτσα στο χαλάκι. Με το που την βλέπει η Χιονάτη πηδάει μέχρι το ταβάνι από την τρομάρα...και φυσικά η άλλη γατίτσα έφυγε 3 μέτρα πιο κει. Μετά την πήρε από πίσω...τρεχάλα η άλλη. Οταν κατάφερα με χίλια ζόρια να τις φέρω πιο κοντά, η κακομαθημένη μου άρχισε τα κχχχχ και τα "τώρα θα δεις τι θα πάθεις" και τέτοια. Αρα δεν χωράει αμφιβολία. Η Χιονάτη είναι η πιο κακομαθημένη και μονοφαγού γάτα στον κόσμο nio





Ρούλα, αρχικά να σου πω πως καραγουστάρω όταν παίρνει αυτό το ύφος ο γραπτός σου λόγος. Το απολαμβάνω τρελά!!!
oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3
oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3
Τ.Ζ.Ο. και Τ.Φ.Δ. μπαίνουν στο πρόγραμμα και θα γίνουν με το που μου ξαναέρθουν για καφέ. Είναι μεγάλο μούτρο η μικρή και όπως την βλέπεις στην φωτογραφία που μας έχει βάλει τις φωνές, έτσι είναι σχεδόν συνέχεια geek
ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από LAROGATA Παρ Σεπ 23, 2011 11:42 pm

αχου το μωρέ ένα κουκλί salia mati mati ,πως πετανε τετοια πλάσματα στα σκουπίδι angry2
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Παρ Σεπ 23, 2011 11:44 pm

LAROGATA έγραψε:αχου το μωρέ ένα κουκλί salia mati mati ,πως πετανε τετοια πλάσματα στα σκουπίδι angry2

Τι να πω, δεν ξέρω... No
ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από nosyparker Σαβ Σεπ 24, 2011 4:16 am

ralou έγραψε:
Τα γατάκια τα δοκιμάζεις όπως τις ντομάτες Laughing
Με προσεκτικο ζουληγμα!
Πιάνεις την ουρίτσα τους και την ζουπας μετριως απαλά.
Αν η αίσθηση ειναι "παχουλη-και-αφρατη-μπολικη-και-μπαμπάτσικη" το γατάκι μεγαλώνοντας θα γίνει μακρυτριχο ή τουλάχιστο ημιμακρύτριχο.
Αν η αίσθηση είναι "απαλη-και-ευλιγιστη-αλλα-ρε-γμτ-σαν- ποντικοουριτσα" τοτε πρόκειται για κοντότριχο γατακι.

Ρούλα, έχεις κάνει ολοκληρη διατριβή πάνω στο θέμα. happy2 happy2 happy2
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από SuperCatz Σαβ Σεπ 24, 2011 1:45 pm

ralou έγραψε:Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 10

Λοιπον Βαγια, μετα απο πείρα χρόνων στην ενδελεχη παρατηρηση του ειδους, έχω να πω τα εξης
Δεν έχει σημασία αν το βλέπεις χνουδωτο κι αφρατο. Μπορει μεγαλώνοντας να χάσει το πολυ μαλι και απλά να αποκτησει μια ορεκτικά απαλη κοιλιτσα.
Τα γατάκια τα δοκιμάζεις όπως τις ντομάτες Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 270712
Με προσεκτικο ζουληγμα!
Πιάνεις την ουρίτσα τους και την ζουπας μετριως απαλά.
Αν η αίσθηση ειναι "παχουλη-και-αφρατη-μπολικη-και-μπαμπάτσικη" το γατάκι μεγαλώνοντας θα γίνει μακρυτριχο ή τουλάχιστο ημιμακρύτριχο.
Αν η αίσθηση είναι "απαλη-και-ευλιγιστη-αλλα-ρε-γμτ-σαν- ποντικοουριτσα" τοτε πρόκειται για κοντότριχο γατακι.
Δεν κομίζω γλαυκα στην Αθηνα!
Απλως όταν ενα γατακι είναι να γίνει μακρυτριχο ή ημιμακρυτριχο έχει απο την βρεφικη του ηλικία στην ουρα υπόστρωμα απο εκείνο το πουπουλένιο που κάνει τη γουνα να δείχνει φουντωτη.
Τέλος το Τ.Ζ.Ο. (τεστ ζουληγματος ουρας) δεν σου εξασφαλίζει ακριβως αν θα γίνει μακρυτριχο ή ημι, -δεν διακρινεται ευκολα αν δεν μεγαλώσει λίγο ακόμα- αλλά σε σιγουρευει ότι θα απκτησει μια φουντωτη ουρά πράγμα που γενικά ξεγελάει και όλοι νομίζουν ότι η γάτα είναι "φουντωτη" ακόμα και αν το πάχος της γουνας περιορίζεται στην ουρα και μόνο.
Οπως επίσης το Τ.Ζ.Ο. δεν σου εξασφαλίζει το αν θα γίνει τελικα αειθαλες π.χ. Μικυ και Λουκουμάκι (σχετικα σπάνια ποικιλία) ή φυλλοβόλο π.χ. Φρεγια (συνηθισμένη ποικιλια)
Τουτων λεχθέντων να διευκρινίσω ότι τελικά δεν έχει σημασία, διότι ως γνωστον οι γάτες και τα καρπουζια δεν είναι ΠΟΤΕ άσχημα! Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 442890 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 442890

υ.γ.
Να συμπληρωσω ότι υπάρχει και το Τ.Φ.Δ. (τεστ για φουντακια ανάμεσα στα δάχτυλα) αλλά αυτο το εξειδικευμένο τεστ μπορει να γίνει σε λίγο μεγαλύτερη ηλικία.

Ανεξαρτητα απο το αν θα γίνει φουντωτη η όχι πάντως, η κουκλα δείχνει ζόρικη και έχω πεθάνει στα γέλια απο την παραπάνω φωτο που διαμαρτηρεται με παααρα πολυ υφάκι! Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 270712

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 986261 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 986261 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 986261 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 986261 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 986261Συμφωνώ με την προλαλήσασα!Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 442890 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 280655

ΚουκουΒάγια έγραψε:
marianthia έγραψε:ΙΙΙΙΙΙιιιιιιιιιι.... Είναι κουκλί!!! Μακρύτριχο φαίνεται!!! Η Χιονατούλα μήπως τώρα που είναι πολύ μικό δεν την πειράζει;; Ή κάνει παλι σα λυσσασμενη;; Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 339558

Και την Σακίρα όταν την φέραμε, μια σταλιά ήταν. Όσο και το καραμουζάκι σήμερα... έπεσε να το φαει, να του βγάλει τα μάτια, να του πιει το αίμα Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 236755 Σήμερα έκανα κι άλλο τεστ, με την κηπίσια γατίτσα που ταϊζω εδώ και λίγο καιρό. Εβαλα στην Χιονάτη σαμαράκι, να την βγάλω έξω να δω πως θα αντιδράσει με την άλλη γατίτσα. Δεν ξεκινήσαμε καλά. Ανοίγω την πόρτα. Η γατίτσα στο χαλάκι. Με το που την βλέπει η Χιονάτη πηδάει μέχρι το ταβάνι από την τρομάρα...και φυσικά η άλλη γατίτσα έφυγε 3 μέτρα πιο κει. Μετά την πήρε από πίσω...τρεχάλα η άλλη. Οταν κατάφερα με χίλια ζόρια να τις φέρω πιο κοντά, η κακομαθημένη μου άρχισε τα κχχχχ και τα "τώρα θα δεις τι θα πάθεις" και τέτοια. Αρα δεν χωράει αμφιβολία. Η Χιονάτη είναι η πιο κακομαθημένη και μονοφαγού γάτα στον κόσμο Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 731743





Ρούλα, αρχικά να σου πω πως καραγουστάρω όταν παίρνει αυτό το ύφος ο γραπτός σου λόγος. Το απολαμβάνω τρελά!!!
Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 742497 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 742497 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 742497 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 742497 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 742497 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 742497 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 742497 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 742497
Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 742497 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 742497 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 742497 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 742497 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 742497 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 742497 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 742497 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 742497
Τ.Ζ.Ο. και Τ.Φ.Δ. μπαίνουν στο πρόγραμμα και θα γίνουν με το που μου ξαναέρθουν για καφέ. Είναι μεγάλο μούτρο η μικρή και όπως την βλέπεις στην φωτογραφία που μας έχει βάλει τις φωνές, έτσι είναι σχεδόν συνέχεια Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 300270

Χρόνο θέλει Βάγια, και θα συνηθίσει. Ο Gizmo με τον Snow έχουν γίνει τα καλύτερα φιλαράκια (καλά, μετά την λατρεία που έχει ο Snow με την Πατούσα) και σκέψου ότι ο πρώτος που σφαλιάρισε ο Gizmo όταν τον φέραμε σπίτι, ήταν ο Snow.Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 825458 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 388464

Όσο δεν μπαίνετε στην διαδικασία του 2ου γατιού, τόσο κακομαθημένη θα παραμένει. Άσε που αν πάρετε 2ο θα απολαμβάνετε σκηνές απείρου γέλιου με τα καμώματά τους!Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 742497 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 501866 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 986261
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Σαβ Σεπ 24, 2011 1:50 pm

SuperCatz έγραψε:
Χρόνο θέλει Βάγια, και θα συνηθίσει. Ο Gizmo με τον Snow έχουν γίνει τα καλύτερα φιλαράκια (καλά, μετά την λατρεία που έχει ο Snow με την Πατούσα) και σκέψου ότι ο πρώτος που σφαλιάρισε ο Gizmo όταν τον φέραμε σπίτι, ήταν ο Snow.Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 825458 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 388464

Όσο δεν μπαίνετε στην διαδικασία του 2ου γατιού, τόσο κακομαθημένη θα παραμένει. Άσε που αν πάρετε 2ο θα απολαμβάνετε σκηνές απείρου γέλιου με τα καμώματά τους!Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 742497 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 501866 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 986261

Μανατζεράκω τα κχχχ και οι σφαλιάρες στην όποια νεα γατούλα δεν με πειράζουν. Αυτό που με πειράζει είναι το κχχχ σε μας και επίσης, (επειδή δεν εχω και πείρα) φοβάμαι μήπως δεν μείνουμε μόνο στη σφαλιάρα αλλά αρχίσει να βγάζει και νύχια και κατέβει κάνα μάτι, καμια κοιλιά... pale
ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από SuperCatz Σαβ Σεπ 24, 2011 2:49 pm

ΚουκουΒάγια έγραψε:
SuperCatz έγραψε:
Χρόνο θέλει Βάγια, και θα συνηθίσει. Ο Gizmo με τον Snow έχουν γίνει τα καλύτερα φιλαράκια (καλά, μετά την λατρεία που έχει ο Snow με την Πατούσα) και σκέψου ότι ο πρώτος που σφαλιάρισε ο Gizmo όταν τον φέραμε σπίτι, ήταν ο Snow.Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 825458 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 388464

Όσο δεν μπαίνετε στην διαδικασία του 2ου γατιού, τόσο κακομαθημένη θα παραμένει. Άσε που αν πάρετε 2ο θα απολαμβάνετε σκηνές απείρου γέλιου με τα καμώματά τους!Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 742497 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 501866 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 986261

Μανατζεράκω τα κχχχ και οι σφαλιάρες στην όποια νεα γατούλα δεν με πειράζουν. Αυτό που με πειράζει είναι το κχχχ σε μας και επίσης, (επειδή δεν εχω και πείρα) φοβάμαι μήπως δεν μείνουμε μόνο στη σφαλιάρα αλλά αρχίσει να βγάζει και νύχια και κατέβει κάνα μάτι, καμια κοιλιά... Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 236755

Don't panic! Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 126539 Θα τσαντιστεί αλλά θα της περάσει! Σταδιακή γνωριμία θέλει, μπορεί να σας πάρει μέρες ή βδομάδες, αλλά θα τα βρούνε!Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 178227 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 742497

Διάβασε κι εδώ : http://www.gatospito.com/Aiunsaiioao-oci-aUoa-oao-oa-Ueeao-aUoao-h20.htm σχετικό άρθρο που θα βοηθήσει!Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 270712
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από TITIKA CAT Σαβ Σεπ 24, 2011 3:37 pm

Eίναι πολύ όμορφο σιροπιαστό γλυκάκι! Ελπίζω κάτι να γίνει και να μπορέσετε να το κρατήσετε! Όπως και να έχει καλή του τύχη!!!!!!
TITIKA CAT
TITIKA CAT
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι 28-32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : όλα...
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/05/2010
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από doremi Κυρ Σεπ 25, 2011 10:58 am

ralou έγραψε:Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 10

Λοιπον Βαγια, μετα απο πείρα χρόνων στην ενδελεχη παρατηρηση του ειδους, έχω να πω τα εξης
Δεν έχει σημασία αν το βλέπεις χνουδωτο κι αφρατο. Μπορει μεγαλώνοντας να χάσει το πολυ μαλι και απλά να αποκτησει μια ορεκτικά απαλη κοιλιτσα.
Τα γατάκια τα δοκιμάζεις όπως τις ντομάτες Laughing
Με προσεκτικο ζουληγμα!
Πιάνεις την ουρίτσα τους και την ζουπας μετριως απαλά.
Αν η αίσθηση ειναι "παχουλη-και-αφρατη-μπολικη-και-μπαμπάτσικη" το γατάκι μεγαλώνοντας θα γίνει μακρυτριχο ή τουλάχιστο ημιμακρύτριχο.
Αν η αίσθηση είναι "απαλη-και-ευλιγιστη-αλλα-ρε-γμτ-σαν- ποντικοουριτσα" τοτε πρόκειται για κοντότριχο γατακι.
Δεν κομίζω γλαυκα στην Αθηνα!
Απλως όταν ενα γατακι είναι να γίνει μακρυτριχο ή ημιμακρυτριχο έχει απο την βρεφικη του ηλικία στην ουρα υπόστρωμα απο εκείνο το πουπουλένιο που κάνει τη γουνα να δείχνει φουντωτη.
Τέλος το Τ.Ζ.Ο. (τεστ ζουληγματος ουρας) δεν σου εξασφαλίζει ακριβως αν θα γίνει μακρυτριχο ή ημι, -δεν διακρινεται ευκολα αν δεν μεγαλώσει λίγο ακόμα- αλλά σε σιγουρευει ότι θα απκτησει μια φουντωτη ουρά πράγμα που γενικά ξεγελάει και όλοι νομίζουν ότι η γάτα είναι "φουντωτη" ακόμα και αν το πάχος της γουνας περιορίζεται στην ουρα και μόνο.
Οπως επίσης το Τ.Ζ.Ο. δεν σου εξασφαλίζει το αν θα γίνει τελικα αειθαλες π.χ. Μικυ και Λουκουμάκι (σχετικα σπάνια ποικιλία) ή φυλλοβόλο π.χ. Φρεγια (συνηθισμένη ποικιλια)
Τουτων λεχθέντων να διευκρινίσω ότι τελικά δεν έχει σημασία, διότι ως γνωστον οι γάτες και τα καρπουζια δεν είναι ΠΟΤΕ άσχημα! Cool Cool

υ.γ.
Να συμπληρωσω ότι υπάρχει και το Τ.Φ.Δ. (τεστ για φουντακια ανάμεσα στα δάχτυλα) αλλά αυτο το εξειδικευμένο τεστ μπορει να γίνει σε λίγο μεγαλύτερη ηλικία.

Ανεξαρτητα απο το αν θα γίνει φουντωτη η όχι πάντως, η κουκλα δείχνει ζόρικη και έχω πεθάνει στα γέλια απο την παραπάνω φωτο που διαμαρτηρεται με παααρα πολυ υφάκι! Laughing

Ρουλίτσα μου kissss kissss kissss kissss kissss kissss kissss kissss kissss kissss kissss
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Κυρ Σεπ 25, 2011 1:44 pm

Μανατζεράκω μου το άρθρο το έχω μάθει απ' έξω! Πότε θα τολμήσω να το ξαναδοκιμάσω δεν ξέρω!

Τικίτα kissss

Χθες το κοριτσάκι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εκανε κακάκια Veryhappy
Θα μείνει στην Αθηνά μέχρι Παρασκευή. Από κει και πέρα θα δούμε tongueout
ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από niou Δευ Σεπ 26, 2011 10:24 am

Ειναι πανεμορφο το μπεμακι!
niou
niou
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Salonika Gatospito Department!
Αριθμός γατουνίων : την Kιμπα!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : το Λουκουμακι και την Barilla!!!Αχα!A!Kαι τον Γκιζμακο!
Motto : CATS RULE, DOGS DROOL!
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/10/2009
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_icecream

http://littlethingsblogged.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από natalouko Δευ Σεπ 26, 2011 1:19 pm

Μία κούκλα είναι η μικρή!!! Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 134150 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 134150 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 134150Έτσι ήταν και η kendra οτι την βρήκαμε..φουντωτή!! Μετά έχασε όλο το φουντωτό τρίχωμα και είπαμε θα είναι κοντότριχο.. και τώρα άρχισε πάλι να φουντώνει!!! Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 134150 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 134150 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 134150
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από aporw Τρι Σεπ 27, 2011 11:58 am

heart heart heart heart heart heart heart heart heart heart heart heart
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Τρι Σεπ 27, 2011 5:34 pm

niou, natalouko, Απορίτσα, kissss kissss kissss
ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Τρι Σεπ 27, 2011 6:16 pm

Βρέθηκε υποψήφια γατομανούλα για το καραμουζάκι μας και είναι μέλος εδώ, στο φόρουμ μας Laughing
Μέσα στο Σαββατοκύριακο θα ξέρουμε τελικά αν η μικρή μας θα γίνει Αθηναία Laughing
ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από arianna Τρι Σεπ 27, 2011 8:27 pm

mati kissss
arianna
arianna
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι !!!
Motto : όλα αλλάζουν ξαφνικά....
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2011
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από ralou Τρι Σεπ 27, 2011 9:08 pm

Ποια καλε είναι η τυχερη?
Ποια? Ποια?
Με το καλο ευχομαι να ευοδωθει η υιοθεσία. luck luck luck luck
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Τρι Σεπ 27, 2011 9:12 pm

arianna έγραψε: mati kissss

kissss


ralou έγραψε:Ποια καλε είναι η τυχερη?
Ποια? Ποια?
Με το καλο ευχομαι να ευοδωθει η υιοθεσία. luck luck luck luck

Είναι το νεο μέλος CHRISTINA_KG Laughing

kissss
ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από ralou Τρι Σεπ 27, 2011 9:36 pm

Με το καλο να την πάρει την κουκλιτσα!

Βρε Βαγια... κάθε φορά που βλέπω στον τίτλο την φραση "μαλλιαρο καραμουζάκι" σκάω στα γέλια!
happy2 happy2 happy2 happy2

Πολυ διασκεδαστικο προέκυψε αυτο το θέμα Smile
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από LAROGATA Τρι Σεπ 27, 2011 9:38 pm

Mακάρι να βρήκε το καραμουζάκι τη νεα του οικογενεια ,τοσο γρήγορα Laughing
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Τρι Σεπ 27, 2011 9:39 pm

ralou έγραψε:Με το καλο να την πάρει την κουκλιτσα!

Βρε Βαγια... κάθε φορά που βλέπω στον τίτλο την φραση "μαλλιαρο καραμουζάκι" σκάω στα γέλια!
happy2 happy2 happy2 happy2

Πολυ διασκεδαστικο προέκυψε αυτο το θέμα Smile

Εεεε αφου μαλλιαρό καραμουζάκι είναι η σκατουλίτσα geek

kissss
ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Τρι Σεπ 27, 2011 9:43 pm

LAROGATA έγραψε:Mακάρι να βρήκε το καραμουζάκι τη νεα του οικογενεια ,τοσο γρήγορα Laughing

Ναι η ψυχουλίτσα! Μακάρι!
Τι θα κάνω με την φίλη και κουμπάρα μου δεν ξέρω που μόλις της το είπα σήμερα έβαλε τα κλάματα. Την αγαπάει τρελά! Το βράδυ κοιμάται μαζί της στο κρεβάτι, αγκαλιά...εχει πάθει τρα-λα-λα με την μικρή... No Δυστυχώς όμως λόγω του άντρα της δεν μπορεί να το κρατήσει No
ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Πεμ Σεπ 29, 2011 6:19 pm

Ερχεται η Αθηνά με το Ροξανάκι για καφέ Veryhappy Veryhappy
Θα βγάλω και φωτο photo
ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από Πούπσυ Πεμ Σεπ 29, 2011 6:20 pm

ΚουκουΒάγια έγραψε:Ερχεται η Αθηνά με το Ροξανάκι για καφέ Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 501866 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 501866
Θα βγάλω και φωτο Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 365779

Ναιιιιι!! Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 501866 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 501866 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 501866 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 501866 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 501866 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 501866 Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 501866
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από arianna Πεμ Σεπ 29, 2011 6:22 pm

tiletheatis
arianna
arianna
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι !!!
Motto : όλα αλλάζουν ξαφνικά....
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2011
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_moonwalk-1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Πεμ Σεπ 29, 2011 11:02 pm

Η μικρή μεγάλωσε λιγάκι. Οσο μεγαλώνει τόσο μοιάζει με σγουρή μπαλίτσα Veryhappy
Ήταν πιο ήσυχη αυτή τη φορά. Είναι πλέον ένα χαμηλόφωνο καραμουζάκι Veryhappy
Είναι απαλή σα συννεφάκι και εχει βλέμμα μελαγχολικό και παραπονιάρικο saint

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 96643124

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 40981213

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 82301405

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 32301867

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 29503356

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 91830701

ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι Empty Απ: Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι

Δημοσίευση από ralou Πεμ Σεπ 29, 2011 11:12 pm


Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι 91830701
Ax! Καποιος ας δωσει ενα φιλί σ αυτα τα χειλάκια!
mati kissss mati kissss mati kissss mati kissss mati
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Ροξάνη, το μαλλιαρό καραμουζάκι M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης