gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

+54
alex..niaou
Debbie4ever
vaso
Smokys
Mary-Fish
Δ²
funambolo
Karamela
otz
nikos_x
marea
Λιλούκι
f.m123
Naerdiel
kat-cats
Μαυρογατος
Bijoux743
mpoulaalekoula
zaharitsa
houlieta
polina4smile
koneko
Dreamer
my kristi
marsy-mona
Maskotaki
Sisy
flokatoula
za(cat)istas
LAROGATA
Πούπσυ
tralala
lamprini
uptight
vickypop
Kikiriki
nelly 's mother
alexia54
Λιαννα
kounelaki
alexandrakicat
aiorasky
doremi
Chouzouris
aporw
crescent_moon
NiaR
Anatoli
XIONIS
moukelis
natalouko
dianna.claudia
SuperCatz
Φωτεινή
58 απαντήσεις

Σελίδα 9 από 29 Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Φωτεινή Πεμ Απρ 05, 2012 8:44 pm

Οι τροφές από το σούπερ μάρκετ είναι οι χειρότερες. Δεν ξέρεις πόσοι μου έχουν πει ότι τάιζαν τα ζώα τους με τέτοιες τροφές και τα έχασαν από νεφρική ανεπάρκεια. Καλύτερα να δίνεις κάτι παραπάνω για τροφή ώστε να αποφύγεις, όσο γίνεται, σοβαρά προβλήματα στο μέλλον. Στις γάτες δε δίνουμε ό,τι τους αρέσει, αλλά ό,τι είναι καλύτερο για αυτές.
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Dreamer Παρ Απρ 06, 2012 12:37 am

Να σας ρωτήσω κάτι; Τα μωρά μου τρώνε 6 μέρες την εβδομάδα Acana και μία κονσέρβα (για να το ρίχνουν έξω). Μέχρι τώρα έπαιρνα τις απλές σχετικά φθηνές κονσερβούλες που βρίσκουμε στα πετ σοπς, αλλά είπα να το ψάξω λιγάκι. Αυτή τη φορά τους έχω πάρει τις gourmet της purina, αλλά δεν ξέρω αν είναι πολύ καλές.

Τι ξέρετε για τις κονσέρβες; Έχετε να προτείνετε κάποια καλή αλλά όχι πανάκριβη (γιατί τρώνε 2 κονσέρβες των 820 γραμμαρίων την φορά);
Dreamer
Dreamer
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 5 (Μπέντζαμιν, Ρίκυ, Μελένια, Χάρυ, Νεφέλη)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη, βέβαια! (ήλιος, πουλάκια, μυγάκια, λουλουδάκια...)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αγάπη, Χιονάτη, Χουρχουρίτσα, Shaggy, Ελίζα
Motto : Οι γυναίκες και οι γάτες θα κάνουν ό,τι τους αρέσει, και οι άντρες και οι σκύλοι θα πρέπει να χαλαρώσουν και να συνηθίσουν σʼ αυτήν την ιδέα.
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από my kristi Παρ Απρ 06, 2012 6:43 pm

Γεια σου Φωτεινη. Για πιο λογο να παθει νεφρικη ανεπαρκεια απο τη whiskas?
Διαβασα τα συστατικα που περιεχει και μου φαινονται καλα. Φρεσκο κρεας, χωρις συντηριτικα και χρωστικες ουσιες, με βιταμινες, με ταυρινη... με ολα. Τι παραπανω δηλαδη χρειαζεται? Στις αλλες κονσερβες παλι τα ιδια δε γραφει?
Ειμαι πολλη μπερδεμενη. Εσυ ποια θα προτεινες? .... Οικονομικη ομως.
Και επιπλεον εχω ακουσει οτι καποια pet-shop και κτηνιατρια πουλανε τροφες των σουπερ μαρκετ.
Πως δηλαδη να ειμαι σιγουρη οτι αν παρω απο εκει θα ειναι οντως καλυτερη?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την my kristi στις Παρ Απρ 06, 2012 6:53 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Προσθεση σχολιου!)
my kristi
my kristi
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/04/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Απρ 06, 2012 6:54 pm

Πολυ καλες κονσερβες ειναι οι Applaws και οι Schezir. Οπως εχω ξαναπει, η οψη και η μυρωδια τους με το που θα τις δειτε θα σας κανουν να καταλαβετε τι εννοω. Δεν ξερω ποσο κανουν οι gourmet "& οι whiskas. Οι Applaws παντως συμφερουν στη μεγαλη συσκευασια των 156 γρ που κανουν 1,75 εαν θυμαμαι καλα και οι Schezir αναλογως το πετ-σοπ και την γευση κυμαινονται 1 ευρω-1,25 τα 85 γρ.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από koneko Παρ Απρ 06, 2012 10:27 pm

marsy-mona έγραψε:Καλησπερα κ χρονια πολλααααα!!!εχετε ακουσει τπτ για την blue buffalo ή υπαρχει καποιος που την χρησιμοποιει?

Την blue την ειχα για καλη, αλλα με προβληματιζει εντονα το γεγονος οτι εχει αρχισει να διαφημιζεται στην τηλεοραση (αμερικη-καναδα) και να παραγει και αλλα πραγματα περα απο τροφες (αμμο). Εχει μεγαλωσει πολυ σαν εταιρια και αυτο το θεωρω μειονεκτημα σε μια τροφη.

my kristi έγραψε:Γεια σου Φωτεινη. Για πιο λογο να παθει νεφρικη ανεπαρκεια απο τη whiskas?
Διαβασα τα συστατικα που περιεχει και μου φαινονται καλα. Φρεσκο κρεας, χωρις συντηριτικα και χρωστικες ουσιες, με βιταμινες, με ταυρινη... με ολα. Τι παραπανω δηλαδη χρειαζεται? Στις αλλες κονσερβες παλι τα ιδια δε γραφει?
Ειμαι πολλη μπερδεμενη. Εσυ ποια θα προτεινες? .... Οικονομικη ομως.
Και επιπλεον εχω ακουσει οτι καποια pet-shop και κτηνιατρια πουλανε τροφες των σουπερ μαρκετ.
Πως δηλαδη να ειμαι σιγουρη οτι αν παρω απο εκει θα ειναι οντως καλυτερη?

Η whiskas που δινεις ειναι κονσερβες ή ξηρα; Το φρεσκο κρεας το ειδες πισω στην συσκευασια ή μπροστα; Αν διαβασεις αναλυτικα τα συστατικα πισω, θα δεις οτι το πρωτο συστατικο ειναι το καλαμποκι (αναφερομαι στην ξηρα). Στην κονσερβα συνηθως το πρωτο συστατικο ειναι το x-by product meal (οπου x, βαλε κοτοπουλο, βοδινο, κτλ). Αν θελεις βαλε τα συστατικα εδω να σου πω τι ειναι το καθενα. Για να εισαι σιγουρη ποια τροφη ειναι καλη, το μονο που εχεις να κανεις ειναι να βλεπεις τα συστατικα στο πισω μερος της συσκευασιας. Κρινε μονο απο τα συστατικα και οχι απο το τι ισχυριζονται στο μπροστινο μερος της συσκευασιας. Παντως αν ψαξεις τι παιζει με τις τροφες και τα συστατικα τους, θα αηδιασεις εντελως για καθε επεξεργασμενο ζωικο προϊόν.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από polina4smile Παρ Απρ 06, 2012 10:37 pm

Εγώ τώρα που το αρθουρακι μου στειρωθηκε του πήρα την purinas Tonus urinary απο το κτηνιατρειο, εντάξει ίσως δεν είναι τόσο τέλεια όσο η hills Kai royal αλλά έκανε 6? και νομίζω ότι καλύτερα έστω αυτή παρά των σούπερ μάρκετ, γιατί 20? μου είναι σχετικά δυσκολα
polina4smile
polina4smile
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Τόπος : Ροδος
Αριθμός γατουνίων : Ο Αρθουρος μου, η Ζιζελ και ενα σκυλάκι η Μαγιά!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από koneko Παρ Απρ 06, 2012 11:04 pm

polina4smile έγραψε:Εγώ τώρα που το αρθουρακι μου στειρωθηκε του πήρα την purinas Tonus urinary απο το κτηνιατρειο, εντάξει ίσως δεν είναι τόσο τέλεια όσο η hills Kai royal αλλά έκανε 6? και νομίζω ότι καλύτερα έστω αυτή παρά των σούπερ μάρκετ, γιατί 20? μου είναι σχετικά δυσκολα

καλα μη νομιζεις οτι η χιλλς ειναι καλυτερη Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 986261Και οι 3 τροφες που ανεφερες ανηκουν πανω κατω στην ιδια κατηγορια, οποτε παιρνεις την οικονομικοτερη Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 134150 Μη σε απασχολει τοσο το ονομα Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 134150
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Απρ 06, 2012 11:18 pm

Δε νομιζω οτι τιθεται καν συγκριση Koneko αναμεσα σε Tonus εστω και την Urinary και τις Hills και Royal Canin!!!! Eσυ βεβαια μπορει να μιλας για την απλη σειρα κι οχι την κτηνιατρικη αλλα και παλι...
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Απρ 06, 2012 11:45 pm

Dreamer έγραψε:Να σας ρωτήσω κάτι; Τα μωρά μου τρώνε 6 μέρες την εβδομάδα Acana και μία κονσέρβα (για να το ρίχνουν έξω). Μέχρι τώρα έπαιρνα τις απλές σχετικά φθηνές κονσερβούλες που βρίσκουμε στα πετ σοπς, αλλά είπα να το ψάξω λιγάκι. Αυτή τη φορά τους έχω πάρει τις gourmet της purina, αλλά δεν ξέρω αν είναι πολύ καλές.

Τι ξέρετε για τις κονσέρβες; Έχετε να προτείνετε κάποια καλή αλλά όχι πανάκριβη (γιατί τρώνε 2 κονσέρβες των 820 γραμμαρίων την φορά);


Για τις gourmet τρελλαίνονται τα δικά μου, όμως τις αποφεύγω γιατί θέλω να τρώνε πιο ποιοτικό φαγητό. Έτσι τους δίνω applaws όπου και μόνο στην όψη το κρέας φαίνεται πολύ πιο ποιτικό. Φυσικά την gourmet την τρώνε με πολλή μεγαλύτερη λαιμαργία.

Νεφρική ανεπάρκεια συνηθως παθαίνουν οι γατούλες που τρέφονται με ξηρά τροφή του σούπερ μαρκετ, ειδικά αν υπάρχει προδιάθεση. Αλλά φυσικά κανόνας δεν υπάρχει. Η γάτα του πατρικού μου η Φιόγκω θρέφεται με τροφή από το σούπερ μαρκετ... και τον αύγουστο κλείνει τα.... 20!

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από koneko Σαβ Απρ 07, 2012 1:15 am

XIONIS έγραψε:Δε νομιζω οτι τιθεται καν συγκριση Koneko αναμεσα σε Tonus εστω και την Urinary και τις Hills και Royal Canin!!!! Eσυ βεβαια μπορει να μιλας για την απλη σειρα κι οχι την κτηνιατρικη αλλα και παλι...

purina veterinary UR Urinary St/Ox συστατικά:
Ingredients (Dry)


Corn
gluten meal, chicken, poultry by-product meal, brewers rice, oat fiber,
wheat gluten, whole grain corn, animal fat preserved with
mixed-tocopherols (form of Vitamin E), salt, animal liver flavor,
phosphoric acid, dried egg product, calcium carbonate, potassium
chloride, fish oil, choline chloride, taurine, zinc sulfate, Vitamin E
supplement, ferrous sulfate, manganese sulfate, niacin, Vitamin A
supplement, calcium pantothenate, thiamine mononitrate, copper sulfate,
riboflavin supplement, Vitamin B-12 supplement, pyridoxine
hydrochloride, folic acid, Vitamin D-3 supplement, calcium iodate,
biotin, menadione sodium bisulfite complex (source of Vitamin K
activity), sodium selenite.
http://www.purinaveterinarydiets.com/Product/URUrinaryStOxCatFood.aspx

hill's prescription diet c/d multicare feline bladder health συστατικα:


Ingredients


Brewers Rice, Corn Gluten Meal, Chicken
By-Product Meal, Pork Fat (preserved with mixed tocopherols and citric
acid), Chicken Liver Flavor, Fish Oil, Lactic Acid, Potassium Chloride,
Calcium Sulfate, Choline Chloride, Vitamin E Supplement, Iodized Salt,
Potassium Citrate, DL-Methionine, vitamins (Vitamin E Supplement,
Niacin, Thiamine Mononitrate, Pyridoxine Hydrochloride, Calcium
Pantothenate, Riboflavin, Biotin, Vitamin B12 Supplement, Vitamin A
Supplement, Folic Acid, Vitamin D3 Supplement), Taurine, minerals
(Ferrous Sulfate, Zinc Oxide, Copper Sulfate, Manganous Oxide, Calcium
Iodate, Sodium Selenite), preserved with Mixed Tocopherols and Citric
Acid, Phosphoric Acid, Rosemary Extract, Beta-Carotene.

http://www.hillspet.com/products/pd-feline-cd-multicare-feline-bladder-health-dry.html



οπως βλεπεις η δευτερη ειναι χειροτερη αφου δεν εχει καν "καθαρο" κρεας μεσα. Μονο by-products. Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 504504
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Dreamer Σαβ Απρ 07, 2012 1:42 am

Chouzouris έγραψε:
Dreamer έγραψε:Να σας ρωτήσω κάτι; Τα μωρά μου τρώνε 6 μέρες την εβδομάδα Acana και μία κονσέρβα (για να το ρίχνουν έξω). Μέχρι τώρα έπαιρνα τις απλές σχετικά φθηνές κονσερβούλες που βρίσκουμε στα πετ σοπς, αλλά είπα να το ψάξω λιγάκι. Αυτή τη φορά τους έχω πάρει τις gourmet της purina, αλλά δεν ξέρω αν είναι πολύ καλές.

Τι ξέρετε για τις κονσέρβες; Έχετε να προτείνετε κάποια καλή αλλά όχι πανάκριβη (γιατί τρώνε 2 κονσέρβες των 820 γραμμαρίων την φορά);


Για τις gourmet τρελλαίνονται τα δικά μου, όμως τις αποφεύγω γιατί θέλω να τρώνε πιο ποιοτικό φαγητό. Έτσι τους δίνω applaws όπου και μόνο στην όψη το κρέας φαίνεται πολύ πιο ποιτικό. Φυσικά την gourmet την τρώνε με πολλή μεγαλύτερη λαιμαργία.

Νεφρική ανεπάρκεια συνηθως παθαίνουν οι γατούλες που τρέφονται με ξηρά τροφή του σούπερ μαρκετ, ειδικά αν υπάρχει προδιάθεση. Αλλά φυσικά κανόνας δεν υπάρχει. Η γάτα του πατρικού μου η Φιόγκω θρέφεται με τροφή από το σούπερ μαρκετ... και τον αύγουστο κλείνει τα.... 20!

Ώστε οι Applaws είναι οι καλύτερες... μάλιστα! Ξέρουμε τιμές περίπου; Γιατί θέλουν και αρκετή ποσότητα τα δικά μου...
Dreamer
Dreamer
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 5 (Μπέντζαμιν, Ρίκυ, Μελένια, Χάρυ, Νεφέλη)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη, βέβαια! (ήλιος, πουλάκια, μυγάκια, λουλουδάκια...)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αγάπη, Χιονάτη, Χουρχουρίτσα, Shaggy, Ελίζα
Motto : Οι γυναίκες και οι γάτες θα κάνουν ό,τι τους αρέσει, και οι άντρες και οι σκύλοι θα πρέπει να χαλαρώσουν και να συνηθίσουν σʼ αυτήν την ιδέα.
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από houlieta Σαβ Απρ 07, 2012 3:15 am

Εμείς φάγαμε την Leonardo και για αυτήν την δόση πήραμε αυτήν..
Cimiao Senior - Farmina
Και τα δυο την φάγανε με τεράστια όρεξη, μπορώ να πω την λάτρεψαν!... (αν και για την Σιέλ θα πάρω άλλη από εβδομάδα, για την ηλικία της... )
Μέτρια τιμή (προς το ακριβό μάλλον) αλλά με 0,07 μαγνήσιο μου γιάλισε το μάτι!
Γενικά, προσπαθώ να ψωνίζω με ποικιλία....

Την Farmina την φτηνή (20 κιλών) την αγοραζω και για τα γατιά της αυλής και την τρώνε με μεγάλη χαρά!
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από polina4smile Σαβ Απρ 07, 2012 8:33 am

Εντάξει η αλήθεια είναι πως για τις 2 άλλες τις κτηνιατρικες ακούγονται τα καλύτερα όμως πραγματικά τα λεφτά που έχουν δεν μπορώ να τα διάθεση και ούτε μπορώ να δίνω στον γατουλη μόνο την ποσότητα που αναγράφεται ενώ αυτός θα μου κλαιγεται, μόνο για οικονομία... xionis είναι πολύ κακιά η τροφή μου; Σαν του σούπερ μάρκετ;
polina4smile
polina4smile
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Τόπος : Ροδος
Αριθμός γατουνίων : Ο Αρθουρος μου, η Ζιζελ και ενα σκυλάκι η Μαγιά!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από zaharitsa Σαβ Απρ 07, 2012 8:58 am

εγω εχω ρωτησει τν κτηνιατρο και μου ειπε να δινω Hills...της αρεσει πολυ και δεν ειναι fast cat food..... Smile της δινω 50 γρ την ημερα αλλα παρολα αυτα ειναι χοντρη... Sad
τωρα της δινω Hills Optimal Care...
zaharitsa
zaharitsa
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 25
Τόπος : Γαθηνα
Αριθμός γατουνίων : τη Ζαχαριτσα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : 4 γατεποχες
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ανεξερετως ολες
Motto : BONJOVI 4 EVER!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από XIONIS Σαβ Απρ 07, 2012 12:16 pm

polina4smile έγραψε:Εντάξει η αλήθεια είναι πως για τις 2 άλλες τις κτηνιατρικες ακούγονται τα καλύτερα όμως πραγματικά τα λεφτά που έχουν δεν μπορώ να τα διάθεση και ούτε μπορώ να δίνω στον γατουλη μόνο την ποσότητα που αναγράφεται ενώ αυτός θα μου κλαιγεται, μόνο για οικονομία... xionis είναι πολύ κακιά η τροφή μου; Σαν του σούπερ μάρκετ;
Σαν του S/M ισως και να μην ειναι αλλα δεν ειναι κι οτι καλυτερο... Για να καταλαβεις εγω την Tonus την αγοραζω σε σακκι για τα αδεσποτα του κηπου μου που καποια απο αυτα ειναι στειρωμενα. Για τα γατια μου δεν θα την εδινα. Μια φθηνη λυση και καλυτερη ποιοτικα θα ελεγα οτι ειναι η Farmina Team Breeder (10κιλη). Στην Ιταλια η εταιρεια την βγαζει αποκλειστικα απ οτι μας εχει πει ο εισαγωγεας για να προμηθευει εκτροφεις. Οποτε οσο να ναι καλυτερη θα ειναι...
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από polina4smile Σαβ Απρ 07, 2012 1:27 pm

Η αλήθεια είναι πως δεν την ξέρω την έχουν τα κτηνιατρεια η μόνο τα πετ; Και για τι τιμή μιλάμε;
polina4smile
polina4smile
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Τόπος : Ροδος
Αριθμός γατουνίων : Ο Αρθουρος μου, η Ζιζελ και ενα σκυλάκι η Μαγιά!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από XIONIS Σαβ Απρ 07, 2012 2:36 pm

Δε ξερω αν τη δινουν και σε κτηνιατρεια αλλα τα πετσοπ την εχουν. Οι τιμες κυμαινονται απο 23-26 ευρω τπ 10κιλο.
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από houlieta Σαβ Απρ 07, 2012 3:44 pm

polina4smile έγραψε:Η αλήθεια είναι πως δεν την ξέρω την έχουν τα κτηνιατρεια η μόνο τα πετ; Και για τι τιμή μιλάμε;
Eγώ χρησιμοποιώ προϊόντα της Farmina! (ανάμεσα σε άλλα...)
Η σειρά Matisse που είναι για νέες ηλικιακά γάτες έχει περίπου 10? και είναι 1,5 κιλό (αυτήν την εποχή 1,80 γιατί έχει και 300gr δώρο-την πήρα στην μικρή μου γάτα)..
Αρέσει πολύ στα γατιά και τα ingredients δεν είναι απογοητευτικά, αντίθετα είναι προς το καλό!
Δεν ειναι Royal αλλά δεν είναι και Whiskas!..
Έχει οικονομική σειρά, έχει και πιο ακριβή.
Αυτή που πήρα για τον γατούλη μου ας πούμε, που είναι μεγάλος σε ηλικία, έχει 13,90? και είναι 2 κιλά...
Αυτή: http://www.farmina.com/?q=el/content/line/cimiao είναι μάλλον η πιο καλή σειρά..
και αυτή: http://www.farmina.com/?q=el/content/line/matisse περίπου στα ίδια...

Βεβαια, σαν τα συστατικά της Royal δεν βρίσκεις...

(ελπίζω να μην πειράζει η παράθεση link)

p.s. Έχει και σειρά grain free, αλλά μου φάνηκε λίγο τσιμπημένο το ποσοστό μαγνησίου (ειδικά στην μία από τις τέσσερις γεύσεις που κυκλοφορούν) και δεν την πήρα...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από polina4smile Σαβ Απρ 07, 2012 4:24 pm

Ωραία οπότε μόλις τελειώσω αυτή που έχω θα δω για τη farmina ευχαριστώ πολυ
polina4smile
polina4smile
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Τόπος : Ροδος
Αριθμός γατουνίων : Ο Αρθουρος μου, η Ζιζελ και ενα σκυλάκι η Μαγιά!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Dreamer Σαβ Απρ 07, 2012 8:51 pm

houlieta έγραψε:
polina4smile έγραψε:Η αλήθεια είναι πως δεν την ξέρω την έχουν τα κτηνιατρεια η μόνο τα πετ; Και για τι τιμή μιλάμε;
Eγώ χρησιμοποιώ προϊόντα της Farmina! (ανάμεσα σε άλλα...)
Η σειρά Matisse που είναι για νέες ηλικιακά γάτες έχει περίπου 10? και είναι 1,5 κιλό (αυτήν την εποχή 1,80 γιατί έχει και 300gr δώρο-την πήρα στην μικρή μου γάτα)..
Αρέσει πολύ στα γατιά και τα ingredients δεν είναι απογοητευτικά, αντίθετα είναι προς το καλό!
Δεν ειναι Royal αλλά δεν είναι και Whiskas!..
Έχει οικονομική σειρά, έχει και πιο ακριβή.
Αυτή που πήρα για τον γατούλη μου ας πούμε, που είναι μεγάλος σε ηλικία, έχει 13,90? και είναι 2 κιλά...
Αυτή: http://www.farmina.com/?q=el/content/line/cimiao είναι μάλλον η πιο καλή σειρά..
και αυτή: http://www.farmina.com/?q=el/content/line/matisse περίπου στα ίδια...

Βεβαια, σαν τα συστατικά της Royal δεν βρίσκεις...

(ελπίζω να μην πειράζει η παράθεση link)

p.s. Έχει και σειρά grain free, αλλά μου φάνηκε λίγο τσιμπημένο το ποσοστό μαγνησίου (ειδικά στην μία από τις τέσσερις γεύσεις που κυκλοφορούν) και δεν την πήρα...

Βρε Μαρία, με μπέρδεψες τώρα!

Μιλάς κατ' αρχήν για ξηρά τροφή; Και θεωρείς καλύτερη την Royal; Εγώ πάλι δεν έχω ακούσει τα καλύτερα γι' αυτήν. Μέχρι τώρα πιο καλά λόγια έχω ακούσει για την Acana.

Εγώ πάντως αυτήν χρησιμοποιώ 6 φορές την εβδομάδα και κάθε Κυριακή τρώμε κονσέρβα που μας αρέσει πιο πολύ! Εσύ αυτές οι τροφές που λες θεωρείς ότι είναι ακόμα καλύτερες από την Acana;
Dreamer
Dreamer
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 5 (Μπέντζαμιν, Ρίκυ, Μελένια, Χάρυ, Νεφέλη)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη, βέβαια! (ήλιος, πουλάκια, μυγάκια, λουλουδάκια...)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αγάπη, Χιονάτη, Χουρχουρίτσα, Shaggy, Ελίζα
Motto : Οι γυναίκες και οι γάτες θα κάνουν ό,τι τους αρέσει, και οι άντρες και οι σκύλοι θα πρέπει να χαλαρώσουν και να συνηθίσουν σʼ αυτήν την ιδέα.
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από koneko Σαβ Απρ 07, 2012 10:10 pm

Dreamer έγραψε:
houlieta έγραψε:
polina4smile έγραψε:Η αλήθεια είναι πως δεν την ξέρω την έχουν τα κτηνιατρεια η μόνο τα πετ; Και για τι τιμή μιλάμε;
Eγώ χρησιμοποιώ προϊόντα της Farmina! (ανάμεσα σε άλλα...)
Η σειρά Matisse που είναι για νέες ηλικιακά γάτες έχει περίπου 10? και είναι 1,5 κιλό (αυτήν την εποχή 1,80 γιατί έχει και 300gr δώρο-την πήρα στην μικρή μου γάτα)..
Αρέσει πολύ στα γατιά και τα ingredients δεν είναι απογοητευτικά, αντίθετα είναι προς το καλό!
Δεν ειναι Royal αλλά δεν είναι και Whiskas!..
Έχει οικονομική σειρά, έχει και πιο ακριβή.
Αυτή που πήρα για τον γατούλη μου ας πούμε, που είναι μεγάλος σε ηλικία, έχει 13,90? και είναι 2 κιλά...
Αυτή: http://www.farmina.com/?q=el/content/line/cimiao είναι μάλλον η πιο καλή σειρά..
και αυτή: http://www.farmina.com/?q=el/content/line/matisse περίπου στα ίδια...

Βεβαια, σαν τα συστατικά της Royal δεν βρίσκεις...

(ελπίζω να μην πειράζει η παράθεση link)

p.s. Έχει και σειρά grain free, αλλά μου φάνηκε λίγο τσιμπημένο το ποσοστό μαγνησίου (ειδικά στην μία από τις τέσσερις γεύσεις που κυκλοφορούν) και δεν την πήρα...

Βρε Μαρία, με μπέρδεψες τώρα!

Μιλάς κατ' αρχήν για ξηρά τροφή; Και θεωρείς καλύτερη την Royal; Εγώ πάλι δεν έχω ακούσει τα καλύτερα γι' αυτήν. Μέχρι τώρα πιο καλά λόγια έχω ακούσει για την Acana.

Εγώ πάντως αυτήν χρησιμοποιώ 6 φορές την εβδομάδα και κάθε Κυριακή τρώμε κονσέρβα που μας αρέσει πιο πολύ! Εσύ αυτές οι τροφές που λες θεωρείς ότι είναι ακόμα καλύτερες από την Acana;

αυτες εχουν καλαμποκι και ρυζι... αρα μενεις στην ακανα Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 56971
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από houlieta Κυρ Απρ 08, 2012 1:28 am

Dreamer έγραψε:
houlieta έγραψε:
polina4smile έγραψε:Η αλήθεια είναι πως δεν την ξέρω την έχουν τα κτηνιατρεια η μόνο τα πετ; Και για τι τιμή μιλάμε;
Eγώ χρησιμοποιώ προϊόντα της Farmina! (ανάμεσα σε άλλα...)
Η σειρά Matisse που είναι για νέες ηλικιακά γάτες έχει περίπου 10? και είναι 1,5 κιλό (αυτήν την εποχή 1,80 γιατί έχει και 300gr δώρο-την πήρα στην μικρή μου γάτα)..
Αρέσει πολύ στα γατιά και τα ingredients δεν είναι απογοητευτικά, αντίθετα είναι προς το καλό!
Δεν ειναι Royal αλλά δεν είναι και Whiskas!..
Έχει οικονομική σειρά, έχει και πιο ακριβή.
Αυτή που πήρα για τον γατούλη μου ας πούμε, που είναι μεγάλος σε ηλικία, έχει 13,90? και είναι 2 κιλά...
Αυτή: http://www.farmina.com/?q=el/content/line/cimiao είναι μάλλον η πιο καλή σειρά..
και αυτή: http://www.farmina.com/?q=el/content/line/matisse περίπου στα ίδια...

Βεβαια, σαν τα συστατικά της Royal δεν βρίσκεις...

(ελπίζω να μην πειράζει η παράθεση link)

p.s. Έχει και σειρά grain free, αλλά μου φάνηκε λίγο τσιμπημένο το ποσοστό μαγνησίου (ειδικά στην μία από τις τέσσερις γεύσεις που κυκλοφορούν) και δεν την πήρα...

Βρε Μαρία, με μπέρδεψες τώρα!

Μιλάς κατ' αρχήν για ξηρά τροφή; Και θεωρείς καλύτερη την Royal; Εγώ πάλι δεν έχω ακούσει τα καλύτερα γι' αυτήν. Μέχρι τώρα πιο καλά λόγια έχω ακούσει για την Acana.

Εγώ πάντως αυτήν χρησιμοποιώ 6 φορές την εβδομάδα και κάθε Κυριακή τρώμε κονσέρβα που μας αρέσει πιο πολύ! Εσύ αυτές οι τροφές που λες θεωρείς ότι είναι ακόμα καλύτερες από την Acana;
Ναι, μιλάω για κροκέτα Μαράκι!..
Κοίτα να δεις τι γίνεται...
Τις ολιστικές δεν τις χρησιμοποιώ συνέχεια... Του Χούλιου του πέφτουν λίγο βαριές, με την Leonardo π.χ. είχαμε και εμετούς και του τις διέλυα με νερό για να τις φάει...
Όχι, αυτές που έγραψα δεν νομίζω ότι είναι καλύτερες από την Acana (δεν ξέρω κιόλας) αλλά η τιμή της τελευταίας (Acana) είναι κάποιες φορές απαγορευτική, οπότε αναφέρομαι σε κάτι οικονομικό και καλό, που έψαχνε και η polina (βέβαια, δεν είναι και αυτές πολύ οικονομικές εδώ που τα λέμε... πάνω από 6 ευρώ το κιλό βγαίνει...)
H Royal που παίρνω κάποιες φορές στον Χούλιο, για γάτους άνω των 12 ετών όμως είναι μια τροφή με μαγνήσιο 0,03 (!!!) ό,τι χαμηλοτερο έχω δει ever δλδ!
Καμιά ολιστική τροφή δεν έχει τέτοια επίπεδα μαγνησίου (συνήθως έχουν 0,09) και ο πρώτος κτηνίατρος μου είχε πει ότι το μαγνήσιο είναι ο υπ'αριθμόν 1 υπαίτιος των κρυστάλλων και για αυτό να προσεχω ό,τι παίρνω να έχει λιγότερο από 0,09...
Αυτήν την συμβουλή την έχω τηρήσει ευλαβικά, σαν Ευαγγέλιο... Smile

Δεν δίνω σχεδόν ποτέ για καιρό την ιδια τροφή στα παιδιά και επειδή δεν βρίσκω πάντα αυτό που ψάχνω, έχω δοκιμάσει αρκετές... Η σειρά της Farmina που έχω πάρει τώρα δεν είναι grain free (δεν την προτίμησα λόγω μαγνησίου που ανέφερα πιο πάνω), είναι η αμέσως καλύτερη της εταιρείας αυτής ας πούμε...
Δυο τρεις μέρες έχουν που την τρώνε (άλλη για το καθένα αναγκαστικά..) αλλά τους αρέσει πολύ...
Και τα συστατικά τους είναι καλά, σε γενικές γραμμές...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από mpoulaalekoula Κυρ Απρ 08, 2012 3:22 am

Εγώ πάντως εδώ και 7-8 μήνες έδινα Ακάνα στην Αλέκα..
Οι κρύσταλλοι που βρέθηκαν(που ήταν σε υπερβολική πυκνότητα) είπε η γιατρός ότι ΜΠΟΡΕΙ και να μη συνδέονται με τη διατροφή..
Αλλά μπορεί και να συνδέονται..
Ποιος ξέρει? confused
mpoulaalekoula
mpoulaalekoula
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Motto : Fly free...
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Bijoux743 Κυρ Απρ 08, 2012 3:15 pm

κι εμείς τρώγαμε acana, αλλά ο περσικός μου έκανε κολίτιδα...ήταν αρκετός καιρός που τα κακάκια του ήταν μαλάκα στο τέλος, αλλά δεν ήμουνα σίγουρη ότι έφταιγε η διατροφή...τρώμε royal young male (vet) και μέχρι στiγμής κανένα πρόβλημα...αν και δεν είμαι φανατική της royal...
Bijoux743
Bijoux743
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : 5
Motto : I will not reign, to serve I disdain, the Cat I remain!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από mpoulaalekoula Κυρ Απρ 08, 2012 3:46 pm

Bijoux743 έγραψε:κι εμείς τρώγαμε acana, αλλά ο περσικός μου έκανε κολίτιδα...ήταν αρκετός καιρός που τα κακάκια του ήταν μαλάκα στο τέλος, αλλά δεν ήμουνα σίγουρη ότι έφταιγε η διατροφή...τρώμε royal young male (vet) και μέχρι στiγμής κανένα πρόβλημα...αν και δεν είμαι φανατική της royal...

Και εμείς τώρα "χρυσώνουμε" τις κτηνιατρικές της ρουαλ οσο και εάν δε μου αρέσει ιδιαίτερα σαν εταιρία..
Τι να κάνουμε?? Sad
mpoulaalekoula
mpoulaalekoula
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Motto : Fly free...
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από koneko Δευ Απρ 09, 2012 12:25 am

υπαρχουν και αλλες τροφες στο επιπεδο ακανα και καλυτερες.. αλλα δεν ξερω αν μπορειτε να τις βρειτε στην ελλαδα Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 207772
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Μαυρογατος Δευ Απρ 09, 2012 12:57 am

Εχθες αγορασα στην κοντεσα για δοκιμη την σειρα ND της Farmina. Ειναι αντιστοιχη της Orijen που δυστηχως δεν την ετρωγε. Υπαρχει σε κουτακι δοκιμης που περιλαμβανει και τις 4 γευσεις,ειναι grain free και με μεγαλο ποσοστο πρωτεινης (44%). Η μικρη εκανε σαν τρελη μολις την ανοιξα και εφαγε με ορεξη. Προβλημα με το πεπτικο συστημα δεν ειχε και μπορω να πω οτι σημερα ειναι αρκετα πιο ζωηρη αν και δεν ειναι το φορτε της! Το μονο προβλημα ειναι η τιμη της ND που ειναι σχεδον 30 ευρω το 1,5 κιλο! Sad Αξιο αποριας δε,ειναι το γεγονος οτι το δειγμα εχει 3 ευρω και ειναι 400 γρμ. Αρα συμφερει πιο πολυ απο την μεγαλη συσκευασια! Cool
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Anatoli Δευ Απρ 09, 2012 1:38 pm

Μαυρογατος έγραψε:Εχθες αγορασα στην κοντεσα για δοκιμη την σειρα ND της Farmina. Ειναι αντιστοιχη της Orijen που δυστηχως δεν την ετρωγε. Υπαρχει σε κουτακι δοκιμης που περιλαμβανει και τις 4 γευσεις,ειναι grain free και με μεγαλο ποσοστο πρωτεινης (44%). Η μικρη εκανε σαν τρελη μολις την ανοιξα και εφαγε με ορεξη. Προβλημα με το πεπτικο συστημα δεν ειχε και μπορω να πω οτι σημερα ειναι αρκετα πιο ζωηρη αν και δεν ειναι το φορτε της! Το μονο προβλημα ειναι η τιμη της ND που ειναι σχεδον 30 ευρω το 1,5 κιλο! Sad Αξιο αποριας δε,ειναι το γεγονος οτι το δειγμα εχει 3 ευρω και ειναι 400 γρμ. Αρα συμφερει πιο πολυ απο την μεγαλη συσκευασια! Cool

συγγνωμη, παμε καλα????Με 11,25 θα ειχες αγορασει το 1,5 κιλο, κι οχι με 30 Shocked
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από polina4smile Δευ Απρ 09, 2012 2:57 pm

Πράγματι!! Δεν σε συμφέρει! Καλύτερα να την παίρνεις έτσι σε μικρές συσκευασιες
polina4smile
polina4smile
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Τόπος : Ροδος
Αριθμός γατουνίων : Ο Αρθουρος μου, η Ζιζελ και ενα σκυλάκι η Μαγιά!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Μαυρογατος Δευ Απρ 09, 2012 3:04 pm

polina4smile έγραψε:Πράγματι!! Δεν σε συμφέρει! Καλύτερα να την παίρνεις έτσι σε μικρές συσκευασιες
Kaι αυτο ακριβως θα κανω! Ελπιζω μονο να μην σταματησουν την προσφορα στα δειγματα! Smile
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από polina4smile Δευ Απρ 09, 2012 3:08 pm

Αααα λες να είναι προσωρινό; Πάντως αν δεν το σταματήσουν μόλις τελειώσει η tonus θα τα πάρω να δω εάν του αρέσουν κιόλας. Γιατί είναι και παράξενος ο δικός μου! Την tonus πάντως την τρώει με μεγάλη λαιμαργια!
polina4smile
polina4smile
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Τόπος : Ροδος
Αριθμός γατουνίων : Ο Αρθουρος μου, η Ζιζελ και ενα σκυλάκι η Μαγιά!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από natalouko Δευ Απρ 09, 2012 3:10 pm

Πάντως για εμάς τους πολύγατους δεν υπάρχουν πολλές μάρκες που να βγάζουν μεγάλες συσκευασίες.. angry2 angry2
Φανταστείτε οτι θέλω περίπου 12 κιλά το μήνα ξηράς τροφής και εννοείται οτι δεν με συμφέρουν επουδενί οι μικρές συσκευασίες..
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από polina4smile Δευ Απρ 09, 2012 3:14 pm

Πω πω!!! Εντάξει εσείς θα παιρνεται μάλλον τα τεράστια σακιά!!!!
polina4smile
polina4smile
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Τόπος : Ροδος
Αριθμός γατουνίων : Ο Αρθουρος μου, η Ζιζελ και ενα σκυλάκι η Μαγιά!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από natalouko Δευ Απρ 09, 2012 3:23 pm

polina4smile έγραψε:Πω πω!!! Εντάξει εσείς θα παιρνεται μάλλον τα τεράστια σακιά!!!!
15κιλο παίρνουμε.. αλλά δεν υπάρχει ποικιλία σε τροφές Sad Sad Και όλες οι grain free τροφές βγαίνουν στην καλύτερη περίπτωση σε 7 κιλα... angry angry
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από polina4smile Δευ Απρ 09, 2012 4:11 pm

Κι εγώ μετά κλαιγομαθ για τα 1,5 κιλά και τις τιμές!!
polina4smile
polina4smile
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Τόπος : Ροδος
Αριθμός γατουνίων : Ο Αρθουρος μου, η Ζιζελ και ενα σκυλάκι η Μαγιά!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 9 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 9 από 29 Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης