gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αγωνια για τον κύριο Cookie

+33
hroutou
barkoulitses
Βετούλι
Tasha
Billie
Ziggu
ladycat
BokSurat
Fotoula
Luna
purina
XIONIS
Mariel
Merenwen
moukelis
Φωτεινή
Maro
Βίκτωρ
NiaR
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
Silmaril
marmanga
vaso
anabou
Marcos
spel
marestros
leopoldine
OrAnGeLo
Chouzouris
ismini
marfot75
Pepita
37 απαντήσεις

Σελίδα 7 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από MHTSI Παρ Ιαν 30, 2009 4:19 pm

Περαστικα μπισκοτουλη και γρηγορα καλα filaki
MHTSI
MHTSI
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Athina
Αριθμός γατουνίων : 2 kontesses
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/02/2008
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από Milly Παρ Ιαν 30, 2009 4:39 pm

Hugo έγραψε:τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις εδειξαν οτι ο κ.Cookie εχει φλεγμονη και μυκητιαση μαζι.
ο μυκητας ειναι ο καντιντα και θα τον παμε το απογευμα να τον δει και να του δωσει θεραπεια.
Περαστικά του παιδιά αλλά θέλω να πώ ότι οι μύκητες aspergillus spp, candida spp και mucor spp υπάρχουν και στα φυσιολογικά στόματα των γατιών. Πολύ σπάνια αυτό που μπορούν να προκαλέσουν (στις γάτες) είναι χρόνια διάρροια. Το τονίζω στις γάτες γιατί σε σκυλιά, ανθρώπους και άλλα θερμόαιμα ζώα προκαλούν διάφορα.
Θα γράψω κάποια στιγμή περισσότερα για τους μύκητες γενικώς .
Milly
Milly
Συνερ-γάτα
Συνερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Π.Φάληρο
Αριθμός γατουνίων : .. και άνω
Motto : Τίποτα δεν μένει εκεί για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/11/2007
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από MHTSI Παρ Ιαν 30, 2009 4:53 pm

Βρε παιδια χωρις να ειμαι ειδικος και χωρις να θελω να σας πω τι να κανετε, μηπως θα ητανε καλυτερα να παρετε και μια 2η γνωμη ? Γιατι αν οι μυκητες αυτοι υπαρχουν ετσι και αλλιως στο στομα των γατων το γεγονος οτι το εντοπισαν δεν σημαινει οτι αυτο φταιει για τα συμπτωματα ... ειναι σαν να κανουμε καλλιεργια σε ζουμι απο νωπο κοτοπουλο και να βρουμε σαλμονελλα ε οκ δεν ανακαλυψαμε και την αμερικη σαλμονελα υπαρχει στο νωπο κοτοπουλο για αυτο και το μαγιρευουμε ...απο την αλλη αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι γιατι εστειλε το δειγμα στην αγγλια για μια απλη καλλιεργια γιατι για να σας πει οτι αυτος ειναι ο μυκητας σημαινει οτι εκανε καλλιεργια οπως κανουν σε οποιοδηποτε μικροβιολογικο εργαστηριο, και οκ να ηταν καμμια πολυπλοκη βιοχημικη η ανοσολογικη εξεταση αντισωματων που θελει ειδικα αντιδραστηρια αλλα για μια καλλιεργια να παει αγγλια ? Τι να πω δεν ξερω κατι δεν παει καλα, και οχι τιποτα αλλο ο καημενος ταλαιπωρειται χωρις λογω, αυτα απο μενα χωρις να ειμαι κτηνιατρος και μακαρι να ειμαι απλα υπερβολικη και προκατηλειμενη με τους κτηνιατρους ...εχουμε αλλαξει ουυυυ...
Και παλι περαστικα του
MHTSI
MHTSI
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Athina
Αριθμός γατουνίων : 2 kontesses
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/02/2008
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από Pepita Παρ Ιαν 30, 2009 4:53 pm

Ριπήτ έγραψε:
Hugo έγραψε:τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις εδειξαν οτι ο κ.Cookie εχει φλεγμονη και μυκητιαση μαζι.
ο μυκητας ειναι ο καντιντα και θα τον παμε το απογευμα να τον δει και να του δωσει θεραπεια.
Περαστικά του παιδιά αλλά θέλω να πώ ότι οι μύκητες aspergillus spp, candida spp και mucor spp υπάρχουν και στα φυσιολογικά στόματα των γατιών. Πολύ σπάνια αυτό που μπορούν να προκαλέσουν (στις γάτες) είναι χρόνια διάρροια. Το τονίζω στις γάτες γιατί σε σκυλιά, ανθρώπους και άλλα θερμόαιμα ζώα προκαλούν διάφορα.
Θα γράψω κάποια στιγμή περισσότερα για τους μύκητες γενικώς .


δηλαδη εννοειτε οτι αυτο που εχει στο στομα του δεν προερχεται απο τον μυκητα αλλα απο κατι αλλο?
επισης μας ειπε οτι εδειξε και φλεγμονη scratch

Pepita
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 3 κοριτσάκια και 1 λιοντάρι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Joey τον Σιβα τον Pablo και την Κουφίτσα
Motto : ''Πίσω από κάθε πόνο σου στέκει ένα λάθος σου''Αριστοτέλης
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/08/2008
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από MHTSI Παρ Ιαν 30, 2009 5:05 pm

Φλεγμονη με απλα λογια σημαινει οτι καπου υπαρχει προβλημα σε να σημειο του οργανισμου και ο οργανισμος πχ μπορει να δεχεται επιθεση απο ενα βακτηριο και να προσπαθει να ανταπεξελθει και να αμυνθει και ετσι δημιουργειται η φλεγμονη, φλεγμονες ομως εχουν και τα αυταανοσα νοσηματα που σε αυτη την περιπτωση ο οργανισμος νομιζει οτι δεχεται επιθεση απο τον ιδιο τον οργανισμο και επιτιθεται στα ιδια του τα οργανα οπως ειναι πχ η ρευματοειδης αρθριτιδα αλλα αυτη ειναι μια πονεμενη ιστορια. Η φλεγμονη ειναι πολυ γενικος ορος. Και απο την αλλη μπορει αυτη η φλεγμονη να μην εχει να κανει με τα υπολοιπα συμπτωματα
MHTSI
MHTSI
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Athina
Αριθμός γατουνίων : 2 kontesses
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/02/2008
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από vaso Παρ Ιαν 30, 2009 5:17 pm

Hugo έγραψε:
Βασουλα ελπιζουμε.


offtopic η Ειρηνη εχει παθει με το μπαρμπα Joey σου Smile

Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Smile .

Και τα δικά σας όμως Βίκτωρα και Ειρήνη μου είναι όλα :kardoula: :kardoula: :kardoula: :kardoula: .
Πολλά φιλάκια και πάνω απ'όλα πολλά περαστικούλια στον γλυκύτατο Μπισκοτούλη.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από fangoulini Παρ Ιαν 30, 2009 5:47 pm

Ώστε καντιντίαση λοιπόν... Για γάτες δεν ξέρω, αλλά μπορώ να σας πω τι συμβαίνει σε ανθρώπινα στόματα...
Η καντιντίαση είναι η πιο συχνή μορφή μυκητιασικής λοίμωξης στο στόμα και οφείλεται σε μύκητες του γένους Candida, εξού και το όνομα. Καμιά φορά μπορεί να σας την αναφέρουν και ως μονιλίαση, που είναι το ίδιο.
Πράγματι, και στον άνθρωπο (όπως είδα η Ριπήτ είπε το ίδιο ότι είναι και στις γάτες), οι μύκητες αυτοί ανήκουν στη φυσιολογική χλωρίδα του στόματος, δηλαδή βρίσκονται στο στόμα μας έτσι και αλλιώς. Για να προκληθεί λοιπόν αυτή η λοίμωξη, σημαίνει ότι κάτι διατάραξε την ισορροπία στον αριθμό των μικροβίων και πλέον ο αριθμός τους αυξήθηκε παραπάνω από το φυσιολογικό. Η εικόνα της βλάβης στον άνθρωπο έχει διάφορες μορφές, οπότε δε θα σας ζαλίσω με αυτό, είναι όμως κατά βάση μια επιφανειακή βλάβη των ιστών. Για θεραπεία δίνουμε αντιμυκητιασικά φάρμακα, είτε ως ζελέ ή ως χαπάκια -ανάλογα την περίπτωση- και τελειώνει το θέμα, δεν είναι κάτι σοβαρό.

Αυτό όμως που πρέπει να βρει κανείς και αυτό μπορεί να είναι σοβαρό κάποιες φορές, είναι γιατί αναπτύχθηκε η καντιντίαση. Δηλαδή τι ήταν αυτό που προκάλεσε την αύξηση του αριθμού της Candida. Οι λόγοι μπορεί να είναι από πολύ απλοί και τοπικής αιτιολογίας, μέσα στο ίδιο το στόμα δηλ (πχ κάποιος ερεθιστικός παράγοντας, ξηροστομία, κακή εφαρμογή της οδοντοστοιχίας κτλ -δε φαντάζομαι ο κος Cookie να φοράει μασελίτσα ε;; happy2 ) H άλλη κατηγορία λόγων είναι γενικής φύσης και έχουν να κάνουν με πτώση των μηχανισμών άμυνας του οργανισμού, ορμονικές διαταραχές (πχ διαβήτης ή προβλήματα του θυρεοειδούς), υποβιταμινώσεις και κακή διατροφή κτλ.

Οπότε εκτός της θεραπείας της καντιντίασης, καλό είναι να βρει κανείς και το λόγο που αυτή προέκυψε, καθώς καμιά φορά υποκρύπτει και πιο σημαντικά προβλήματα υγείας. Να επαναλάβω ότι αυτά ισχύουν για τους ανθρώπους..

Ελπίζω να μη σας μπέρδεψα πολύ και περαστικά στο γατούλη... filaki


Έχει επεξεργασθεί από τον/την fangoulini στις Παρ Ιαν 30, 2009 9:03 pm, 1 φορά
fangoulini
fangoulini
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : Ένα, κάπου εκεί ψηλά...
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/07/2008
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από Gatadministrator Παρ Ιαν 30, 2009 8:43 pm

Λίνι wow

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
If a person with multiple personalities threatens suicide, is that considered a hostage situation? Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 662310

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Gatota10

Gatadministrator
Gatadministrator
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάτω Χώρες
Αριθμός γατουνίων : 8 εσωτερικές...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Αλήτη της Μ81
Motto : Ι used to be schizophrenic but WE are OK now!
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Anger2

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από hroutou Παρ Ιαν 30, 2009 8:48 pm

Hugo έγραψε:τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις εδειξαν οτι ο κ.Cookie εχει φλεγμονη και μυκητιαση μαζι.
ο μυκητας ειναι ο καντιντα και θα τον παμε το απογευμα να τον δει και να του δωσει θεραπεια.


Βίκτωρα και Ειρηνούλα πήγατε στο γιατρό;
Περαστικoύλια και πολλά φιλάκια στο μπισκοτένιο κύριο Cookie kissss
hroutou
hroutou
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 55
Τόπος : Πατήσια
Αριθμός γατουνίων : 1 ροζούλι + 1 μαυρούλι
Motto : Χάριζε πάντα ένα γλυκό χαμόγελο
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/10/2008
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από Φωτεινή Παρ Ιαν 30, 2009 10:01 pm

Βίκτωρα...μήπως αυτά που λέει η Λίνι έχουν βάση; Δηλ. αν ο κ. Κούκι έχει καλυκοϊό, ίσως αυτό να προκάλεσε την μυκητίαση;; scratch Μπορεί να λέω βλακείες, βέβαια..
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από Marcos Παρ Ιαν 30, 2009 10:10 pm

Η Λίνυ έγραψε πλήρες άρθρο. oksmily3
Βασιστείτε σ' αυτό, και ψάχτε το. blinking
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από Milly Παρ Ιαν 30, 2009 10:19 pm

fangoulini έγραψε:Ώστε καντιντίαση λοιπόν... Για γάτες δεν ξέρω, αλλά μπορώ να σας πω τι συμβαίνει σε ανθρώπινα στόματα...
Η καντιντίαση είναι η πιο συχνή μορφή μυκητιασικής λοίμωξης στο στόμα και οφείλεται σε μύκητες του γένους Candida, εξού και το όνομα. Καμιά φορά μπορεί να σας την αναφέρουν και ως μονιλίαση, που είναι το ίδιο.
Πράγματι, και στον άνθρωπο (όπως είδα η Ριπήτ είπε το ίδιο ότι είναι και στις γάτες), οι μύκητες αυτοί ανήκουν στη φυσιολογική χλωρίδα του στόματος, δηλαδή βρίσκονται στο στόμα μας έτσι και αλλιώς. Για να προκληθεί λοιπόν αυτή η λοίμωξη, σημαίνει ότι κάτι διατάραξε την ισορροπία στον αριθμό των μικροβίων και πλέον ο αριθμός τους αυξήθηκε παραπάνω από το φυσιολογικό. Η εικόνα της βλάβης στον άνθρωπο έχει διάφορες μορφές, οπότε δε θα σας ζαλίσω με αυτό, είναι όμως κατά βάση μια επιφανειακή βλάβη των ιστών. Για θεραπεία δίνουμε αντιμυκητιασικά φάρμακα, είτε ως ζελέ ή ως χαπάκια -ανάλογα την περίπτωση- και τελειώνει το θέμα, δεν είναι κάτι σοβαρό.

Αυτό όμως που πρέπει να βρει κανείς και αυτό μπορεί να είναι σοβαρό κάποιες φορές, είναι γιατί αναπτύχθηκε η καντιντίαση. Δηλαδή τι ήταν αυτό που προκάλεσε την αύξηση του αριθμού της Candida. Οι λόγοι μπορεί να είναι από πολύ απλοί και τοπικής αιτιολογίας, μέσα στο ίδιο το στόμα δηλ (πχ κάποιος ερεθιστικός παράγοντας, ξηροστομία, κακή εφαρμογή της οδοντοστοιχίας κτλ -δε φαντάζομαι ο κος Cookie να φοράει μασελίτσα ε;; happy2 ) H άλλη κατηγορία λόγων είναι γενικής φύσης και έχουν να κάνουν με πτώση των μηχανισμών άμυνας του οργανισμού, ορμονικές διαταραχές (πχ διαβήτης ή προβλήματα του θυρεοειδούς), υποβιταμινώσεις και κακή διατροφή κτλ.

Οπότε εκτός της θεραπείας της καντιντίασης, καλό είναι να βρει κανείς και το λόγο που αυτή προέκυψε, καθώς καμιά φορά υποκρύπτει και πιο σημαντικά προβλήματα υγείας. Να επαναλάβω ότι αυτά ισχύουν για τους ανθρώπους..

Ελπίζω να μη σας μπέρδεψα πολύ και περαστικά στο γατούλη... filaki
fangoulini καταπληκτικό και κατατοπιστικότατο. Τι καλά να μιλάγανε όλοι οι γιατροί τόσο απλά και κατανοητά !!!!

Με βάση αυτό -Αυτό όμως που πρέπει να βρει κανείς και αυτό μπορεί να είναι σοβαρό κάποιες φορές, είναι γιατί αναπτύχθηκε η καντιντίαση. Δηλαδή τι ήταν αυτό που προκάλεσε την αύξηση του αριθμού της Candida - ακόμα κι αν κάνατε τεστ για Felv- FIV (δεν θυμάμαι), ξανακάντε και ζητήστε απ΄τον γιατρό σας και μια αιματολογική.
Περαστικά και πάλι.
Milly
Milly
Συνερ-γάτα
Συνερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Π.Φάληρο
Αριθμός γατουνίων : .. και άνω
Motto : Τίποτα δεν μένει εκεί για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/11/2007
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από Βίκτωρ Παρ Ιαν 30, 2009 10:52 pm

hroutou έγραψε:
Hugo έγραψε:τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις εδειξαν οτι ο κ.Cookie εχει φλεγμονη και μυκητιαση μαζι.
ο μυκητας ειναι ο καντιντα και θα τον παμε το απογευμα να τον δει και να του δωσει θεραπεια.


Βίκτωρα και Ειρηνούλα πήγατε στο γιατρό;
Περαστικoύλια και πολλά φιλάκια στο μπισκοτένιο κύριο Cookie kissss
τον πηγε ο Βικ στον γιατρο(εγω δουλευα)και ειπε οτι αν δωσουμε αντιβιωση για την λοιμωξη ενισχυουμε τον μυκητα.Αν δωσουμε αντιμυκητισιακο ενισχυουμε την λοιμωξη(αν θυμαμαι καλα)οποτε προτιμα να δωσει αντιμυκητισιακο και μετα το αντιβιωτικο.
Του εδωσε το Ιtrafungol αλλα μας ειπε να μη το αρχισουμε μεχρι να επικοινωνησει με την βιοχημικο για να δει τι θα του πει για το φαρμακο.
Προτεινε παλι κορτιζονη και κοιταξε και τα δοντακια του και τα βρηκε πολυ καλα
Για τα ματακια του μας εδωσε το Fucidin
αυτα ειμαι λιγο μπερδεμενη δεν ξερω τι να κανω ...θα δουμε απλα δεν θελω να κανω πειραματα στο μπισκοτακι μου και με ολα αυτα που μας εχετε πει μερικα ερχονται σε αντιθεση με αυτα του γιατρου
Λινι σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες (ΕΙΡΗΝΗ)
Βίκτωρ
Βίκτωρ
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : Κατω Πατησια
Αριθμός γατουνίων : 3.5 γατες και 1 γατο
Motto : αγαπαει τις γατες οποιος αλλαζει την αμμο τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/09/2008
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από ismini Παρ Ιαν 30, 2009 11:29 pm

Λίλυ πολύ ωραίο και κατανοητό το άρθρο!

Θα ήθελα να κάνω μια παρατήρηση με βάση τη δική μου πρόσφατη εμπειρία με το Γκαλλέτι .
"Οπου λαλουν πολλοί κοκόροι αργεί να ξημερώσει"

Σαφως και σαν φόρουμ να βοηθήσουμε και να πούμε την άποψη μας κτλ κτλ...ΟΜΩΣ μερικές φορές αυτο επιφέρει μεγαλύτερο μπέρδεμα και άγχος σε εκείνον που έχει το πρόβλημα.
Πέρα απο κάποια ιατρικά στοιχεία, όπως αυτα που παρέθεσε η Λίνυ, μερικές φορές τα άλλα, όπως οι γνώμες και οι εμπειρίες του καθενός (κι εμένα μαζι που νομίζω το έκανα) μπλέκουν.
Και κάτι τετοιο μόνο κακό μπορει να προκαλέσει σε κάποιον που δηλώνει "Αγωνία για τον κυριο cookie".
Αυτα τα γράφω γιατι κι εγω πέρασα αρκετά προσφατα μια ανησυχητική κατάσταση "ζει ή πεθαίνει"? και εκείνο που με ενδιέφερε κυριως ηταν να πάρω κουράγιο απο εδω και να μοιραστω την ανησυχία μου...Τόσο απλά!
Νομίζω οτι και στο θέμα αυτο το ζητούμενο ειναι αυτο.
Περαστικά του λοιπόν και μην ανησυχείτε, ΟΛΑ ΚΑΛΆ ΘΑ ΠΆΝΕ! gatoula gatoula gatoula
ismini
ismini
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : Δύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Πεπίτο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από Pepita Παρ Ιαν 30, 2009 11:42 pm

ismini έγραψε:Λίλυ πολύ ωραίο και κατανοητό το άρθρο!

Θα ήθελα να κάνω μια παρατήρηση με βάση τη δική μου πρόσφατη εμπειρία με το Γκαλλέτι .
"Οπου λαλουν πολλοί κοκόροι αργεί να ξημερώσει"


Σαφως και σαν φόρουμ να βοηθήσουμε και να πούμε την άποψη μας κτλ κτλ...ΟΜΩΣ μερικές φορές αυτο επιφέρει μεγαλύτερο μπέρδεμα και άγχος σε εκείνον που έχει το πρόβλημα.
Πέρα απο κάποια ιατρικά στοιχεία, όπως αυτα που παρέθεσε η Λίνυ, μερικές φορές τα άλλα, όπως οι γνώμες και οι εμπειρίες του καθενός (κι εμένα μαζι που νομίζω το έκανα) μπλέκουν.
Και κάτι τετοιο μόνο κακό μπορει να προκαλέσει σε κάποιον που δηλώνει "Αγωνία για τον κυριο cookie".
Αυτα τα γράφω γιατι κι εγω πέρασα αρκετά προσφατα μια ανησυχητική κατάσταση "ζει ή πεθαίνει"? και εκείνο που με ενδιέφερε κυριως ηταν να πάρω κουράγιο απο εδω και να μοιραστω την ανησυχία μου...Τόσο απλά!
Νομίζω οτι και στο θέμα αυτο το ζητούμενο ειναι αυτο.
Περαστικά του λοιπόν και μην ανησυχείτε, ΟΛΑ ΚΑΛΆ ΘΑ ΠΆΝΕ! gatoula gatoula gatoula

Ισμηνακι εχεις σιγουρα δικιο αλλα επισης πιστευω οτι αυτα που ειπωθηκαν δεν ειχαν σκοπο να μπερδεψουν αλλα να πουν την αποψη τους και γι αυτο και σε καμια περιπτωση δεν παρεξηγω το παραμικρο
ομως οντως λιγο μπερδευουν αν σκεφτει κανεις οτι καθε περιπτωση ειναι μοναδικη
οπως και να χει σας ευχαριστω ολους για την συμπαρασταση filaki filaki

Pepita
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 3 κοριτσάκια και 1 λιοντάρι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Joey τον Σιβα τον Pablo και την Κουφίτσα
Motto : ''Πίσω από κάθε πόνο σου στέκει ένα λάθος σου''Αριστοτέλης
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/08/2008
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από ismini Παρ Ιαν 30, 2009 11:45 pm

Pepita έγραψε:
ismini έγραψε:Λίλυ πολύ ωραίο και κατανοητό το άρθρο!

Θα ήθελα να κάνω μια παρατήρηση με βάση τη δική μου πρόσφατη εμπειρία με το Γκαλλέτι .

"Οπου λαλουν πολλοί κοκόροι αργεί να ξημερώσει"



Σαφως και σαν φόρουμ να βοηθήσουμε και να πούμε την άποψη μας κτλ κτλ...ΟΜΩΣ μερικές φορές αυτο επιφέρει μεγαλύτερο μπέρδεμα και άγχος σε εκείνον που έχει το πρόβλημα.
Πέρα απο κάποια ιατρικά στοιχεία, όπως αυτα που παρέθεσε η Λίνυ, μερικές φορές τα άλλα, όπως οι γνώμες και οι εμπειρίες του καθενός (κι εμένα μαζι που νομίζω το έκανα) μπλέκουν.
Και κάτι τετοιο μόνο κακό μπορει να προκαλέσει σε κάποιον που δηλώνει "Αγωνία για τον κυριο cookie".
Αυτα τα γράφω γιατι κι εγω πέρασα αρκετά προσφατα μια ανησυχητική κατάσταση "ζει ή πεθαίνει"? και εκείνο που με ενδιέφερε κυριως ηταν να πάρω κουράγιο απο εδω και να μοιραστω την ανησυχία μου...Τόσο απλά!
Νομίζω οτι και στο θέμα αυτο το ζητούμενο ειναι αυτο.
Περαστικά του λοιπόν και μην ανησυχείτε, ΟΛΑ ΚΑΛΆ ΘΑ ΠΆΝΕ! gatoula gatoula gatoula

Ισμηνακι εχεις σιγουρα δικιο αλλα επισης πιστευω οτι αυτα που ειπωθηκαν δεν ειχαν σκοπο να μπερδεψουν αλλα να πουν την αποψη τους και γι αυτο και σε καμια περιπτωση δεν παρεξηγω το παραμικρο
ομως οντως λιγο μπερδευουν αν σκεφτει κανεις οτι καθε περιπτωση ειναι μοναδικη
οπως και να χει σας ευχαριστω ολους για την συμπαρασταση filaki filaki
Σαφως και δεν ειχαν σκοπό. Οι προθέσεις ολων ειναι καλές! Εννοειται αυτο! kissss
ismini
ismini
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : Δύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Πεπίτο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από MHTSI Παρ Ιαν 30, 2009 11:49 pm

Μα ετσι και αλλιως ολοι ευχομαστε τα καλυτερα και γρηγορα περαστικα στον γατουλη, και οπως δηλωσα και πριν μπορει να ειμαι απλα εγω υπερβολικη και καχυποπτη εξαλου τον συγκεκριμενο γιατρο ουτε καν τον ξερω, αλλα κρινοντας παντα απο τι θα ηθελα αν κατι τετοιο συνεβαινε σε μενα, και αυτο ειναι οποιαδηποτε συμβουλη απο προηγουμενο περιστατικο μιας και εγω ηρθα σε επαφη με γατα για 1η φορα στα 27 μου. Και οκ οπου λαλουν πολλοι κοκοροι αργει να ξημερωσει ...αρκει αυτος που θα επιλεξεις στο τελος να ειναι κοκορας και οχι κανενας μπουφος γιατι τοτε δεν παιζει να λαλησει ουτε οταν νυχτωσει happy2 Anyway, οπως και να εχει ευχομαι τα καλυτερα για τον Μπισκοτουλη και ολα να πανε καλα oksmily3 filaki
MHTSI
MHTSI
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Athina
Αριθμός γατουνίων : 2 kontesses
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/02/2008
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από marmanga Παρ Ιαν 30, 2009 11:50 pm

Ναι, μωρέ... δίκιο έχεις, Ζμήνη. Κι εγώ την έκανα την μλκ. Embarassed
Μας πιάνει ο υπερβάλλων ζήλος και μετά μπλέκεται ο άλλος.
Όσο για τον Μπισκοτένιο, μια χαρά θα γίνει.
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από ismini Παρ Ιαν 30, 2009 11:55 pm

MHTSI έγραψε:Και οκ οπου λαλουν πολλοι κοκοροι αργει να ξημερωσει ...αρκει αυτος που θα επιλεξεις στο τελος να ειναι κοκορας και οχι κανενας μπουφος γιατι τοτε δεν παιζει να λαλησει ουτε οταν νυχτωσει :
Θα λαλήσει βρε! Ο μπουφος λαλεί τη νύχτα. Ο κόκορα το ξημέρωμα. happy2
ismini
ismini
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : Δύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Πεπίτο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από Pepita Παρ Ιαν 30, 2009 11:56 pm

Δημητρα και Μαρινα filaki filaki

Pepita
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 3 κοριτσάκια και 1 λιοντάρι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Joey τον Σιβα τον Pablo και την Κουφίτσα
Motto : ''Πίσω από κάθε πόνο σου στέκει ένα λάθος σου''Αριστοτέλης
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/08/2008
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από marmanga Σαβ Ιαν 31, 2009 12:01 am

Pepita έγραψε:Δημητρα και Μαρινα filaki filaki



(Άσχετο: Θυμήστε μου και οι δύο (Ειρήνη και Μήτσι) να σας εξηγήσω γιατί μου φάνηκε τόσο αστείο αυτό το μήνυμα... happy2 happy2 happy2 )
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από Milly Σαβ Ιαν 31, 2009 12:02 am

ismini έγραψε:
MHTSI έγραψε:Και οκ οπου λαλουν πολλοι κοκοροι αργει να ξημερωσει ...αρκει αυτος που θα επιλεξεις στο τελος να ειναι κοκορας και οχι κανενας μπουφος γιατι τοτε δεν παιζει να λαλησει ουτε οταν νυχτωσει :
Θα λαλήσει βρε! Ο μπουφος λαλεί τη νύχτα. Ο κόκορα το ξημέρωμα. happy2
Αρκεί κάποιος να λαλεί και κατά τη διάρκεια της μέρας. filaki
Milly
Milly
Συνερ-γάτα
Συνερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Π.Φάληρο
Αριθμός γατουνίων : .. και άνω
Motto : Τίποτα δεν μένει εκεί για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/11/2007
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από Pepita Σαβ Ιαν 31, 2009 12:04 am

marmanga έγραψε:
Pepita έγραψε:Δημητρα και Μαρινα filaki filaki



(Άσχετο: Θυμήστε μου και οι δύο (Ειρήνη και Μήτσι) να σας εξηγήσω γιατί μου φάνηκε τόσο αστείο αυτό το μήνυμα... happy2 happy2 happy2 )
γιατι? scratch

Pepita
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 3 κοριτσάκια και 1 λιοντάρι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Joey τον Σιβα τον Pablo και την Κουφίτσα
Motto : ''Πίσω από κάθε πόνο σου στέκει ένα λάθος σου''Αριστοτέλης
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/08/2008
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από MHTSI Σαβ Ιαν 31, 2009 12:08 am

Ατυχεστατη παρομοιωση ... happy2 τι τα θελω τα πτηνα αφου ειμαι ασχετη τερμα θα κατσω με τα κυτταρακια μου και τα μικροβιακια μου happy2
MHTSI
MHTSI
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Athina
Αριθμός γατουνίων : 2 kontesses
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/02/2008
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από Marcos Σαβ Ιαν 31, 2009 12:22 am

Ε, όλοι το κάνουμε αυτό το λάθος... geek κι ο καθείς λέει το μακρύ του και το κοντό του.... roll eyes πρώτη πρώτη κι η αφεντιά μου.... doing
Αλλά έχεις δίκιο Ζμηνάκι.... μερικές φορές το μόνο που κατορθώνουμε είναι να πανικοβάλλουμε τον καημένο που έχει τον πόνο του... dizzy

Αν... και φοβάμαι ότι εγώ τουλάχιστον geek , θα δυσκολευτώ πολύ να διορθωθώ.... Scared έχω εθιστεί στην... ιατρολογία... manysmiles
(Καλά, μιλάμε έχω εθιστεί και στα καινούρια emoticons!!! Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 178227 Γουστάρω!!!! rollers )


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Marcos στις Σαβ Ιαν 31, 2009 12:24 am, 1 φορά
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από marmanga Σαβ Ιαν 31, 2009 12:23 am

Pepita έγραψε:
marmanga έγραψε:
Pepita έγραψε:Δημητρα και Μαρινα filaki filaki



(Άσχετο: Θυμήστε μου και οι δύο (Ειρήνη και Μήτσι) να σας εξηγήσω γιατί μου φάνηκε τόσο αστείο αυτό το μήνυμα... happy2 happy2 happy2 )
γιατι? scratch

ΠΕρίμενε ως την Κυριακή!
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από MHTSI Σαβ Ιαν 31, 2009 12:26 am

ε οχι ...θα μας πεις τωρα που μας εβαλες φωτιες Madd
MHTSI
MHTSI
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Athina
Αριθμός γατουνίων : 2 kontesses
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/02/2008
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από marmanga Σαβ Ιαν 31, 2009 12:29 am

Καλέ, σιγά πώς κάνετε έτσι...
Όχι! Θα σας κρατήσω σε αγωνία (σιγά το θέμα, δηλαδή...)
Πωπω, τον μπελά μου βρήκα.... escape
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από Milly Σαβ Ιαν 31, 2009 12:35 am

Marcos έγραψε:Ε, όλοι το κάνουμε αυτό το λάθος... geek κι ο καθείς λέει το μακρύ του και το κοντό του.... roll eyes πρώτη πρώτη κι η αφεντιά μου.... doing
Αλλά έχεις δίκιο Ζμηνάκι.... μερικές φορές το μόνο που κατορθώνουμε είναι να πανικοβάλλουμε τον καημένο που έχει τον πόνο του... dizzy

Αν... και φοβάμαι ότι εγώ τουλάχιστον geek , θα δυσκολευτώ πολύ να διορθωθώ.... Scared έχω εθιστεί στην... ιατρολογία... manysmiles
(Καλά, μιλάμε έχω εθιστεί και στα καινούρια emoticons!!! Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 178227 Γουστάρω!!!! rollers )

Κι εγώ !!! κι εγώ !!!
Τί τα θέλω και μιλάω;;;; Sad Sad

Συγνώμη παιδιά που είπα τη γνώμη μου. dizzy


Άσχετο.. για μένα το καλύτερό μου emoticon είναι αυτό fancat fancat fancat fancat Ζαλάδααααααααα
Milly
Milly
Συνερ-γάτα
Συνερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Π.Φάληρο
Αριθμός γατουνίων : .. και άνω
Motto : Τίποτα δεν μένει εκεί για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/11/2007
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από Pepita Σαβ Ιαν 31, 2009 8:59 am

Ριπήτ έγραψε:
Marcos έγραψε:Ε, όλοι το κάνουμε αυτό το λάθος... geek κι ο καθείς λέει το μακρύ του και το κοντό του.... roll eyes πρώτη πρώτη κι η αφεντιά μου.... doing
Αλλά έχεις δίκιο Ζμηνάκι.... μερικές φορές το μόνο που κατορθώνουμε είναι να πανικοβάλλουμε τον καημένο που έχει τον πόνο του... dizzy

Αν... και φοβάμαι ότι εγώ τουλάχιστον geek , θα δυσκολευτώ πολύ να διορθωθώ.... Scared έχω εθιστεί στην... ιατρολογία... manysmiles
(Καλά, μιλάμε έχω εθιστεί και στα καινούρια emoticons!!! Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 178227 Γουστάρω!!!! rollers )

Κι εγώ !!! κι εγώ !!!
Τί τα θέλω και μιλάω;;;; Sad Sad

Συγνώμη παιδιά που είπα τη γνώμη μου. dizzy


Άσχετο.. για μένα το καλύτερό μου emoticon είναι αυτό fancat fancat fancat fancat Ζαλάδααααααααα
Παντως νομιζω οτι καμια φορα χρειαζεται για την περιπτωση που ή αυτος που εχει το προβλημα ή και ο γιατρος του κοιμουνται τον υπνο του δικαιου(μιλαω αποκλειστικα για την δικη μας περιπτωση και για τον δικο μου γιατρο για να μη παρεξηγηθω) filaki filaki

Pepita
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 3 κοριτσάκια και 1 λιοντάρι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Joey τον Σιβα τον Pablo και την Κουφίτσα
Motto : ''Πίσω από κάθε πόνο σου στέκει ένα λάθος σου''Αριστοτέλης
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/08/2008
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από marestros Σαβ Ιαν 31, 2009 6:29 pm

νομιζω πς το καλυτερο για ιατρικα θεματα ειναι να βρεις εναν γιατρο που να εμπιστευεσαι και να μην σταματας ποτε να ψαχνεις. λαθος μπορουν να κανουν ολοι, οπως εκανε αλλωστε και ο καραμανλης happy2. και ποτε μα ποτε δεν μπορεις να βασιζεσαι σε οσα σου λεει ο καθενας, ειδικα στην ελλαδα ολοι εχουν γνωμη για ολα.



marmanga έγραψε:
Pepita έγραψε:Δημητρα και Μαρινα filaki filaki



(Άσχετο: Θυμήστε μου και οι δύο (Ειρήνη και Μήτσι) να σας εξηγήσω γιατί μου φάνηκε τόσο αστείο αυτό το μήνυμα... happy2 happy2 happy2 )


happy2 happy2 happy2 happy2
marestros
marestros
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : κοσμαρα ομως!
Αριθμός γατουνίων : το κατσουλι κατσουλινι!!!!!!!!!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : την ελπιδουλα....
Motto : off with his head!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/12/2007
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από Fotoula Σαβ Ιαν 31, 2009 7:35 pm

Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν.
spast

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από marfot75 Σαβ Ιαν 31, 2009 11:44 pm

Ειρήνη μου, επιτέλους ξέρετε με τι έχετε να κάνετε!!! Θα γίνει η κατάλληλη θεραπεία και όλα θα πάνε καλά!!!

Να μου φιλήσεις το μαγουλάκι του μικρούλη... filaki
marfot75
marfot75
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 49
Αριθμός γατουνίων : .
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/11/2007
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από Pepita Κυρ Φεβ 01, 2009 1:05 am

marfot75 έγραψε:Ειρήνη μου, επιτέλους ξέρετε με τι έχετε να κάνετε!!! Θα γίνει η κατάλληλη θεραπεία και όλα θα πάνε καλά!!!

Να μου φιλήσεις το μαγουλάκι του μικρούλη... filaki
βασικα τον φιλαω απο πανω μεχρι κατω Laughing

Pepita
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 3 κοριτσάκια και 1 λιοντάρι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Joey τον Σιβα τον Pablo και την Κουφίτσα
Motto : ''Πίσω από κάθε πόνο σου στέκει ένα λάθος σου''Αριστοτέλης
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/08/2008
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 Empty Απ: Αγωνια για τον κύριο Cookie

Δημοσίευση από NiaR Κυρ Φεβ 01, 2009 8:11 am

επιτελους!!! Ξερετε με τι εχετε να κανετε
περαστικα στον κ. Κουκι
NiaR
NiaR
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : where the wild roses grow....
Αριθμός γατουνίων : Έκτορας + Παρις
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Φθινόπωρο
Motto : Μην φοβάσαι να χαλασεις τα παπούτσια σου κυνηγώντας τα πιο τρελα όνειρα σου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/01/2008
Mood : Αγωνια για τον κύριο Cookie - Σελίδα 7 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 7 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης