gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τα εμβόλια της γάτας

+51
Romina88
nosyparker
Aigypti-cat
belezza
MonaMina
joyinthesky
kouix
groldwolf
πατουσακια
kat-cats
fwt31n1
vangelia
ban13
vaso
MARAKI099
Airam
victorgatos
paul vunak
Osi
tia
Gatoplikti
nikos_x
otz
Πούπσυ
Debbie4ever
koneko
Naerdiel
Ρόζα
loulou
xarhsanta
alexandrakicat
doremi
Serenata
natalouko
Τζούλι το Κατσούλι
aporw
moukelis
alex..niaou
lamprini
Milly
ΚουκουΒάγια
χαδιαρα
ismini
Anatoli
NiaR
TITIKA CAT
Souggy
SuperCatz
Chouzouris
niou
Φωτεινή
55 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από Φωτεινή Τρι Μαρ 29, 2011 4:51 pm

moukelis έγραψε:Ναι,τουλαχιστον προς το παρον,γιατι ετσι κι αλλιως ταξιδευουμε κιολας και ειναι υποχρεωτικο.Τι να πω...αν εχει καποιος γατα που δεν παταει ουτε στο μπαλκονι,γιατι μεταφερεται και με περιττωματα η λυσσα,ας μην το κανει.Εμενα βγαινουν και στη βεραντα,και βολτα στο παρκο με το σαμαρακι,οποτε δεν το ρισκαρω.Η γιατροι μας μας εχουν διαβεβαιωσει οτι υπαρχει λογος που γινεται καθε χρονο για ζωα που εχουν επαφη με τον εξω κοσμο.

Ποια περιττώματα; Shocked
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από moukelis Τρι Μαρ 29, 2011 5:16 pm

Αν δεν κανω λαθος μεταφερεται και στα περιττωματα νυχτεριδας,εκτος απο το σαλιο της.Επισης ο ιος δεν ειναι τοσο σπανιος και απιθανος να μεταφερθει σε οικοσιτα ζωα:
"Infected bats,monkeys, raccoons, foxes, skunks, cattle, wolves, coyotes, dogs, mongoose (normally yellow mongoose) or cats present the greatest risk to humans. Rabies may also spread through exposure to infected domestic farm animals, groundhogs, weasels, bears and other wild carnivores".
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από Milly Τρι Μαρ 29, 2011 5:24 pm

moukelis έγραψε:Αν δεν κανω λαθος μεταφερεται και στα περιττωματα νυχτεριδας,εκτος απο το σαλιο της.Επισης ο ιος δεν ειναι τοσο σπανιος και απιθανος να μεταφερθει σε οικοσιτα ζωα:
"Infected bats,monkeys, raccoons, foxes, skunks, cattle, wolves, coyotes, dogs, mongoose (normally yellow mongoose) or cats present the greatest risk to humans. Rabies may also spread through exposure to infected domestic farm animals, groundhogs, weasels, bears and other wild carnivores".
Με τα περιττώματα δεν έχει αποδειχτεί. Με το σάλιο (άρα με το δάγκωμα) 100%. Laughing
Milly
Milly
Συνερ-γάτα
Συνερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Π.Φάληρο
Αριθμός γατουνίων : .. και άνω
Motto : Τίποτα δεν μένει εκεί για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/11/2007
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από moukelis Τρι Μαρ 29, 2011 5:50 pm

Δεν εχει αποδειχτει,αλλα απο τη στιγμη που ακομα και μεσα σε πολη εχω συναντησει νυχτεριδα,και υπαρχει η υποψια οτι μεταδιδεται,δεν το ρισκαρω προσωπικα,ειδικα αφου προκειται για θανατηφορα ασθενεια.
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από Milly Τρι Μαρ 29, 2011 6:13 pm

moukelis έγραψε:Δεν εχει αποδειχτει,αλλα απο τη στιγμη που ακομα και μεσα σε πολη εχω συναντησει νυχτεριδα,και υπαρχει η υποψια οτι μεταδιδεται,δεν το ρισκαρω προσωπικα,ειδικα αφου προκειται για θανατηφορα ασθενεια.
Αυτό το έχω πει χιλιάδες φορές κακίστη μου αλλά ποιός μ΄ακούει;;;;; angry2 angry2 angry2
Και έχουν και δίκιο όταν ο ίδιος ο κτηνίατρός τους λεει ότι δεν χρειάζεται, δεν πειράζει, ζουν στο διαμέρισμα, μέχρι που άκουσα ότι η γάτα δεν κολλάει λύσσα.
Milly
Milly
Συνερ-γάτα
Συνερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Π.Φάληρο
Αριθμός γατουνίων : .. και άνω
Motto : Τίποτα δεν μένει εκεί για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/11/2007
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Τρι Μαρ 29, 2011 6:21 pm

Απ' ό,τι ξέρω κι εμάς έχει εμβολιαστεί για λύσσα και λευχαιμία (για περιτονίτιδα δε θυμάμαι, αλλά μάλλον), αν και δε βγαίνει παρά σπάνια έξω. Αλλά αυτό ξεκίνησε από παλιά, γιατί όταν αρχίσαμε τα εμβόλια είχαμε κι άλλο γατούλη σπίτι που μπαινόβγαινε συχνά, οπότε ήταν απαραίτητο. tongueout Αλλά αν δε βγαίνει καθόλου το γατάκι, ίσως της λευχαιμίας και περιτονίτιδας να μη χρειάζεται. tongueout
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από aporw Τρι Μαρ 29, 2011 6:30 pm

Της λευχαιμιας αν θυμαμαι καλα και ο δικος μας γιατρος μας ειπε οτι δεν ειναι απαραιτητο αν τα γατουμπια δεν βγαινουν εξω και δεν ερχονται σε επαφη με αλλα κατσουλια! Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 270712
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από natalouko Τρι Μαρ 29, 2011 6:32 pm

Τα εμβόλια για λευχαιμία και περιτονίτιδα δεν πρέπει να γίνονται αν πρώτα δεν έχουν εξεταστεί τα γατιά γι αυτές τις ασθένειες και δεν έχουν βγει αρνητικά τα αποτελέσματα!! Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 134150 Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 134150
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από aporw Τρι Μαρ 29, 2011 6:33 pm

natalouko έγραψε:Τα εμβόλια για λευχαιμία και περιτονίτιδα δεν πρέπει να γίνονται αν πρώτα δεν έχουν εξεταστεί τα γατιά γι αυτές τις ασθένειες και δεν έχουν βγει αρνητικά τα αποτελέσματα!! Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 134150 Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 134150

Αυτο εννοειται! Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 270712
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από Milly Τρι Μαρ 29, 2011 6:34 pm

Τζούλι το Κατσούλι έγραψε:Απ' ό,τι ξέρω κι εμάς έχει εμβολιαστεί για λύσσα και λευχαιμία (για περιτονίτιδα δε θυμάμαι, αλλά μάλλον), αν και δε βγαίνει παρά σπάνια έξω. Αλλά αυτό ξεκίνησε από παλιά, γιατί όταν αρχίσαμε τα εμβόλια είχαμε κι άλλο γατούλη σπίτι που μπαινόβγαινε συχνά, οπότε ήταν απαραίτητο. tongueout Αλλά αν δε βγαίνει καθόλου το γατάκι, ίσως της λευχαιμίας και περιτονίτιδας να μη χρειάζεται. tongueout
Ναι.. αν δεν βγαίνει καθόλου δεν χρειάζεται. Μόνο αν έχουν πρόσβαση στο μπαλκόνι αδέσποτες γατούλες και υπάρχει πιθανότητα να έρθουν σε επαφή με το δικό σου . Και φυσικά πριν τον εμβολιασμό να γίνεται test.

τώρα είδα ότι το γράψατε πιο πάνω για test Embarassed
Milly
Milly
Συνερ-γάτα
Συνερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Π.Φάληρο
Αριθμός γατουνίων : .. και άνω
Motto : Τίποτα δεν μένει εκεί για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/11/2007
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από aporw Τρι Μαρ 29, 2011 6:41 pm

Milly έγραψε:
Τζούλι το Κατσούλι έγραψε:Απ' ό,τι ξέρω κι εμάς έχει εμβολιαστεί για λύσσα και λευχαιμία (για περιτονίτιδα δε θυμάμαι, αλλά μάλλον), αν και δε βγαίνει παρά σπάνια έξω. Αλλά αυτό ξεκίνησε από παλιά, γιατί όταν αρχίσαμε τα εμβόλια είχαμε κι άλλο γατούλη σπίτι που μπαινόβγαινε συχνά, οπότε ήταν απαραίτητο. Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 43833 Αλλά αν δε βγαίνει καθόλου το γατάκι, ίσως της λευχαιμίας και περιτονίτιδας να μη χρειάζεται. Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 43833
Ναι.. αν δεν βγαίνει καθόλου δεν χρειάζεται. Μόνο αν έχουν πρόσβαση στο μπαλκόνι αδέσποτες γατούλες και υπάρχει πιθανότητα να έρθουν σε επαφή με το δικό σου . Και φυσικά πριν τον εμβολιασμό να γίνεται test.

τώρα είδα ότι το γράψατε πιο πάνω για test Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 323663

Σας προλαβαμε! Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 270712 Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 702886 Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 270712
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από Serenata Τρι Ιουλ 05, 2011 9:43 am

Καλημέρα! Οι γατούλες μου είναι ενός έτους και κάτι, όταν ήταν μικρές μέχρι 5 μηνών ζούσαν και έξω και γι αυτό τους είχε κάνει ο γιατρός εμβόλιο για λευχαιμία (το ότι χρειαζόταν και τεστ πριν το έμαθα μόλις τώρα από εδώ....). Ήταν το 2ο στη σειρά εμβόλιο απ τα 3 που έκαναν τον πρώτο χρόνο.
1η απορία : Διαβάζω ότι η επανάληψη ενός εμβολίου πρέπει να γίνει μέσα σε 3-4 εβδομάδες. Πρέπει αυστηρά σε αυτό το διάστημα να γίνει η επανάληψη???? Ρωτάω γιατί παρατηρώ στο βιβλιάριό τους το εξής :
9-7-2010 FEL-O-VAX IV (εμβ. κατά της ιογενούς ρινοτραχειίτιδας, καλυκοίωσης, πανλευκοπενίας και χλαμυδίασης)
29-7-2010 Leukocell (για λευχαιμία )
24-8-2010 Tricat Trio

(δηλαδή η επανάληψη του 1ου εμβολίου θα έπρεπε να είχε γίνει νωρίτερα από τις 24-8??) (το ξέρω ότι είναι λίγο αργά αλλά θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας γιατί ο γιατρός αυτές τις ημερομηνίες μου είχε σημειώσει να πάω κι εγώ πήρα ως δεδομένο ότι έτσι έπρεπε..)

2η απορία : Από 5 μηνών κι έπειτα οι γάτες μου ζουν αποκλειστικά μέσα στο σπίτι. Πήγα λοιπόν χθες για το ετήσιο εμβόλιό τους και διαπίστωσα το βράδυ (έκανα το λάθος και δεν κοίταξα το βιβλιάριο εκείνη τη στιγμή προσεκτικά) ότι κόλλησε τα εξής χαρτάκια " tricat trio" και "leukocell" , ενώ με ρώτησε αν οι γάτες μένουν μόνο μέσα. Ήταν λοιπόν εντελώς περιττό το εμβόλιο για τη λευχαιμία που τους έκανε????? Έχω δε την αίσθηση, δεν είμαι σίγουρη, ότι το εμβόλιο αυτό γίνεται εφάπαξ, και άρα δεν χρειάζεται επανάληψη (διορθώστε με αν κάνω λάθος). Με λίγα λόγια τους έκανε 2 εμβόλια ενώ έπρεπε ένα???? (ναι πλήρωσα παραπάνω αλλά τους έκανε και 1 ένεση για τ αυτιά τους και μου έδωσε κι ένα φάρμακο να τους βάζω) Και έστω ότι δεν ήταν περιττό (άλλωστε γιατρός δεν έιμαι και δεν ξέρω), μήπως 2 εμβόλια μαζί είναι κάπως βαριά..????

Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά θα ήθελα πολύ τη γνώμη σας ......
Serenata
Serenata
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Χαλάνδρι
Αριθμός γατουνίων : Αμελί, Καραμέλα, Σερενάτα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γαταχείμωνο
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/05/2010
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Ιουλ 05, 2011 10:09 am

Το εμβόλιο της λευχαιμίας είναι περιττό αν η γάτα ζει αποκλειστικά εντός.
Την ίδια Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 260204 που έκανε ο γιατρός σου, την έκανε και ο προηγούμενος γιατρός μας σε μια γατούλα μας, ενώ κι εμείς του είχαμε πει ότι δεν βγαίνει έξω..
Επιπλέον, το εμβόλιο της λευχαιμίας δεν χορηγείται εφάπαξ, θέλει επανάληψη όπως το 3πλό ή το 4πλό..
Αν αντιλήφθηκα σωστά, δεν τους έκανε επαναληπτικό, άρα είναι σχεδόν σα να μην έγινε..

Δεν ξέρω αν έπρεπε να κάνει και τα 2 εμβόλια μαζί, θεωρώ πάντως πώς καλό είναι να μην γίνονται παραπάνω από ένα εμβόλια τη φορά, για ευνόητους λόγους..

Όσο για το επαναληπτικό, δεν πειράζει αν είναι λίγο παραπάνω από 3-4 βδομάδες, αλλά να μην είναι και 2 μήνες πχ..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από Serenata Τρι Ιουλ 05, 2011 10:26 am

SuperCatz έγραψε:Το εμβόλιο της λευχαιμίας είναι περιττό αν η γάτα ζει αποκλειστικά εντός.
Την ίδια Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 260204 που έκανε ο γιατρός σου, την έκανε και ο προηγούμενος γιατρός μας σε μια γατούλα μας, ενώ κι εμείς του είχαμε πει ότι δεν βγαίνει έξω..
Επιπλέον, το εμβόλιο της λευχαιμίας δεν χορηγείται εφάπαξ, θέλει επανάληψη όπως το 3πλό ή το 4πλό..
Αν αντιλήφθηκα σωστά, δεν τους έκανε επαναληπτικό, άρα είναι σχεδόν σα να μην έγινε..

Δεν ξέρω αν έπρεπε να κάνει και τα 2 εμβόλια μαζί, θεωρώ πάντως πώς καλό είναι να μην γίνονται παραπάνω από ένα εμβόλια τη φορά, για ευνόητους λόγους..

Όσο για το επαναληπτικό, δεν πειράζει αν είναι λίγο παραπάνω από 3-4 βδομάδες, αλλά να μην είναι και 2 μήνες πχ..


Μάλιστα..... Ευχαριστώ πολύ SuperCatz Smile Smile
Δηλαδή το εμβ. της λευχαιμίας που έκαναν πέρσι ήθελε ένα μήνα μετά επανάληψη (θυμάμαι ότι μου είπε χαρακτηριστικά ότι δεν χρειάζεται επανάληψη αυτό) οπότε είναι σα να μην έγινε και άρα το χθεσινό εμβ. για λευχαιμία είναι 2 φορές περιττό.....
Κι εγώ, με βάση τη λογική και μόνο, πιστεύω πως δεν έπρεπε να τους κάνει 2 μαζί....
Τι να πω..... δεν ξέρω αν πρέπει να τον ξαναεμπιστευτώ..... ε ντάξει φυσικά δεν έκανε κάποιο τραγικό λάθος αλλά μου φαίνεται λίγο απρόσεκτος.... και βιαστικός ο τρόπος αντιμετώπισης....Βέβαια είναι 2 οι γιατροί σ αυτό το ιατρείο που έχουν μάλιστα και καλή φήμη, αλλά το θέμα είναι ότι εγώ εμπιστεύομαι περισσότερο τον άλλον ωστόσο, όποιος είναι ελεύθερος εκείνη τη στιγμή (ή όποιος απ τους 2 είναι εκεί) αναλαμβάνει....οπότε είναι θέμα τύχης...δεν ξέρω. Έχω σκεφτεί πολλές φορές να πάω σ έναν γιατρό που όλες (απ ότι διαβάζω) ξέρετε και προτιμάτε κι εμπιστεύεστε, η απόσταση είναι το μεγάλο μου θέμα....
Serenata
Serenata
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Χαλάνδρι
Αριθμός γατουνίων : Αμελί, Καραμέλα, Σερενάτα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γαταχείμωνο
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/05/2010
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από doremi Τρι Ιουλ 05, 2011 10:27 am

Βρε Βίκυ πως τα θυμάσαι όλα απ' έξω; Ιατρικός οδηγός γάτας είσαι παιδάκι μου! Shocked grinning4 grinning4 grinning4 grinning4 grinning4 grinning4 grinning4

filaki
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Ιουλ 05, 2011 10:44 am

Serenata έγραψε:
SuperCatz έγραψε:Το εμβόλιο της λευχαιμίας είναι περιττό αν η γάτα ζει αποκλειστικά εντός.
Την ίδια Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 260204 που έκανε ο γιατρός σου, την έκανε και ο προηγούμενος γιατρός μας σε μια γατούλα μας, ενώ κι εμείς του είχαμε πει ότι δεν βγαίνει έξω..
Επιπλέον, το εμβόλιο της λευχαιμίας δεν χορηγείται εφάπαξ, θέλει επανάληψη όπως το 3πλό ή το 4πλό..
Αν αντιλήφθηκα σωστά, δεν τους έκανε επαναληπτικό, άρα είναι σχεδόν σα να μην έγινε..

Δεν ξέρω αν έπρεπε να κάνει και τα 2 εμβόλια μαζί, θεωρώ πάντως πώς καλό είναι να μην γίνονται παραπάνω από ένα εμβόλια τη φορά, για ευνόητους λόγους..

Όσο για το επαναληπτικό, δεν πειράζει αν είναι λίγο παραπάνω από 3-4 βδομάδες, αλλά να μην είναι και 2 μήνες πχ..


Μάλιστα..... Ευχαριστώ πολύ SuperCatz Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 134150 Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 134150
Δηλαδή το εμβ. της λευχαιμίας που έκαναν πέρσι ήθελε ένα μήνα μετά επανάληψη (θυμάμαι ότι μου είπε χαρακτηριστικά ότι δεν χρειάζεται επανάληψη αυτό) οπότε είναι σα να μην έγινε και άρα το χθεσινό εμβ. για λευχαιμία είναι 2 φορές περιττό.....
Κι εγώ, με βάση τη λογική και μόνο, πιστεύω πως δεν έπρεπε να τους κάνει 2 μαζί....
Τι να πω..... δεν ξέρω αν πρέπει να τον ξαναεμπιστευτώ..... ε ντάξει φυσικά δεν έκανε κάποιο τραγικό λάθος αλλά μου φαίνεται λίγο απρόσεκτος.... και βιαστικός ο τρόπος αντιμετώπισης....Βέβαια είναι 2 οι γιατροί σ αυτό το ιατρείο που έχουν μάλιστα και καλή φήμη, αλλά το θέμα είναι ότι εγώ εμπιστεύομαι περισσότερο τον άλλον ωστόσο, όποιος είναι ελεύθερος εκείνη τη στιγμή (ή όποιος απ τους 2 είναι εκεί) αναλαμβάνει....οπότε είναι θέμα τύχης...δεν ξέρω. Έχω σκεφτεί πολλές φορές να πάω σ έναν γιατρό που όλες (απ ότι διαβάζω) ξέρετε και προτιμάτε κι εμπιστεύεστε, η απόσταση είναι το μεγάλο μου θέμα....

H αλήθεια είναι ότι πολύ σημαντική η εμπιστοσύνη στον γιατρό..
Εξίσου θέμα βέβαια είναι και η απόσταση...
Να ρωτάς εδώ ό,τι θες, πάντα υπάρχει κάποιος που μπορεί ν' απαντήσει στις ερωτήσεις σου. Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 270712

doremi έγραψε:Βρε Βίκυ πως τα θυμάσαι όλα απ' έξω; Ιατρικός οδηγός γάτας είσαι παιδάκι μου! Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 71431 Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 719932 Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 719932 Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 719932 Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 719932 Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 719932 Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 719932 Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 719932

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 193169

Όχι βρε Μαράκι και ιατρικός οδηγός! Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 323663
Κομπογιαννίτικα και από προσωπική εμπειρία με τα γατούνια μου, ό,τι ξέρω!
Ούτε στο πολύ πολύ μικρό νυχάκι των γιατρών δεν φτάνω..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από alexandrakicat Τρι Ιουλ 05, 2011 11:16 am

παιδια ο μαικ ηταν να παει το προηγουμενο μηνα για εμβολιο οταν δηλαδη ηταν 2 μηνων αλλα θα παει το αλλον μηνα (4 μηνων) πειραζει?
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από aporw Τρι Ιουλ 05, 2011 11:17 am

alexandrakicat έγραψε:παιδια ο μαικ ηταν να παει το προηγουμενο μηνα για εμβολιο οταν δηλαδη ηταν 2 μηνων αλλα θα παει το αλλον μηνα (4 μηνων) πειραζει?

Το εμβολιο πρεπει να γινεται στους 2 μηνες! Laughing Και το επαναληπτικο μετα απο ενα μηνα! Laughing
Βασικα δεν πιστευω να υπαρξει μεγαλο προβλημα..αλλα καλο ειναι να τον πας το συντομοτερο! Γιατι ουσιαστικο το εμβολιο ειναι αυτο που τον προστατευει! Smile
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από alexandrakicat Τρι Ιουλ 05, 2011 11:24 am

το ξερω αλλα εχουμε καποιες υποχρεοσεις αυτο τον μηνα και δεν μπορουμε αλλα σιγουρα θα τον παμε τον αλλον μηνα!ασχετο με τα εμβολια αλλα το νορυτερο που μπορω να τον στειρωσω ποσο ειναι?
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από aporw Τρι Ιουλ 05, 2011 11:25 am

alexandrakicat έγραψε:το ξερω αλλα εχουμε καποιες υποχρεοσεις αυτο τον μηνα και δεν μπορουμε αλλα σιγουρα θα τον παμε τον αλλον μηνα!ασχετο με τα εμβολια αλλα το νορυτερο που μπορω να τον στειρωσω ποσο ειναι?

Περιπου στους 6 μηνες! Smile
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από alexandrakicat Τρι Ιουλ 05, 2011 11:28 am

τον οκτωμβριο ε?
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από xarhsanta Τετ Σεπ 07, 2011 2:06 pm

Καλησπέρα παιδιά!!! Smile θα θελά να σας ρωτήσω αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει. Πήρα ένα αδέσποτο γατάκι, ο γιατρός υπολογίζει οτί είναι 5 μηνών περίπου και του έκανα χθες κάποια εμβόλια (fel o vax pct, profender, ivermey η κάπως έτσι ). Όπότε από χθές το γατάκι κοιμάται σχεδόν συνέχεια και σαν να τρεκλίζει πολύ λίγο.Πάντως όρεξη για φαγητό έχει!!Ο γιατρός μου είπε ότι δεν του έχει ξανασυμβεί (!!) και πήγα κ του έδωσε βιταμίνη β , αλλά και πάλι δεν τον βλάπω ιδιαίτερα ενεργητικό. Έχω αρχίσει να ανησυχώ.Αν καποιός ξέρει κάτι ας μου απαντήσει. thanks thanks

xarhsanta
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από aporw Τετ Σεπ 07, 2011 2:48 pm

Τι εννοεις καποια εμβολια? Ποσα του εκανε δηλαδη? Εγω ξερω οτι για πρωτη φορα το γατακι κανει ενα εμβολιο και σε 20 μερες το επαναληπτικο!
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από xarhsanta Τετ Σεπ 07, 2011 2:53 pm

του έκανε τρία.(fel o vax pct, profender, ivermey η κάπως έτσι ).

xarhsanta
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από aporw Τετ Σεπ 07, 2011 3:03 pm

xarhsanta έγραψε:του έκανε τρία.(fel o vax pct, profender, ivermey η κάπως έτσι ).

Το profender το βρισκω στο google σαν αποπαρασιτικο! Εισαι σιγουρη οτι ειναι εμβολιο? Ειδες να του κανει 3? Το ivermey δεν το βρισκω καν να δω τι ειναι! Το πρωτο το ξερω και ειναι οκ!
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από xarhsanta Τετ Σεπ 07, 2011 3:40 pm

τι να σου πώ το πήγε ο πατέρας μου οπότε μάλλον θα έκανε λάθος για to profender αλλά δύο του έκανε σίγουρα γιατί μου είπε ότι στο πρώτο δεν διαμαρτυρήθηκε πολύ αλλά στο δευτερο εμβολιο πόνεσε πολύ και τον καταγρατζούνισε. Suspect

xarhsanta
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από aporw Τετ Σεπ 07, 2011 3:45 pm

Tι να σου πω...εκτος αν το δευτερο εμβολιο ηταν για την λυσσα!
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από Anatoli Τετ Σεπ 07, 2011 4:09 pm

Το felovax ειναι το τριπλο ή τετραπλο. Αυτο ειναι το βασικο.
Το profender εγω το παιρνω σε μορφη αμπουλας και ειναι για εσωτερικη αποπαρασιτωση.
Το τελευταιο που λες δε ξερω τι ειναι.
Καλυτερα να τον παρεις ενα τηλ.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από xarhsanta Τετ Σεπ 07, 2011 4:35 pm

Τον πήρα και σήμερα και μου είπε φέρτον απο δώ να του δωσουμέ βιταμίνη β (που του έδωσε κ χθές).Αλλά αυτό είναι λύση ???? μήπως πρέπει να πάω σε άλλον κτηνίατρο?

xarhsanta
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από Anatoli Τετ Σεπ 07, 2011 4:38 pm

Εμας ο γιατρος μας μετα απο καθε εμβολιο μας λεει οτι μια 24ωρη ακεφια και ανορεξια ειναι φυσιολογικη. Αλλα εαν δουμε οποιαδηποτε αλλα συμπτωματα ή αυτα περαν του 24ωρου να τον παμε αμεσως.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από xarhsanta Τετ Σεπ 07, 2011 5:31 pm

οκ ευχαριστώ πολύ !!! Smile

xarhsanta
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από Milly Τετ Σεπ 07, 2011 6:06 pm

xarhsanta έγραψε:του έκανε τρία.(fel o vax pct, profender, ivermey η κάπως έτσι ).
Μήπως εννοείς ivermectin ;;; Είναι ένεση που πράγματι πονάει και δίνεται για ακάρεα -παράσιτα του δέρματος -ψώρίτσα κλ.π Μήπως είδε ότι έχει παράσιτα στα αυτιά;;; Βέβαια δεν έχει τέτοιες παρενέργειες σε σωστή δόση για γάτα εκτός αν γίνει μεγάλη δόση (είναι κυρίως για σκυλιά). Αν συνεχίζονται τα συμπτώματα πρέπει να το ξαναπάς στο γιατρό σου.
Milly
Milly
Συνερ-γάτα
Συνερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Π.Φάληρο
Αριθμός γατουνίων : .. και άνω
Motto : Τίποτα δεν μένει εκεί για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/11/2007
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από xarhsanta Τετ Σεπ 07, 2011 6:54 pm

Ναι μάλλον αυτό θα είναι και όντως είχε παράσιτα στα αυτάκια του.Ο γιατρός το μόνο που είπε είναι να του ξαναδώσει άλλη μια βιταμίνη β. Λες να απευθυνθώ σε άλλο γιατρό ,πάντως τον συγκεκριμένο δεν τον είδα να αγχώνεται!!

xarhsanta
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/09/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από Milly Τετ Σεπ 07, 2011 7:03 pm

xarhsanta έγραψε:Ναι μάλλον αυτό θα είναι και όντως είχε παράσιτα στα αυτάκια του.Ο γιατρός το μόνο που είπε είναι να του ξαναδώσει άλλη μια βιταμίνη β. Λες να απευθυνθώ σε άλλο γιατρό ,πάντως τον συγκεκριμένο δεν τον είδα να αγχώνεται!!
Δεν ξέρω να σου πω γιατί του δίνει βιταμίνη Β. Αλλά δεν νομίζω ότι είναι κακό.
Milly
Milly
Συνερ-γάτα
Συνερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Π.Φάληρο
Αριθμός γατουνίων : .. και άνω
Motto : Τίποτα δεν μένει εκεί για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/11/2007
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Empty Απ: Τα εμβόλια της γάτας

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Σεπ 08, 2011 5:54 pm

Πως ειστε σημερα?
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Τα εμβόλια της γάτας - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης